Как да се справим със следродилната депресия?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Lollipop » 13 Фев 2015, 11:59

Мисля, че най-важното е отношението в семейството, подкрепата на съпруга и близките, да няма конфликти и постоянно да се напомня на жената, че е прекрасна ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2015, 13:09

Lollipop написа:Мисля, че най-важното е отношението в семейството, подкрепата на съпруга и близките, да няма конфликти и постоянно да се напомня на жената, че е прекрасна ;)

така е, мъжете са много важни когато една жена роди! Но за съжаление има и тежки случаи, май за всеки е индивидуално, но чувствата не бива да се крият!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот silver933 » 13 Фев 2015, 13:26

Жена ми беше на ръба да изпадне в депресия, аз обаче организирах всичко. Приготвях тайно от нея покупки и звънях на приятели да ги каня на гости, кой когато е свободен, всеки идваше да види нея, не детето, а веднъж седмично ѝ давах възможността да излиза без детето - взехмах ѝ часове за масажи, нейна приятелка я водеше на маникюр, излизаха да се забавляват, никога не ѝ държах сметка, само ѝ повтарях колко е хубава и да внимава, да не ми я открадне някой! :lol: :lol: :lol: :lol: Бързо се възстанови, не я оставих да пропадне в ежедневието :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот S_Milenska » 13 Фев 2015, 13:42

silver933 написа:Жена ми беше на ръба да изпадне в депресия, аз обаче организирах всичко. Приготвях тайно от нея покупки и звънях на приятели да ги каня на гости, кой когато е свободен, всеки идваше да види нея, не детето, а веднъж седмично ѝ давах възможността да излиза без детето - взехмах ѝ часове за масажи, нейна приятелка я водеше на маникюр, излизаха да се забавляват, никога не ѝ държах сметка, само ѝ повтарях колко е хубава и да внимава, да не ми я открадне някой! :lol: :lol: :lol: :lol: Бързо се възстанови, не я оставих да пропадне в ежедневието :)

Ех, малко са тези мъже, моят колко му казвам да ми купи един масаж, а той не се сеща, та взех сама да си ходя на такива процедури. Малко са мъжете, които обръщат такова внимание на половинките си :(
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Snejna » 13 Фев 2015, 14:55

Не съм страдала от това си мисля, макар че доста напълнях, но по-скоро стоенето вкъщи и самотата ми ми попречиха да се чувствам по-добре, но не бих го нарекла точно следродилна депресия. По-скоро депресия като цяло, хаха :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Andrey » 03 Сеп 2015, 12:40

Вече съм се настроил за това време, жената като роди я чакам да реве за всяко нещо и нон стоп да мрънка за нещо, като я виждам каква е емоционална от сега, след появата на детето ще е още по-страшно си мисля. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Snejna » 12 Сеп 2015, 12:33

Andrey написа:Вече съм се настроил за това време, жената като роди я чакам да реве за всяко нещо и нон стоп да мрънка за нещо, като я виждам каква е емоционална от сега, след появата на детето ще е още по-страшно си мисля. :roll:

Не се притеснявай, със сигурност ще се справите и лесно ще минете през този период :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот julianne » 22 Сеп 2015, 14:23

Да ви кажа и аз много се притеснявах от това да не ме хване, ама засега сякаш добре се справям, разбира се, че се тревожа за адски много неща, предполагам половината са напълно излишни, но сякаш се мобилизирах от това цялото напрежение, вместо да се отпусна и да ревна!
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Lollipop » 23 Сеп 2015, 14:35

Никоя депресия не идва, защото някой се е отпуснал или го е направил нарочно, всичко се случва без да искаме, дори, а следродилната депресия много често покосява жените, дори и без да разберат.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Сеп 2015, 16:24

Lollipop написа:Никоя депресия не идва, защото някой се е отпуснал или го е направил нарочно, всичко се случва без да искаме, дори, а следродилната депресия много често покосява жените, дори и без да разберат.

Много вярно, и със стягане не става, малко са родителите, които си зарязват тотално децата, защото и такива случаи има, но това, че депресията се изкарва по-леко не значи, че я няма и че не епроблем.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта