Как да се справим със следродилната депресия?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот southern_sun » 26 Апр 2011, 13:09

Всички много се вълнуват от появата на новия член на семейството, но никой не подготвя майката за това, което ще и се случи след появата на бебето. Бесънните нощи, постоянния плач на бебето без да може да каже какво иска вместо радост на майката понякога и довеждат следродилна депресия. Съвсем на скоро научих, че е излязла книга, която помага на майките да се правят с това състояние.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 15:06

Аз не познавам майка, която да не е минала през периода на следродилната депресия. Бях сигурна, че ще ме подмине но уви, разстройвах се и за най-малкото нещо и плачех докато разказвах за преживяванията си в родилното. Добре, че бебка се роди през лятото и излизахме навън на слънце, та май бързо ми мина.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 14:34

Да, няма жена, която да не е минала без следродилна депресия. Нужно е внимание и такт в тази ситуация. Разходки и позитивно мислене. И най-важното, да се радва на съкровището, което вече си има!:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Evgenia » 02 Апр 2013, 14:49

А кога точно се появява? Чела съм, че е около третия ден след раждането, но това е само на теория...
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот geriva » 03 Апр 2013, 21:33

Аз не съм имала следродилна депресия.
Напълно е възможно да има и други като мен.
Помня, че бях в еуфория и нищо не можеше да помрачи радостта от това, че имам дете. Бях насочила мислите си единствено към малкото създание до мен.
Иначе си преминах през всички неприятни последици след раждането-косопад, напълняване, липса на време за себе си.
Но...бях подготвена, очаквах трудности и не съм се самосъжалявала нито за миг.
Моя позната обаче, доста трудно премина през този период-наложи се дори да взема антидепресанти. Не знам на какво се дължи. Някои казват, че е хормонален "бум", други, че просто въпрос на психика.
Проблемът наистина не е за подценяване, но бих препоръчала позитивно мислене-колкото и клиширано да звучи...
Мили майки, радвайте се на това, което имате, вие сте необикновени-дали сте живот,..точно сега бъдете щастливи!
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Фев 2015, 16:14

О, да много е гадно да страдаш от това, аз май не съм имала следродилна депресила може би е имало моменти, в които съм се чувствала странно, но нямам спомен, приемах детето като нещо супер нормално, не съм се побърквала нито по него, нито по развалената си фигура, продължих да си живея по старому, само включих един нов човек :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Rali_hr » 12 Фев 2015, 14:24

При първото раждане бях много притеснена дали ще се справя и доста трудно свикнах с майчинството и отговорността, втория път обаче бях толкова нетърпелива да видя малкото си момченце, че с радост го гледах и пърхах :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Andrey » 12 Фев 2015, 15:18

Мъжете трябва много да помагат и да не потискат жените си. Моя приятелка роди и мъжът ѝ много я тормозеше от типа ти нищо неправиш и я гърчеше и я хвана такава депресия че се наложи и хапчета да приема, защото той не я подкрепяше с прехода и в новите отговорности.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Mon_ton » 12 Фев 2015, 16:44

Andrey написа:Мъжете трябва много да помагат и да не потискат жените си. Моя приятелка роди и мъжът ѝ много я тормозеше от типа ти нищо неправиш и я гърчеше и я хвана такава депресия че се наложи и хапчета да приема, защото той не я подкрепяше с прехода и в новите отговорности.

Е това е гадно, наистина е голяма промяна и ако и мъжа се стресирал могат да станат такива изпълнения ;(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да се справим със следродилната депресия?

Мнениеот Malina » 12 Фев 2015, 17:20

Надявам се да не страдам от следродилна депресия един ден! Много неприятно чувство ще е, а ако и нямаш подкрепата на близките още по-тегаво се очертаав :(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта