Шарката - колкото по-късно ни хване, толкова по-проблемна

Шарката - колкото по-късно ни хване, толкова по-проблемна

Мнениеот DaNNKIN » 23 Мар 2013, 23:50

Здравейте.Казвам се Даниел на 15 години (97).От скоро време се завъртя въпроса за мен и шарката която не съм прекарал все още и се притеснявам за това.Когато бях малък майка ми ме е пускала цял ден да си играя с момиче , което е имаше шарка,но мен не ме хвана,въпреки това и все още не съм я карал , а знам за нея , че когато си в юношеската възраст може да направи сериозни проблеми от типа "Няма да мога да си направя деца" :D Което много ме притеснява.Та възможно ли е след цял ден прекарано с заразен да не успее да ме зарази? И дали има опасност да се заразя на тази възраст ?
DaNNKIN
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Мар 2013, 23:34

Re: Шарката - колкото по-късно ни хване, толкова по-проблемн

Мнениеот alinaaa » 03 Фев 2014, 11:36

Никой не е защитен от шарка. Разбира се, че е по-добре да се изкара в детска възраст тогава е по-лесно. Аз съм карала само Рубиола. Просто има хора с по-силен и издръжлив организъм и дори след среща с болен не се разболяват.
alinaaa
 
Мнения: 53
Регистриран на: 03 Фев 2014, 10:02

Re: Шарката - колкото по-късно ни хване, толкова по-проблемн

Мнениеот FramarLekari » 06 Фев 2014, 13:15

Възможно е заразяването от шарка да стане във всяка възраст. Разбира се е възможно и човек да не се разболее въпреки,че е в контакт с болен от шарка, ако имунната му система е силна. Бихме ви препоръчали, след като знаете, че не сте карали определена шарка да избягвате контакт с болни от нея. За усложненията при разболяване в по-късна възраст не трябва да се тревожите, тъй като в съвременната медицина съществуват лекарствени продукти, който подпомагат по-бързото оздравяване на пациентите и усложненията са рядкост, ако се вземат мерки навреме.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта