Денят на шегата в Габрово

Бизнес, политика, шоубизнес, забава или всичко от света около нас.....по дати

Денят на шегата в Габрово

Мнениеот FramarModRosi » 25 Мар 2013, 11:10

gabrovo-humour.jpg
gabrovo-humour.jpg (24.43 KiB) Прегледано 663 пъти
Наближава 1-ви април! Този ден се отбелязва с особена почит в българската столица на хумора, сатирата и лъжата Габрово. Той се почита с весели тържества, музика, почерпка по габровски и още много интересни изяви. По традиция на 1-ви април Габрово е ежегоден домакин на българската магия точно на професионалния празник на фокусниците. Домът на хумора и сатирата ще посрещне гости още от 10.00 часа в зала 1. Тогава публиката ще се наслади на детско матине с участието на ученици от ОУ „Ран Босилек”, което ще отговори на въпроса „Габровецът – пестеливец или скъперник?”. В представлението ще се включат още членове на Клуб „Родолюбие” с ръководител Стефана Брънекова.
От 14.00 часа в Залата на жирафите ще бъде прожектиран игралния филм „Патилата на Спас и Нели”, а от 15.30 часа присъстващите ще могат да гледат „Таралежите се раждат без бодли” (игралният филм с режисьор Димитър Петров е с участието на Ивайло Джамбазов, Нейко Нейков, Петър Пейчев).
Денят на шегата ще бъде отбелязан с още много интересни изяви, които ще зарадват присъстващите….:P За тази най-спестовна част от българското население се разказват многобройни анекдоти. "Казват, че габровци слагат кранчета на яйцата, та да си източат толкова, колкото им трябва - зер цяло яйце е много за една чорба!" :lol:
А вие знаете ли някой? Хайде да се посмеем...
FramarModRosi
 
Мнения: 321
Регистриран на: 12 Дек 2012, 15:27

Re: Денят на шегата в Габрово

Мнениеот sunnyr » 25 Мар 2013, 11:48

На 1-ви април са ме лъгали дреболии и не съм била жертва на дебелашки шеги, но пък помня датата с друго... Точно преди две години беше първата ми среща с настоящия ми приятел. Доста бъзици сме отнесли, че срещата се е състояла на майтап. Е да ама не си вързахме тенекии. Та тази дата я свързвам с доста приятни емоции. :P
Вие какво сте измислили за 1-ви април? Коя е най-голямата лъжа на която са ви се вързали? :twisted:
А кого ще излъжете? Внимавайте, че съдбата си знае работата ….:)
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Денят на шегата в Габрово

Мнениеот BRI » 01 Апр 2013, 11:06

ЧЕСТИТ ПЪРВИ АПРИЛ! Пожелавам ви да сте весели и усмихнати в деня на шегата ... излъгаха ли ви вече ? Сутринта за малко да ме хлъзнат, но се събудих навреме :P Хайде разкажете...А вие излъгахте ли?
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Денят на шегата в Габрово

Мнениеот FramarModRosi » 03 Апр 2013, 09:22

Всяка година в града на хумора се провежда и шарен карнавал, които се свързва с Деня на Габрово - 17 май. Провежда се тържествено шествие начело с огромна котка - символ на града. Освен това, се организират и редица мероприятия - конкурси, изложби и концерти и др.
FramarModRosi
 
Мнения: 321
Регистриран на: 12 Дек 2012, 15:27

Re: Денят на шегата в Габрово

Мнениеот FramarModRosi » 13 Май 2013, 10:02

Съпътстващата програма на събитието през 2013 г. ще включи:

- Национален детски фестивал „Смехоранчета” , който ще се проведе в Зала „Възраждане”

- Националната изложба – карнавал - ревю на котки можете да видите в Спортна зала „Орловец”

- Улица „Радецка” ще бъде огласена от Биг бенд парад

- XXI Международно биенале на хумора и сатирата в изкуствата ще се проведе в Дома на хумора и сатирата

- Събитието няма да мине и без детски мини карнавал
FramarModRosi
 
Мнения: 321
Регистриран на: 12 Дек 2012, 15:27


Назад към Медиен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта