Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот roshav » 19 Апр 2013, 21:16

Здравейте др Борисов! Утре сутринта ми предстои оперативно вадене на полу-ретиниран мъдрец. Медиоангуларна позиция. В контакт с следващия зъб. Долния му корен е в близост до челюстния канал. (Относно терминологията до сега четох из нет-а :D ). Та въпросът ми е да се притеснявам ли от близоста до нерва отдолу? Другото което ме притеснява е рефлекса за гадене. Как да се справя с него?
Благодаря за вниманието :)
roshav
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2013, 15:52

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот diana8712 » 19 Апр 2013, 21:47

Здравейте д-р Борисов!
От известно време имам оплаквания спрямо езика. Повърхността му се нацепи, а по страничния му десен край за едно денонощие придружено с болки се получи нещо като малка дупка, а като си го повдигна нагоре и после в нормално положение става за около минута целия бял и си възвръща нормалния цвят. При последното ми посещение при стоматолога ми си измармори под носа, че развивам нещо и ми каза да пия витамин А+Е.. Въпроса ми към вас е възможно ли е да развивам левкоплатия?
Благодаря Ви предварително за отговора!
diana8712
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Яну 2013, 20:25

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Emilian Borisov » 20 Апр 2013, 08:43

roshav написа:Здравейте др Борисов! Утре сутринта ми предстои оперативно вадене на полу-ретиниран мъдрец. Медиоангуларна позиция. В контакт с следващия зъб. Долния му корен е в близост до челюстния канал. (Относно терминологията до сега четох из нет-а :D ). Та въпросът ми е да се притеснявам ли от близоста до нерва отдолу? Другото което ме притеснява е рефлекса за гадене. Как да се справя с него?
Благодаря за вниманието :)

Здравейте,относно нерва не се притеснявайте дори и да се отвори канала страшно няма колегите знаят какво да съблюдават в такива случай. Веднъж присъствах на една подобна операция на една баба канала се отвори,но нищо после понеже продължихме лечение нямаше никакви оплаквания и така до ден днешен.
Относно рефлекса за гадене зависи колко силно ви се гади,защото ако не е много силно (позволявате да ви сложат упойка) няма да има проблем да се работи,защото упойката ще блокира до известна степен този рефлекс,но ако много силен е вашия рефлекс се прави медикаментозна подготовка (премедикация) за да е по-спокна работата така,че решение има. По-важно е да се успокоите и да бъдете позитивно настроена към тази процедура това до голяма степен помага на нас лекарите да си свършим качествено работата.
Хора които вярват искрено в Бога ги съветвам да се помолят преди операцията за да мине добре и да ви кажа резултатите са удивителни.
Аватар
Dr Emilian Borisov
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Апр 2013, 12:22

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Emilian Borisov » 20 Апр 2013, 09:03

diana8712 написа:Здравейте д-р Борисов!
От известно време имам оплаквания спрямо езика. Повърхността му се нацепи, а по страничния му десен край за едно денонощие придружено с болки се получи нещо като малка дупка, а като си го повдигна нагоре и после в нормално положение става за около минута целия бял и си възвръща нормалния цвят. При последното ми посещение при стоматолога ми си измармори под носа, че развивам нещо и ми каза да пия витамин А+Е.. Въпроса ми към вас е възможно ли е да развивам левкоплатия?
Благодаря Ви предварително за отговора!

Здравейте,левкоплакията представлява бели плаки добре ограничени които са отделени с червена ивица от околната лигавица. Плаките са неболезнени(зависи от формата) и не се отделят. Другите форми са: Верукозна,петниста,вилозна и малигнена форма.
По принцип най-честата форма е плоската която съм описал и се лекува с високи дози вит. А
Аз ви съветвам да направите консултация със стоматолог-хирург който да изрази своето мнение,защото ако има нещо съмнително да се действа навременно и адекватно.
Аватар
Dr Emilian Borisov
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Апр 2013, 12:22

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот diana8712 » 26 Апр 2013, 06:54

Благодаря Ви за съвета! Посетих УНГ, който ме увери, че "няма нищо притеснително", но за всеки случай ще посетя и стоматолог, а дотогава смятам да почна да пия витамин А+Е :))
diana8712
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Яну 2013, 20:25

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот matikanova » 17 Сеп 2013, 20:55

Здравей те на 05.09 ми сложиха и горен и долен мост от дясната страна но от 3-4 дена на горния мост осештам че моста не е залепен хубаво но ходих при моята заболекарка и тя каза че е добре интересува ме да ще може да се свали и наново да се залепи иначе под моста зъбите са омартвени но осештам че ми влиза от храната и е неприатно. ще съм благодарна ако ми отговорите.
matikanova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Сеп 2013, 18:28

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Силвия Бояджиева » 18 Сеп 2013, 13:15

Искам да попитам каква е цената за вадене на горен зъб, мисля че е 5-ти или 6-ти незнам точно, от него е останала една частица малка само и ми е леко надута бузата, болка почти не усещам само на моменти, когато се храня но се търпи...
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Emilian Borisov » 18 Сеп 2013, 22:31

matikanova написа:Здравей те на 05.09 ми сложиха и горен и долен мост от дясната страна но от 3-4 дена на горния мост осештам че моста не е залепен хубаво но ходих при моята заболекарка и тя каза че е добре интересува ме да ще може да се свали и наново да се залепи иначе под моста зъбите са омартвени но осештам че ми влиза от храната и е неприатно. ще съм благодарна ако ми отговорите.

Здравейте,всеки мост може да се свали по принцип,но не всеки може да се циментира повторно,защото понякога моста не може да се свали с инструмент,а е нужно да се реже и в този случай той се унищожава.
Не е изключено да влиза храна все пак моста стои над венеца,а не е едно цяло с него.
Аватар
Dr Emilian Borisov
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Апр 2013, 12:22

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Emilian Borisov » 18 Сеп 2013, 22:36

Силвия Бояджиева написа:Искам да попитам каква е цената за вадене на горен зъб, мисля че е 5-ти или 6-ти незнам точно, от него е останала една частица малка само и ми е леко надута бузата, болка почти не усещам само на моменти, когато се храня но се търпи...

Здравейте,при някой колеги ваденето на зъб струва 250 лв. Цената е нормална,но.....
С направление(талон) за хирург който работи с касата цената ще е 18 лв.
Аватар
Dr Emilian Borisov
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Апр 2013, 12:22

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот denyo » 09 Окт 2013, 21:08

Една молба за разчитане на снимка. Десния зъб е мъдрец с лекарство, левия до него е с пломба. Според вас налага ли се умъртвяване на някой от тези зъби? Питам, понеже стоматолога при който бях се колебае. А и не мога да определя от кой зъб идва болката. Благодаря.
>>СНИМКАТА<<
denyo
 
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Окт 2013, 00:00

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта