Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Emilian Borisov » 01 Апр 2013, 12:34

Здравейте,
здравето на всеки от нас е много важно, за да може да се развива и гради и да бъде полезен в обществото. Денталното здраве е изключително важно, тъй като оказва влияние както върху физичното така и върху психичното състояние на човека. Аз обичам професията си и освен майка ми съм силно подкрепян от съпругата ми (макар че не е зъболекар), за да я практикувам. Това е много важна страна, която ми дава възможност да дам всичко от себе си, за да помагам на пациентите си.
Моя опит е в областта на:
-Лечение на кариеса и неговите усложнения
-Коронки и мостове (неподвижно протезиране)
-Протези (подвижно протезиране)
-Комбинирано протезиране (неподвижно и подвижно)
-Проблеми с венците
-Вадене на зъби
Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочника на Фармар
Аватар
Dr Emilian Borisov
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Апр 2013, 12:22

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот djudjanka » 01 Апр 2013, 13:06

Здравейте, д-р Борисов!
От известно време имам неприятно усещане на едно място от венеца. Получава се когато ям твърди храни ( ядки и др.). Скоро ходих на зъболекар по друг въпрос, прегледа ми мястото, но каза, че няма нищо необичайно. Но аз пак усещам, че все едно мястото се набива с храна. Възможно ли е това без да има дупка и как да процедирам, да ям ядките само на едната страна, където го няма това усещане?
Благодаря!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Emilian Borisov » 01 Апр 2013, 13:34

djudjanka написа:Здравейте, д-р Борисов!
От известно време имам неприятно усещане на едно място от венеца. Получава се когато ям твърди храни ( ядки и др.). Скоро ходих на зъболекар по друг въпрос, прегледа ми мястото, но каза, че няма нищо необичайно. Но аз пак усещам, че все едно мястото се набива с храна. Възможно ли е това без да има дупка и как да процедирам, да ям ядките само на едната страна, където го няма това усещане?
Благодаря!

Здравейте,възможно е да няма добър контакт между зъбите ако има срещуположни пломби в такива случай храхата се набива между зъбите и дразни венеца,ако има пломби е важно да се спази анатомията на зъба защото при една лошо направена пломба храната се плъзга и задържа между зъбите.
Ако имате още въпроси или пояснения по случая пишете.
Аватар
Dr Emilian Borisov
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Апр 2013, 12:22

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот djudjanka » 01 Апр 2013, 13:53

Здравейте, срещуположна пломба има само една, която скоро ми направиха - фотополимер и не мисля, че има връзка. Може би просто съм раздразнила венеца с твърда храна, защото отминава, докато не хапна отново нещо по-твърдо.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Emilian Borisov » 01 Апр 2013, 15:26

djudjanka написа:Здравейте, срещуположна пломба има само една, която скоро ми направиха - фотополимер и не мисля, че има връзка. Може би просто съм раздразнила венеца с твърда храна, защото отминава, докато не хапна отново нещо по-твърдо.

Ами ако проблема е от този момент от когато е направена пломбата може да има връзка ако не е от тогава може да е свързано с корона ако има или джоб,ако зъбите за ротирани(завъртяни),така ми трудно да кажа с точност без преглед.
Задържа ли се храна на това място?
Аватар
Dr Emilian Borisov
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Апр 2013, 12:22

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот djudjanka » 01 Апр 2013, 16:45

Още преди пломбата е проблема, нямам коронка, по принцип са ми здрави зъбите и не са криви. Не мисля, че се задържа друга храна, освен когато хапвам ядки. Затова смятам, че те отключват неприятното усещане.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Emilian Borisov » 01 Апр 2013, 18:40

djudjanka написа:Още преди пломбата е проблема, нямам коронка, по принцип са ми здрави зъбите и не са криви. Не мисля, че се задържа друга храна, освен когато хапвам ядки. Затова смятам, че те отключват неприятното усещане.

Ядките са твърди частици които след като започнат да се стриват от зъбите стават на малки парченца които имат остри краища и е възможно да нараняват венеца. При хора с гастрит примерно също се провокира дразнене така,че от информацията която ми давате според мен не е нещо притеснително. Подобно дразнене особено на небцето може да се появи и при препечени филийки като принципа на дразнене е същия. При консумацията на ядките бъдете по-внимателна с тази страна и това е.
Нещо ако има друго пишете.
Аватар
Dr Emilian Borisov
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Апр 2013, 12:22

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот djudjanka » 02 Апр 2013, 09:38

Благодаря ви много, д-р Борисов!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот UnleashTheFury » 17 Апр 2013, 00:22

Здрасти, от доста време имам проблем със зъбите, имам различни петна и зъболекарят ми каза че това оцветяване се дължи на приема на антибиотици които сам пил като малък.Попитах го дали има начин да ми ги избели и той ми каза, че това ще стане когато порастна малко.Искам да ви питам защо е нужно да раста повече като в момента съм на 15 години.
UnleashTheFury
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Дек 2012, 03:00

Re: Д-р Емилиян Борисов – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Emilian Borisov » 18 Апр 2013, 09:51

UnleashTheFury написа:Здрасти, от доста време имам проблем със зъбите, имам различни петна и зъболекарят ми каза че това оцветяване се дължи на приема на антибиотици които сам пил като малък.Попитах го дали има начин да ми ги избели и той ми каза, че това ще стане когато порастна малко.Искам да ви питам защо е нужно да раста повече като в момента съм на 15 години.

Здрасти,избелването на зъбите е процедура която се осъществява със слаби киселини. Тъй като зъбите минерализират допълнително след като пробият то следва да се разбира,че колкото по-рано е пробил един зъб толкова е по-малко минерализирал и по-малко устойчив на кариесогенни фактори включително и киселини. Киселините деминерализират емайла и зъба е предразположен към кариес и тъй като твойте постоянни зъби са от скоро това предполагам е причината колегата да е казал така.
Аватар
Dr Emilian Borisov
 
Мнения: 14
Регистриран на: 01 Апр 2013, 12:22

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron