Хранителните добавки - какви са те?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Енергийни храни и добавки

Мнениеот radowen » 06 Дек 2011, 13:53

valiart написа:
radowen написа:Аз не съм от активно спортуващите, но прочетеното за протеиновите вафли
/http://blog.framar.bg/2011/12/05/%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%bb%d1%8f%d0%b2%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b2%d0%b0%d1%84/
ме заинтригува и смятам да ги опитам :)
Само се питам дали могат да се дават и на деца, щото ако не - да ги крия ;) ?


Без спорт, протеиновите вафли не знам до къде ще те докарат;)

Няма да прекалявам - само като ми се дояде нещо сладичко ;)
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Енергийни храни и добавки

Мнениеот valiart » 06 Дек 2011, 22:57

хи хи:))) и аз искам да ги опитам;) и аз не спортувам, нооо сега се сещам, че може да изгорим калориите...под чаршафите ;) :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Енергийни храни и добавки

Мнениеот radowen » 09 Дек 2011, 16:59

valiart написа:хи хи:))) и аз искам да ги опитам;) и аз не спортувам, нооо сега се сещам, че може да изгорим калориите...под чаршафите ;) :lol:

Ами, да... :) Така че давай да опитваме вафлите!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Енергийни храни и добавки

Мнениеот valiart » 09 Дек 2011, 19:55

radowen написа:
valiart написа:хи хи:))) и аз искам да ги опитам;) и аз не спортувам, нооо сега се сещам, че може да изгорим калориите...под чаршафите ;) :lol:

Ами, да... :) Така че давай да опитваме вафлите!


...ами що пък да не ги опитаме:) Половинките ни, ще си вдигнат мнението за нас :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Енергийни храни и добавки

Мнениеот southern_sun » 24 Дек 2011, 16:54

Какво трябва да знаем за хранителните добавки за издръжливост?

На пазара можем да открием толкова много богат от асортимент от хранителни добавки за мускулна маса, азотни брустери, протеини, горене на мазнини, но как да изберем най-ефективните,които да увеличат издръжливостта при аеробни и анаеробни тренировки, забавят мускулната умора, позволяват продължителни и натоварващи тренировки .

Бета Аланин- Изследванията показват, че ефектите от бета-аланин са най-силни, когато е приемът е разпределен на четири дневни дози. Разтварят се 1,6 гр (½ чаена лъжичка) бета-аланин в сок или вода при всяка доза. Въпреки това, може да приемате и пълната доза 6,4 гр (2 чаени лъжички) непосредствено преди тренировка за постигане на оптимални резултати.

Инозин - Както знаете, аденозин трифосфатът (АТФ) е енергията за мускулното съкращение. За да се направи каквото и да е движение, е необходим АТФ, който се синтезира най-напред от наличния креатин фосфат в мускулите, а по-късно от чернодробния гликоген. Продължителната и тежка тренировка изчерпва бързо енергийните запаси, умората настъпва и ефективността на извършваната работа рязко спада. Един от начините да противодействаме на това състояние и да увеличим работния капацитет на организма е използването на инозин.

GABA - GABA стимулира производството на растежен хормон, който от своя страна подпомага метаболизма на мазнините, а също така има силен мускулоизграждащ ефект. С годините нивата му у човека намаляват, в резултат на което топенето на мазнини става все по-трудно.

L- карнитин - Карнитин за сила, енергия и издръжливост
Освен за сваляне на килограми, л- карнитин може да се използва и за сила, енергия и издръжливост. Карнитинът прави тялото по енергично. Обяснениято затова е просто и всеки занимаващ се със спорт би трябвало да го знае. Карнитинът транспортира мазнините до митохондриите, където те се използват веднага за енергия. Ако обаче сте атлет, на когото е необходима издръжливост, не пренебрегвайте карнитина. Той може да ви помогне, като увеличи скоростта ви за по- дълги периоди от време. Други атлети го използват, защото има своиството да намалява образуването на млечна киселина в мускулите. Млечната киселина е отговорна за т.н. мускулна треска. Няма млечна киселина, няма мускулна треска. Въпреки че по-съвременни теории предполагат, че мускулната треска се дължи на миниатюрни разкъсвания в мускулната тъкан, причинени от неравномерно или необичайно натоварване.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Хранителни добавки - за или против!

Мнениеот aninka » 14 Юни 2012, 16:22

Направих тази тема с идеята да споделяме пием ли хранителни добавки, какви и дали ни помагат, защото мисля, че ще си бъдем от полза един на друг. Някои ги приемат, други пък отричат тяхното благоприятно въздействие върху човешкия организъм, но аз лично съм убедена, че помагат в много отношения и ги предпочитам пред лекарствата. А вие?

hranitelni dobavki.jpeg
hranitelni dobavki.jpeg (7.6 KiB) Прегледано 4288 пъти
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Хранителни добавки - за или против!

Мнениеот ДоРеМи » 14 Юни 2012, 16:58

Не съм пила досега хранителни добавки, но ето повод да посъбера мнения по въпроса. В никакъв случай не съм против тяхното приемане, защото е по-добре да се довериш на природата, отколкото на лекарствените продукти. Ако някой от вас е пил хранителна добавка против разширени вени, нека напише отзиви, защото съм предразположена към образуването на такива и е крайно време да предприема някакви мерки.
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Хранителни добавки - за или против!

Мнениеот zan-zan » 15 Юни 2012, 16:14

А пили ли сте хранителна добавка за коса и нокти? Все ми предлагат разни витамини, а съм по-склонна да се доверя на природните продукти :roll: Мама зимата ми беше дала половин опаковка капсули с екстракт от чесън и това е единственото, което съм пила. Не се разболях нито веднъж :) Нямам представа дали е от капсулите, но чесън в натуралния му вид не мога да ям, а всички знаете, че е перфектен имуностимулант :mrgreen:
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Хранителни добавки - за или против!

Мнениеот nadya » 18 Юни 2012, 10:06

Ако съм против хранителните добавки, все едно да съм против природата - никакъв шанс!
zan-zan, след като родих започнах да пия хранителни добавки за коса, кожа и нокти и по-точно Биотин плюс Геритамин нео - приемах ги комбинирано. Купих си ги, защото косата ми започна страшно много да капе, а ноктите ми да се чупят и исках да взема своевременни мерки, а не да чакам хормоните ми да се наместят. Е, след 3 месеца, вече бях забравила за тези си проблеми ;)

Geritamin-neo.jpg
Geritamin-neo.jpg (36.54 KiB) Прегледано 4253 пъти

Biotin.jpg
Biotin.jpg (21.91 KiB) Прегледано 4253 пъти
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Хранителни добавки - за или против!

Мнениеот teddy » 20 Юни 2012, 11:28

Аз съм абсолютно ЗА хранителните добавки! Дори в момента се оглеждам какви да си купя, защото след бременността ми се появиха разширени вени. Ако някой от вас е пил, нека препоръча. Знам, че конския кестен се препоръчва за разширени вени, но дали има такава хранителна добавка :roll: Крайно време е да си обърна по-сериозно внимание, но кърмих дълго време и се притеснявах да пия каквито и да е било хапчета, нищо че са природен продукт.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта