Хранителните добавки - какви са те?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Хранителните добавки - какви са те?

Мнениеот Dr Blagoeva » 30 Апр 2011, 19:57

Хранителните добавки са:
• продукти, съдържащи концентрирани съставки, чието предназначение е да допълват храненето на човек, в
случай, че то не е пълноценно;
• не спадат към категорията на хранителните продукти;
• не са фармацевтични продукти;
• не са продукти за специално хранене;
• не са предназначени за специална категория хора.
Сигурно е, че физическото и психическото ни състояние са неразделно свързани с начина ни на живот и хранителните ни навици. Стресът, умората, намалената физическа активност, липсата на свободно време, както и бедната на полезни вещества храна са характерните признаци на съвременния начин на живот.
Изпитваме силна нужда да направим нещо, за да променим това състояние и да започнем да се грижим по-добре за здравето си. Хранителните добавки са създадени да отговорят на тази потребност и да подкрепят организма при непълноценно хранене. Не забравяйте, че те не заместват храненето, а го допълват!
Факт е, че в днешно време хората, които се хранят правилно са много по-малко.
По този начин организмът се лишава от така необходимите му витамини,минерали и микроелементи.
Тези вещества са от жизненоважно значение – те даряват тялото с енергия, сила и добро здраве.
Изводът е един: човек се нуждае от хранителни добавки!
Dr Blagoeva

Re: Хранителните добавки

Мнениеот HealthyBoy » 04 Май 2011, 14:14

Абе по-добре човек да се храни здравословно отколкото да използва добавки, но когато не е възможно това тези продукти могат да бъдат добър заместител.
HealthyBoy

Мнениеот Dr Blagoeva » 07 Май 2011, 14:09

Така е разбира се.
Dr Blagoeva

Мнениеот Dr Blagoeva » 09 Май 2011, 13:11

През последните години представата на хората за обогатените с витамини хранителни добавки значително се промени.
Преди се считаше, че те са фармацевтични продукти, предназначени за деца, бременни жени и хора със сериозни здравословни проблеми. Днес, приемът на хранителни добавки е задължителен за правилното функциониране на човешкия организъм.
Те се разделят на две основни категории:
• Хранителни добавки, които допълват обичайното хранене или диета.
• Храни за специален хранителен режим: Става въпрос за хранителни продукти, включващи съставки, предназначени за определена група хора (напр. бебета и малки деца, хора с нарушен метаболизъм и др.).
Dr Blagoeva

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 01:09

Доктор Благоева, има ли хранителни добавки, които са регистрирани като лекарства?
Violetta

Мнениеот iskra_dim » 17 Ное 2011, 10:55

Аз използвам хранителна добавка Омега 3 с масло от сьомга.Все още не намирам някакъв видим резултат,но ще видим.Това което забелязвам е че напълнях малко с около два, но незнам дали е от тази хранителна добавка.Пия по два пъти на ден.
Аватар
iskra_dim

Мнениеот radowen » 17 Ное 2011, 17:04

Д-р Благоева, кажете някои подходящи за деителни добавки?
А за нас жените - напълнява ли се от тях? Аз съм взимала бирена мая и забелязах, че напълнявам :x
radowen

Мнениеот сиско » 18 Ное 2011, 00:44

за съжаление и аз забелязах, че от тези добавки напълнявам, затова не ги използвам
сиско

Мнениеот radowen » 21 Ное 2011, 11:07

radowen написа:Д-р Благоева, кажете някои подходящи за деителни добавки?
А за нас жените - напълнява ли се от тях? Аз съм взимала бирена мая и забелязах, че напълнявам :x

Нещо съм "изяла" буквите във въпроса си ;) Питам за подходящи за деца хранителни добавки и при какви случаи би било добре да се дават?
radowen

Енергийни храни и добавки

Мнениеот tweety » 29 Ное 2011, 12:03

Здравейте, занимавам се активно със спорт през свободното си време, но искам да попитам хапвате ли протеини? Аз обикновено пия по един протеинов шейк преди тренировка за повече енергия, но виждам, че има вафли, шоколадови блокчета. Ако има други като мен фитнес манияци нека да споделят ;)
tweety

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти