СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Долекарска помощ при спешни случаи!!! Ръководства за първа помощ при спешни случаи.

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот zwezda » 12 Май 2011, 17:52

Като дете си спомням, че не изгарях. Тогава нямаше разпространени слънчезащитни кремове.В детската градина като част от каляването ни излагаха постепенно на слънце (не си спомням точно, но мисля че първия ден 10 мин, на следващия малко повече.....). Тази метод за предпазване от изгаряне ли е?
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Май 2011, 22:11

zwezda написа:Като дете си спомням, че не изгарях. Тогава нямаше разпространени слънчезащитни кремове.В детската градина като част от каляването ни излагаха постепенно на слънце (не си спомням точно, но мисля че първия ден 10 мин, на следващия малко повече.....). Тази метод за предпазване от изгаряне ли е?

Здравейте!

Това, което са правили във Вашата детска градина е било много хубаво. Не знам дали се прави сега в детските градини, но ако е така би било добре. По този начин кожата наистина не изгаря, освен ако не се касае за много светла кожа, която така или иначе не може да получи тен. Този метод на постепенно излагане на слънце е много подходящ, освен за предпазване от изгаряне и за намаляване на риска от поява на алергична реакция.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот zwezda » 13 Май 2011, 19:01

Споменавате че хората с много светла кожа не могат да получат загар. Може ли да се използва някакъв продукт това да се случи или просто им липсват такива пигменти?
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Май 2011, 22:31

zwezda написа:Споменавате че хората с много светла кожа не могат да получат загар. Може ли да се използва някакъв продукт това да се случи или просто им липсват такива пигменти?

Здравейте!

Най-често използваната класификация за тена на кожата е по Fitzpatrick. Тази класификация се прави според това дали след излагане на слънце кожата се зачервява и дали получава тен.

Тен НЕ могат да получат само хората с I-ви фототип - това обикновено са албиносите. II-ри фототип са хората, които винаги изгарят на слънце и само понякога получават тен и т.н. Ето защо много малко хора не могат да получат тен и те задължително трябва да използват предпазни средства. Тяхната кожа няма необходимия капацитет, за да го постигне.

В България по-голяма част от населението е с III-ти фототип, а при този фототип винаги се получава тен. Ето защо ако се подхожда разумно към слънцето може да се радваме, както на тен, така и на здрава кожа.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот southern_sun » 17 Май 2011, 14:04

Ако след слънчево изгаряне се вдигне температура какво да пием?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Май 2011, 14:49

southernsun написа:Ако след слънчево изгаряне се вдигне температура какво да пием?

Здравейте!

При повишаване на температурата може да вземете парацетамол или друго средство за понижаване на температурата. Може да вземете студен душ, да поставяте студени компреси и да приемате повече течности - вода и студен чай.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот HealthyBoy » 18 Май 2011, 20:09

Това определено е много сериознен проблем, затова не съм голям фен на пекането на слънце, колкото е за здраве толкова е и за лошо.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот southern_sun » 25 Май 2011, 09:29

HealthyBoy написа:Това определено е много сериознен проблем, затова не съм голям фен на пекането на слънце, колкото е за здраве толкова е и за лошо.

Абе няма лошо да се попече лятото малко човек, да събере малко слънце както казват старите хора, но нека да вземе необходимите мерки. Да се маже със слънцезащитни кремове и лосиони.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот HealthyBoy » 28 Май 2011, 20:03

Солариума е най-голямата глупост, на която човек може да се подложи според мен, умереното излагане на слънчева светлина и никога в периода от 13.00 - 16.00 през юли и август е много полезна за здравето на организма.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот daniela » 25 Юли 2011, 16:58

Чак сега разбирам, че киселото мляко всъщност не помага особено :o Доста пъти съм си слага след изграряне след плаж.Разбира се сега има доста по съвременни продукти.Доста е болезнено и само нещо студено облекчава, поне за малко.
daniela
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юли 2011, 16:34

ПредишнаСледваща

Назад към Първа помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта