СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Долекарска помощ при спешни случаи!!! Ръководства за първа помощ при спешни случаи.

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Margo » 26 Юли 2011, 17:02

daniela написа:Чак сега разбирам, че киселото мляко всъщност не помага особено :o Доста пъти съм си слага след изграряне след плаж.Разбира се сега има доста по съвременни продукти.Доста е болезнено и само нещо студено облекчава, поне за малко.

Всъщност мен като малка също са ме мазали с кисело мляко и не знам дали е до внушение, но ми помогна.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот valiart » 19 Окт 2011, 23:48

Здравейте!
А за бенките, които се появяват след слънчевите бани, към кой да се обърна за консултация тук? Предварително Благодаря!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Окт 2011, 22:37

valiart написа:Здравейте!
А за бенките, които се появяват след слънчевите бани, към кой да се обърна за консултация тук? Предварително Благодаря!

Здравейте!

При наличие на подобни оплаквания най-добре да се консултирате с кожен лекар. Би било добре да се огледа подробно кожата, а в някои случаи и при някои промени е необходимо прегледа да е и с дерматоскоп – специален уред, с помощта, на който бенките и петната на кожата се визуализират по-добре.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот valiart » 21 Окт 2011, 22:45

Благодаря Ви за отговора! Ще се консултирам.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Silvi » 08 Юни 2012, 10:53

Ако изгориш в солариум какво трябва да направиш след това? Има ли нещо, с което трябва да се намажеш или позваш стандартните мазила за след изгаряне.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Юни 2012, 16:25

Silvi написа:Ако изгориш в солариум какво трябва да направиш след това? Има ли нещо, с което трябва да се намажеш или позваш стандартните мазила за след изгаряне.

Здравейте!

Мерките след изгаряне в солариум мерките са същите като тези след изгаряне на плажа. Не забравяйте, че е най-добре да не допускате да се случи това.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Снежана » 13 Юни 2012, 16:49

Съпругът ми изгоря за два дена и стана на мехури, след това кожата му се обели и след това новата кожа пак изгоря въпреки забележките ми да не стои без дреха на слънцето. Сега новата му кожа е с малки ранички:
_ (25).JPG
_ (25).JPG (103.78 KiB) Прегледано 761 пъти

Препоръчайте ми с какво да го мажа!
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Юни 2012, 23:14

Снежана написа:Съпругът ми изгоря за два дена и стана на мехури, след това кожата му се обели и след това новата кожа пак изгоря въпреки забележките ми да не стои без дреха на слънцето. Сега новата му кожа е с малки ранички:
Препоръчайте ми с какво да го мажа!

Здравейте, Снежана!

Съветвам Ви в момента докато се успокои кожата да правите студени компреси. По-добре е да не маже нищо, отколкото да рискува допълнително да реагира кожата и на мазане. Би могло ако се чувства дискомфортно да маже локални кортикостероиди, но те трябва да бъдат предписани от лекар. Ако има температура или други оплаквания отново е необходима консултация с лекар.

Нека приема повече течности, а като се успокои зачервяването може да използва лосион за тяло, който да не съдържа парфюм или аромати. По този начин ще се облекчи залющването, което ще се получи.

В никакъв случай не трябва да се излага на слънце. По този начин уврежда сериозно кожата си. След като се възстанови излагането на слънце трябва да бъде само след нанасяне на слънцезащитен крем със защита SPF 50.

Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот br0xi » 19 Юни 2012, 19:42

Здравейте! До преди 4 дни поизгорях на плажа не се бях мазал с никакви лусиони. В момента дискомфорта мина , има само лек сърбеж , но ми излязаха малки балончета с вода "незнам как да ги нареча , но е подобно" в областта на рамената и гърба може ли да ми кажета защо са се появили и въобще какво представляват?
br0xi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юни 2012, 19:35

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Юни 2012, 14:10

br0xi написа:Здравейте! До преди 4 дни поизгорях на плажа не се бях мазал с никакви лусиони. В момента дискомфорта мина , има само лек сърбеж , но ми излязаха малки балончета с вода "незнам как да ги нареча , но е подобно" в областта на рамената и гърба може ли да ми кажета защо са се появили и въобще какво представляват?

Здравейте, br0xi!

Това, което наблюдавате по кожата е в резултат от изгарянето на слънце. Отлепва се повърхностния слой на кожата. За да облекчите залющването, което ще се получи може да нанесете лосион за тяло!

Добре е да не допускате да изгаряте на слънце!

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Първа помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта