СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Долекарска помощ при спешни случаи!!! Ръководства за първа помощ при спешни случаи.

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Bolka » 03 Юли 2012, 22:34

През колко време е необходимо да се мажем със слънцезащитен продукт ? Кой фактор е най добре да изберем ?
Bolka
 
Мнения: 18
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:33

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Юли 2012, 16:04

Bolka написа:През колко време е необходимо да се мажем със слънцезащитен продукт ? Кой фактор е най добре да изберем ?

Много важен въпрос!

Слънцезащитният крем се нанася 20 минути преди да се излагате на слънце. Освен първото намазване е много важно и как и колко често ще подновявате. Това трябва да става на всеки 2 часа, след излизане от басейна или морето ако плувате (или влизате във водата), както и след изпотяване (ако спортувате нещо докато сте на слънце) дори и да не са минали 2 часа.

Изборът на фактор на защита се определя от типа кожа, както и от това дали кожата има някакъв проблем. Добре е за морето факторът на защита да не е по-нисък от SPF 20.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Venito » 25 Фев 2013, 12:13

Когато бях дете, бях заспала, докато се пекох на слънце- около2 часа и то между 11 и 13 часа. От тогава се появиха много бенки по кожата ми. Чрез слънцето човек си набавя витамин D и той е особено необходим за костите. Кажете как и колко е разумно човек да се излага на слънцето ? В облачно време също ли е възможно да се получи слънчево изгаряне?
Аватар
Venito
 
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:25

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Фев 2013, 20:19

Venito написа:Когато бях дете, бях заспала, докато се пекох на слънце- около2 часа и то между 11 и 13 часа. От тогава се появиха много бенки по кожата ми. Чрез слънцето човек си набавя витамин D и той е особено необходим за костите. Кажете как и колко е разумно човек да се излага на слънцето ? В облачно време също ли е възможно да се получи слънчево изгаряне?

Здравейте!

Последните проучвания сочат, че използването на слънцезащитен крем не нарушава обмяната на витамин Д по какъвто и да е начин. При жените след определена възраст е добре да се приема допълнително витамин Д с цел профилактика на остеопороза.

Разумното излагане на слънце е в периода от 9 до 11 часа и 16 до 19 часа, естествено със слънцезащитен крем и спазване на указанията за правилното му използване. Все пак вие имате промени по кожата от слънце и използването на предпазни средства е повече от задължително.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: СЛЪНЧЕВО ИЗГАРЯНЕ

Мнениеот Viki Borisova » 29 Мар 2019, 10:25

На всеки му се е случвало да изгори на плажа. Най-уязвими са децата. Тяхната кожа е много тънка и чувствителна. Добре е да се намажем преди плаж, а не после да даваме двойно повече за мехлеми и лосиони от аптеката.
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Предишна

Назад към Първа помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта