Ухапване от куче

Долекарска помощ при спешни случаи!!! Ръководства за първа помощ при спешни случаи.

Ухапване от куче

Мнениеот Framar.bg » 03 Май 2011, 16:50

Един проблем с нарастваща честота в нашето общество главно заради големия брой безстопанствени кучета.Като имаме предвид и късните мерки на държавата по отношение тяхната изолация,кастриране ставаме свидетели на ухапвания от кучета на възрасти и малки деца.За всички е ясно какво представлява обработката на една разкъсно-прободна рана и аз не бих искал да се спирам на това,но е важно да не действаме прибързано по отношение на кучето.Ако четириногите не са предизвикани и въпреки това ви ухапят е редно да помислим дали не са болни от бяс,особено това важи за до скоро познати като тихи и кротки любимци.Никога не убивайте кучето колкото и жестоко да са нахапани дори деца.Ако кучетата са болни при тях болестта ще се изяви по-рано и ще очакваме ухапаният човек да е заразен и да го насочим към инфекциозно отделение.Когато кучето избяга или е убито става по трудно,защото ваксината против бяс е сложна и се слага многократно и рамките на седмици всеки ден.Съвет - спестете си това. Две седмици след ухапването правете с кучето каквото искате...
Аватар
Framar.bg
Модератор
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Мар 2014, 14:51

Re: Ухапване от куче

Мнениеот southern_sun » 04 Май 2011, 09:23

Аз пък знам, че след ухапване от куче дори да не си сигурен дали кучето е болно от бяс или не трябва да промиеш раната с сапунена вода. След това трябва да се обадиш веднага на Спешна помощ.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Ухапване от куче

Мнениеот Iveto » 06 Май 2011, 22:47

Ако улично ме ухапе то ще избяга със сигурност Докторе.Не ми стана ясно като ме ухапе какво правим и какви са последствията
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Ухапване от куче

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 10 Май 2011, 21:03

southernsun написа:Аз пък знам, че след ухапване от куче дори да не си сигурен дали кучето е болно от бяс или не трябва да промиеш раната с сапунена вода. След това трябва да се обадиш веднага на Спешна помощ.

Сигурен съм че,днешните дезинфектанти са по-добри от сапунената вода,но при липса на такива е вариант,а и писах че обработката на раната е ясна и не подлежи на коментар.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Ухапване от куче

Мнениеот Dr Krasimir Kirov » 10 Май 2011, 21:09

Iveto написа:Ако улично ме ухапе то ще избяга със сигурност Докторе.Не ми стана ясно като ме ухапе какво правим и какви са последствията

Лоши,директно в инфекциозно отделение и започване на ваксинацията в корема срещу бяс.Целия смисъл на темата беше ако може да си го спестите при разгледаните случаи.
Dr Krasimir Kirov
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Мар 2011, 14:04

Re: Ухапване от куче

Мнениеот tazmaniq » 24 Юни 2011, 23:34

Изображение
Аватар
tazmaniq
 
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Юни 2011, 11:58

Re: Ухапване от куче

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 22:05

Как в полеви условия да се третира една такава рана?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Ухапване от куче

Мнениеот valiart » 19 Окт 2011, 22:37

Ужас! Много ме е страх от кучета. А като видя уличните, направо тръпки ме побват. За съжаление в такива географски ширини живеем... Приятел на бригада в Англия, разправя за случай как минал край него някакъв "звяр" със стопанина си край него и той си викал на ум : Ха де ме ухапе- ама няма начин - такива компенсации ще има да му изплащат послеее, че не е истина. А тук кучета буквално рзкъсват хора посред бял ден!?!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Ухапване от куче

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 23:23

Да, има и това нещо. Няма строг контрол върху кучетата, както и адекватни наказания за собствениците.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Ухапване от куче

Мнениеот valiart » 20 Окт 2011, 22:39

Я да има някой здрави глоби, гледай само как ше си държат здраво кучетата стопаните, а общините ще прибират бездомните. Само глобите са решението. Никой не му е кеф да му бръкнат в джоба, на дълбоко.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Следваща

Назад към Първа помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта