Уртикария и ангиоедем

Долекарска помощ при спешни случаи!!! Ръководства за първа помощ при спешни случаи.

Re: Уртикария и ангиоедем

Мнениеот depest123 » 05 Юли 2011, 08:43

Хомеопатичните включват ли в това число. Защото сега давам само тях. Нищо друго. И диетата. Бихте ли ми препоръчали някъде в Южна България, къде да ида да го изследвам. И може ли по здравна каса с направление.
depest123
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юли 2011, 11:53

Re: Уртикария и ангиоедем

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Юли 2011, 18:12

depest123 написа:Хомеопатичните включват ли в това число. Защото сега давам само тях. Нищо друго. И диетата. Бихте ли ми препоръчали някъде в Южна България, къде да ида да го изследвам. И може ли по здравна каса с направление.

Здравейте!

Ако желаете може да потърсите специалист по кожни болести в Стара Загора. Консултацията би могла да бъде с направление за специалист по здравна каса, а ако е необходимо може да постъпите в университетска клиника в Стара Загора за диагностично уточняване.

Хомеопатичните лекарства не пречат на алергологичното тестуване.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Английска сол

Мнениеот stells » 16 Сеп 2012, 10:31

здравейте искам да попитам каква трайност има английската сол разтворена във вода?
stells
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Ное 2011, 18:52

Re: Английска сол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Сеп 2012, 15:10

stells написа:здравейте искам да попитам каква трайност има английската сол разтворена във вода?

Магнезиевият сулфат е силно разтворим във вода и поради тази причина трябва да се приема веднага след като е разтворен.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Уртикария и ангиоедем

Мнениеот mariyaa » 03 Дек 2012, 01:39

А при студова алергия би ли ни помогнал този медикамент и какви мерки е най-добре да предприемем при този тип алергия ?
mariyaa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Дек 2012, 01:35

Re: Уртикария и ангиоедем

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Дек 2012, 17:09

mariyaa написа:А при студова алергия би ли ни помогнал този медикамент и какви мерки е най-добре да предприемем при този тип алергия ?

Здравейте!
Кой медикамент имате предвид? Доказано ли е, че имате студова алергия? По какъв начин се изразяват оплакванията Ви?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Уртикария и ангиоедем

Мнениеот mariyaa » 05 Дек 2012, 01:22

Здравейте!
Кой медикамент имате предвид? Доказано ли е, че имате студова алергия? По какъв начин се изразяват оплакванията Ви?[/quote]

Става дума за “Лоратадин Унифарма". Да,доказано е.Оплакванията ми се изразяват в червени петна по лицето,които се появяват при по-ниски температури и силен вятър,а те от своя страна парят и сърбят,но по-изразено е паренето, отколкото сърбежът.
mariyaa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Дек 2012, 01:35

Re: Уртикария и ангиоедем

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Дек 2012, 01:11

mariyaa написа:Здравейте!
Кой медикамент имате предвид? Доказано ли е, че имате студова алергия? По какъв начин се изразяват оплакванията Ви?


Става дума за “Лоратадин Унифарма". Да,доказано е.Оплакванията ми се изразяват в червени петна по лицето,които се появяват при по-ниски температури и силен вятър,а те от своя страна парят и сърбят,но по-изразено е паренето, отколкото сърбежът [/quote]

Здравейте!

За съжаление лекарствата от групата на антихистамините, каквото е и Лоратадин точно при студова уртикария нямат толкова добър ефект. Биха могли да се използват, но се предписват по-високи дози. Използват се с известен ефект други лекарства, но за целта е необходимо да се консултирате с кожен лекар, който да Ви предпише, ако прецени.

Това, което задължително трябва да правите е да избягвате, доколкото е възможно студа, използвайте шапка, шал, ръкавици и всичко, с което може да си осигурите повече топлина. Избягвайте зимни спортове и плувни басейни.

Старайте се също кожата Ви да е добре хидратирана. Може да си вземете емолиент с по-богата консистенция.

Поздрави,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Уртикария и ангиоедем

Мнениеот VentsislavaK » 28 Дек 2012, 09:05

Здравейте искам да попитам нещо.Имам следният проблем-сина ми е на почти 7 години и от време на време му се появява обрив по краката-по-точно по прасците-синти пъпчици които го сърбят.Изчезват и се появяват.От няколко дни пак се появиха-възможно ли е да е от праха за пране който използвам-на друго място обрив няма.....Лятото пак се появиха,намазахме 1 път с мехлемче от мас и невен и се махна-че ще ходим на доктор е ясно но ми се иска да чуя вашето мнение ако е възможно
VentsislavaK
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Дек 2012, 08:54

Re: Уртикария и ангиоедем

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Дек 2012, 19:16

VentsislavaK написа:Здравейте искам да попитам нещо.Имам следният проблем-сина ми е на почти 7 години и от време на време му се появява обрив по краката-по-точно по прасците-синти пъпчици които го сърбят.Изчезват и се появяват.От няколко дни пак се появиха-възможно ли е да е от праха за пране който използвам-на друго място обрив няма.....Лятото пак се появиха,намазахме 1 път с мехлемче от мас и невен и се махна-че ще ходим на доктор е ясно но ми се иска да чуя вашето мнение ако е възможно

Здравейте, VentsislavaK!

Ако желаете може да ми изпратите снимки на обрива на крачетата му. Според мен най-вероятно кожата му е по-суха и за това се появяват тези промени.

Пожелавам Ви една прекрасна 2013 година!
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Първа помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта