Здравните осигуровки - какви права ни дават?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот Margo » 20 Окт 2011, 10:15

kasmetche написа:Общо взето почети нямаме избор. Плащаме си за всичко, не само за здравните осигуровки. Проблема е, че за парите които даваме ежемесечно не получаваме нужното лечение и внимание...

Напълно си права, ако не си внесеш здравните осигуровки търпиш санкции. Заради не внесени осигуровки нито можеш да напуснеш страната, нито да изтеглиш заем.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 13:00

Да, за съжаление това е проблема :!:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот southern_sun » 27 Окт 2011, 11:27

valiart написа:Да, за съжаление това е проблема :!:

Дали само това е проблема? Затягат критериите за майчинство, болничните намаляват Защо нашите политици правят така, че да не остане нито един българин в страната си?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 21:36

southernsun написа:
valiart написа:Да, за съжаление това е проблема :!:

Дали само това е проблема? Затягат критериите за майчинство, болничните намаляват Защо нашите политици правят така, че да не остане нито един българин в страната си?



Ами да, това е проблема kasmetche много точно си го казва:Общо взето почети нямаме избор. Плащаме си за всичко, не само за здравните осигуровки. Проблема е, че за парите които даваме ежемесечно не получаваме нужното лечение и внимание...

ПЛАЩАМЕ ЗА ВСИЧКО, А НЕ ПОЛУЧАВАМЕ НАСРЕЩА НИЩО !
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 14:20

И аз си плащам осигуровките, но не виждам смисъл в това. Винаги , когато ми се е налагало да посещавам лекар съм си плащала нещо. Съпругът ми не се осигурява. Наскоро се наложи да посетим очен лекар, защото му влезе стружка в окото. Отидох ме следобед и се започна - ама няма лекар, вече му приключила смяната и т.н. и съпруга ми каза че не е осигурен и ще си плати лекар се появи след 1 минута и го обслужи толкова любезно и внимателно. Чичко паричко играе навсякъде :D
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот Снежана » 10 Май 2012, 10:28

Задавали ли сте си въпроса от къде идват средствата за лечение на здравно неосигурените? Какво се случва ако си здравно неосигурен и ти се налага лечение? Разбира се болниците никога няма да те отпратят, но кой плаща вместо теб? Как успяват болниците да покрият тези разходи?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот southern_sun » 23 Май 2012, 15:29

Чухте ли за предложението потребителската такса за посещение при лекар да се определя не на база минимална заплата, а на средно месечна. Не мислите ли, че пенсионерите първи ще наддадат глас срещу това решение.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот Finger » 27 Юни 2012, 13:58

Искам да попитам дали някой е чувал, че ако имаш не внесени здравни осигуровки не можеш да си продадеш колата или жилището? Това предвижда правителството като промени в Данъчно-осигурителния кодекс.
Прехвърлянето, продажбата или замените на недвижимо имущество или МПС занапред ще може да се осъществява само при представено удостоверение от НАП за платени здравни вноски, гласят одобрените текстове. Според вас дали ще успее новата министърка да напълни хазната с неплатени здравни осигуровки и ще накара незаетите трудово да се самоосигуряват или отново се дава възможност на българина да измисли нова схема как да преметне държавата?
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот Georgica » 12 Юли 2012, 15:58

Искам да попитам какъв е периода през, който ако не си внасял здравните си осигуровки губиш здравни права и как се възстановяват след това?
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот Снежана » 05 Сеп 2012, 16:25

Не мога да не изразя възмущението си от прочетеното днес : Българите в чужбина ще бъдат освобождавани от здравни осигуровки след 2012г.
Ако се осигуряват зад граница, съм съгласна, но не мога да се съглася да не плащат здравни осигуровки, а да се ползват с привилегите на български граждани и да ползват здравни услуги безвъзмездно.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

ПредишнаСледваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта