Здравните осигуровки - какви права ни дават?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Здравните осигуровки - какви права ни дават?

Мнениеот FramarAdmin2 » 05 Май 2011, 09:58

Първите промени, които се направиха в здравната ни система беше въвеждането на задължителна здравна вноска за всички граждани на Република България. Знаем ли колко внася работодателя ни, какъв е процентът, който плаща работника, как стои въпроса за безработните лица и лицата под 18 г.? Оказва се, че много от хората не знаят какви са им правата и задълженията спрямо здравната каса. Вие знаете ли ги?
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот southern_sun » 14 Юни 2011, 14:47

Аз лично не искам да давам нито лев за тая държава, която не ми е дала нищо. Да работим, осигуряваме се, а когато отидем да раждаме или недай си боже постъпим в болница трябва да си купуваме половината консумативи. Не са високи осигуровките, които плащаме,но нека да е качествено здравеопазването ни!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот Margo » 03 Авг 2011, 09:35

Министрите Стефан Константинов, Трайчо Трайков и Ивайло Московски не са си плащали здравните осигуровки - интересно, дали има и други министри и депутати, които също скатават?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот boriskarlov » 03 Авг 2011, 10:09

Наистина, що за простотия... Нямат ли срама управляващите, начело със здравния министър?
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот southern_sun » 03 Авг 2011, 20:51

boriskarlov написа:Наистина, що за простотия... Нямат ли срама управляващите, начело със здравния министър?

Това единствено доказва колко е скапана държавата ни и как нямаме никакво място в нея. Все пак тия, които коват законите сами не си ги спазват. Но се чудя ако има задължителна държавна здравна осигуровка и друга, която е доброволна, дали някой ще иска да си плаща доброволната?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот valiart » 18 Окт 2011, 16:57

Аз лично се осигурявам, но имам познати и приятели, които доброволно не го правят. Не намират логика в плащаните суми и полученото насреща лечение. Но е интересен момента доколкото бях чула, че забраняват излизането извън страната ако нямате платени здравни вноски. Вие попадали ли сте на такъв случай или ваши познати? Интересно ще е да споделите;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот Violetta » 18 Окт 2011, 18:10

valiart написа:Аз лично се осигурявам, но имам познати и приятели, които доброволно не го правят. Не намират логика в плащаните суми и полученото насреща лечение. Но е интересен момента доколкото бях чула, че забраняват излизането извън страната ако нямате платени здравни вноски. Вие попадали ли сте на такъв случай или ваши познати? Интересно ще е да споделите;)

По-скоро връщането е проблемно. :evil:
Защото ти ако нямаш пари и за осигуровки, едва ли ще имаш пари и да излезеш от страната.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот southern_sun » 18 Окт 2011, 21:29

Violetta написа:
valiart написа:Аз лично се осигурявам, но имам познати и приятели, които доброволно не го правят. Не намират логика в плащаните суми и полученото насреща лечение. Но е интересен момента доколкото бях чула, че забраняват излизането извън страната ако нямате платени здравни вноски. Вие попадали ли сте на такъв случай или ваши познати? Интересно ще е да споделите;)

По-скоро връщането е проблемно. :evil:
Защото ти ако нямаш пари и за осигуровки, едва ли ще имаш пари и да излезеш от страната.

Глупости, не те пускат да излезеш от страната защото имаш финансови задължения. Този закон го приеха миналата или по-миналата година ако се не лъжа. Че колко пари ти трябват за да излезеш от страната :lol:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот valiart » 19 Окт 2011, 01:10

Тука не става въпрос дали Имаш или нямаш пари да плащаш осигуровки, а дали Искаш да ги плащаш. И не забравяйте онази стара максима: "Държавата се крепи на събраните данъци, а народа от укритите!" :)))
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Здравните осигуровки

Мнениеот kasmetche » 19 Окт 2011, 04:48

Общо взето почети нямаме избор. Плащаме си за всичко, не само за здравните осигуровки. Проблема е, че за парите които даваме ежемесечно не получаваме нужното лечение и внимание...
Аватар
kasmetche
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Окт 2011, 00:52

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта