Хъркане - сънна апнея. Дайте съвет?

Хъркане - сънна апнея. Дайте съвет?

Мнениеот Tonip » 19 Апр 2013, 10:52

Знам, че страшно много хора имат проблем с хъркането, ама как се свиква с това - не знам. Мъжът ми така хърка, че сигурно буди и съседите. Изобщо не мога да спя като хората и това ми се отразява и на работата, вече се притеснявам да не ме уволнят - като пиян морков съм. Не че той се чувства по-добре. Накарах го да отиде на лекар и след няколко изследвания му поставиха диагноза сънна апнея. Това, което най-много ме притеснява, е че има много голям риск да не заспи докато шофира. Като си представя, че това може да стане докато децата са в колата... Препоръчаха ни някакъв апарат с който да спи, но още не сме се ориентирали. Някой може ли да даде съвет? И изобщо помага ли наистина, или само ще си дадем парите, които не са ни в повече.
Ще бъда много благодарна за мнения и съвети!

P.S. - Пуснах този пост в bg-mamma, но никой не ми отговаря, а положението вече не търпи отлагане :cry:
Tonip
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2013, 10:48

Re: Хъркане - сънна апнея. Дайте съвет?

Мнениеот Atanas Kutlev » 24 Апр 2013, 11:45

Нелекуваната сънната апнея натоварва изключително много сърдечносъдовата система и главно сърцето. Най-често се дължи на нарушение (отпускане) в тонуса на мускули в гърлото - меко небце и корена на езика (т.нар. сънна апнея от обструктивен тип). Съществуват още централен и смесен тип сънна апнея.
Може да има благоприатен ефек промяна в начина на живот, тоест отказване от тютюнопушене, алкохолните напитки да не се приемат нялко часа преди сън, редуциране на теглото (ако човека пълен), избягване на спене по гръб. Други методи за повлияване на сънна апнея от обструктивен тип са специални апарати - CPAP апарат и BPAP апарат или хирургично лечение.
Със сигурност трябва да се обърне сериозно внимание на това състояние, тъй като води до редица усложнения на по-късен етап. Могат да възникнат: високо кръвно налягане (хипертония) или да се влоши съществуваща хипертонична болес, да се развитие или влоши на сърдечна недостатъчност; сърдечни аритмии, сърдечен удар, инсулт.
Atanas Kutlev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Фев 2013, 15:39


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron