Анорексия и Булимия

Re: Анорексия и Булимия

Мнениеот Memento » 03 Фев 2012, 11:39

Всички случаи за които се говори из пространството са за жени страдащи от анорексия и булимия но само при тях ли се наблюдават тези болести или има и засегнати мъже? Мъжете страдат ли от това?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Анорексия и Булимия

Мнениеот yoanna » 14 Мар 2012, 14:08

FramarAdmin2 написа:Анорексията и Булимията са смятани за втори по сериозност болести след наркоманията.

А дали сте си задавали въпроса защо тези толкова страшни болести в по-голямата си част засягат младото поколение?! Защото в модната индустрия се наложиха мерки за "красота" 90/60/90 и ако си със сантиметър над тях, означава ли, че си "дебела":idea: Красиво ли е да си ходеща закачалка и защо девойките се стремят към това, въпреки че вредят на здравето си?
Мили момичета, не е необходимо да изглеждате като фотомодел от модно списание, за да сте красиви! Усмихвайте се, бъдете себе си, научете се да се харесвате и обичате такива, каквито сте! Красотата не е само физическа, но и духовна, и не мисля, че някоя празноглава хубавица ще има предимство пред чаровното и умно момиче, което се усмихва толкова красиво ;) Е, поне не за нещо сериозно :roll: Не робувайте на етикети...
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Анорексия и Булимия

Мнениеот tweety » 14 Мар 2012, 14:53

yoanna написа:
FramarAdmin2 написа:Анорексията и Булимията са смятани за втори по сериозност болести след наркоманията.

А дали сте си задавали въпроса защо тези толкова страшни болести в по-голямата си част засягат младото поколение?! Защото в модната индустрия се наложиха мерки за "красота" 90/60/90 и ако си със сантиметър над тях, означава ли, че си "дебела":idea: Красиво ли е да си ходеща закачалка и защо девойките се стремят към това, въпреки че вредят на здравето си?
Мили момичета, не е необходимо да изглеждате като фотомодел от модно списание, за да сте красиви! Усмихвайте се, бъдете себе си, научете се да се харесвате и обичате такива, каквито сте! Красотата не е само физическа, но и духовна, и не мисля, че някоя празноглава хубавица ще има предимство пред чаровното и умно момиче, което се усмихва толкова красиво ;) Е, поне не за нещо сериозно :roll: Не робувайте на етикети...

За съжаление си права, гледайки манекенките от Fashion канала се чудя на моделиерите какво толкова им харесват на тези слаби момичета. Аз също съм слаба, но това не означава, че това ми харесва. Правя безуспешни опити да закрепя някое и друго кило по себе си, но не е лесно. Не разбирам момичетата, които се подлагат на диети, та камо ли тези, които се хранят, а след това връщат храната. Честно не го разбирам това!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Анорексия и Булимия

Мнениеот peter pan » 20 Юли 2012, 16:49

За съжаление повечето момичета и млади жени спазват диети и нямам предвид да се хранят здравословно :idea: Имам много познати, които на ден ядат по няколко бисквити и това е, а хапнат ли малко повече и веднага се качват на кантара. Имах една колежка от университета, която отслабна страшно много и все твърдеше, че е дебела, ужас направо. Косата й започна да капе, месечният й цикъл спря, беше унила, постоянно в депресия - пази Боже! Добре, че близките й успяха да я вразумят и да я изкопчат от коварното състояние.
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Re: Анорексия и Булимия

Мнениеот Niko » 13 Авг 2012, 16:48

Ужасна е тази болест и не мога да не споделя с вас една история, която просто ме покърти.
На сватбата си Лаура Уйлсън тежала едва 38 килограма и носейки се към олтара всички гости ужасени виждали тялото й, което било само кожа и кости, но тя не забелязвала това тъй като била анорексичка и била обсебена от манията да бъде слаба до болнавите 31 килограма. От 21 годишна се бори с тази коварна болест докато съпругът и не й предложил брак, а след брака се появило и бебето. Връща теглото си след като разбира, че твърдението на лекарите, че не може да зачене тъй като от толкова ниски килограми не е имала цикъл близо 5 години, се оказва, че е бременна. След като разбира, че носи бебе в утробата си тя започва буквално да преяжда за да не навреди на бебето. Сега младата майка е 38 килограма и се е отдала изцяло на грижите на малкото си бебе, което е родено точно 3 килограма.
Дано повече момичета успеят като Лаура да превъзмогнат тази коварна болест.
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Анорексия и Булимия

Мнениеот Снежана » 19 Ное 2012, 12:34

Наистина е коварна тази болест и в повечето случаи болните от анорексия не могат да разберат какво всъщност става с тях докато не настъпи фаталния край. В България повече от 400 000 българки страдат от анорексия при това най-често млади момичета. При тях обаче заболяването се открива по-късно, докато при четиридесетгодишните жени това не е така и ситуацията е много по-тежка. Само за последните пет години се наблюдава увеличение с повече от 400% в тази възрастова група. През последните години заболяваемостта се е увеличила с повече от шест пъти, тенденцията се наблюдава и при деца до 12 годишна възраст. Лечението е трудно тъй като много от пациентите се срамуват да признаят състоянието си или не приемат сериозно опасността. И досега у нас се смята от основната група, че анорексията и булимията са неразположения на капризни жени, които просто се вардят да не надебелеят. Основните причинители са психични разстройства, по чиято превенция сме на последно място в Европа.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Анорексия и Булимия

Мнениеот geriva » 28 Фев 2013, 09:58

Моя колежка е страдала от анорексия в ученическите си години.
Сега изглежда прекрасно и ми беше трудно да повярвам, че е минала през това.
Помолих я да ми разкаже, защото ми беше интересно как една толкова закръглена в момента дама, преди е имала подобно заболяване.
Обясни ми, че всичко се е случило без да го осъзнава. В училище и се подигравали заради килограмите. Започнала здравословна диета-салатки, типов хляб, вода вместо сокове и никакви сладкиши. В началото се почувствала добре, но лека полека махнала хляба и останала само на салати- за по-бърз резултат.Когато осъзнала, че е отслабнала много се опитала отново да яде хляб и да хапне също някакво ядене, но...повръщала всичко.
Та, така стигнала до болница, на системи. Цял месец се опитвали да я захранят, докато хапне поне един картоф :shock:
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Анорексия и Булимия

Мнениеот blue_eye » 05 Мар 2013, 18:39

Както повечето заболявания на психиката, анорексията и булимията се появяват без болния да осъзнава това. Той разбира, че има проблем едва когато вече заболяването е достигнало до един много напреднал стадий. Съществуват много случаи, при които хората са успели да се излекуват, но има и такива които завършват с фатален край. До голяма степен причината за появата на тези заболявания се крие в семейната среда, в любовта на родителите към детето и емоционалната връзка между тях.
blue_eye
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Фев 2013, 16:26

Re: Анорексия и Булимия

Мнениеот BRI » 28 Май 2013, 11:05

Много страшна болест, която обхваща все повече момичета. Наскоро четох интервю със специалистка, която споделя, че най - малката й пациентка била 7-годишно момиченце. Постепенно било намалило храната, под предлог, че не му се яде. "Когато майката се върнала от едноседмична командировка, то й казало да не купува повече сладолед, но тя не отдала значение в началото." Много страшно ми стана като прочетох това....
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта