Раждане в къщи ( в домашни условия)

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Къде избирате да родите своето дете

1. В болница
9
90%
2. В център, където има само акушерки
0
Няма гласували
3. В къщи с акушерка
1
10%
4. В къщи сам
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 10

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Май 2015, 10:15

Harmony написа:Това за раждането по път, мисля, че е основно по филмите не съм чула някой реално да е родил по този начин, все пак то не се случва веднага, след като започнат болките :idea:

И аз не съм чула някоя да е родила на пътя, макар че знам за случаи за раждане в рамките на 20-тина минути, особено ако бебета са преродени.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Krum » 25 Май 2015, 10:56

Аз не те порицавам. Само да не забравиш да минеш да кажеш, че си родила вкъщи. :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Neven498 » 25 Май 2015, 11:25

Krum написа:Аз не те порицавам. Само да не забравиш да минеш да кажеш, че си родила вкъщи. :mrgreen:

Задължително. Даже отсега обмислям дали да не те поканя за кръстник на първородното. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Pipilota » 25 Май 2015, 11:26

[quote="Krum"]Аз не те порицавам. Само да не забравиш да минеш да кажеш, че си родила вкъщи. :mrgreen:[/quoteТи с рогата на пред, всеки си решава, може и да роди у дома. Аз не бих поела този риск, предпочитам стресът на болницата д ае върху мен, отколкото да рискувам да се случи нещо с бебето. Никой не е застрахован от усложнения!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот roksana » 10 Май 2016, 10:40

Наскоро пак имаше случай с родилка, която решила да ражда у дома и бебчето почина. Не знам защо като са взели такова решение поне не се подсигурят и не повикат медицинско лице да присъства на раждането. Винаги може да се обърка нещо, това си е сериозна работа.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Snejna » 10 Май 2016, 10:53

roksana написа:Наскоро пак имаше случай с родилка, която решила да ражда у дома и бебчето почина. Не знам защо като са взели такова решение поне не се подсигурят и не повикат медицинско лице да присъства на раждането. Винаги може да се обърка нещо, това си е сериозна работа.

Точно тези си бяха откровено откачени. Вярваха, че детето им ще бъде следващия Исус Христос, няма какво да говорим за тях изобщо.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот iwoni » 10 Май 2016, 12:11

Колкото и да им нямам доверие на лекарите, без такъв не бих тръгнала да раждам. Пази Боже, че и в болниците колко родилки умряха в ръцете на доктори... Вкъщи има опасност да съм заобиколена от близки хора, които не бих искала да ме виждат в такъв вид. А и съседите може да си помислят, че се колим и бием заради виковете :mrgreen: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Mon_ton » 10 Май 2016, 12:38

За мен е абсолютна глупост. Бях толкова спокойна, когато отидох в болницата, защото знаех, че има хора, на които да разчитам. У дома освен за някоя добра дума и помилване по челото не виждам как може да се помогне ако се получи усложнение, или с бебето се случи нещо.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот balsam » 11 Май 2016, 10:42

Гледам в интернет снимки и клипчета на майки как раждат вкъщи, в басейнче, заобиколени от медицинска сестра и лекар, бащата, а даже и понякога с по-голямото дете. И то там, чака бебето. И се чудя и си мисля как естествено изглежда и в реда на нещата. На родна територия някак си не мога да си го представя.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Slavena » 28 Юли 2016, 11:21

като знам каква касапница е раждането, не бих направила такъв цирк пред детето си и мъжа си..
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта