Раждане в къщи ( в домашни условия)

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Къде избирате да родите своето дете

1. В болница
9
90%
2. В център, където има само акушерки
0
Няма гласували
3. В къщи с акушерка
1
10%
4. В къщи сам
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 10

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот teodoran1 » 08 Сеп 2016, 15:56

А според вас преди години, когато ги е нямало тия "удобства" с болницата как са се случвали нещата? Не мисля, че е чак толкова не естествено да се роди у дома, в басейн, с приглушена светлина. Това е дори по не стресиращо за бебето. Със сигурност медицинското лице е задължителен фактор, но ако се очаква раждането да е нормално и няма проблеми по време не бременността и неудобство от мъжа ти, защо не...
Мотивация е това, което ви кара да започнете, навикът ви помага да продължите https://www.keranova.org/
teodoran1
 
Мнения: 36
Регистриран на: 07 Сеп 2016, 16:47

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот penelopa » 09 Сеп 2016, 10:13

Преди години е имало и много смъртни случаи по време на раждане, а с раждането в болница процентът доста е намалял. Няма лошо да се ражда вкъщи, но там не може да се реагира адекватно според мен, ако възникнат усложнения. А при раждането винаги могат да се появят такива.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Innerlane » 19 Сеп 2016, 10:09

Безумно безотговорно е да се ражда където и да било другаде, освен в болница. Може някои да имат късмет и да им се получат добре нещата дори вкъщи, но може и както родилката, така и бебето да получат сериозни увреждания или дори да си отидат без време.

Едно време хората може и да са разчитали на естествения отбор, но днес сме длъжни да се възползваме от напредъка на медицината, особено като става дума за бебенца, които могат да се родят недоносени и с всякакви проблеми и да имат нужна от бързо, спешно реагиране :idea:
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Nightmare » 19 Сеп 2016, 10:51

Аз не бих раждала вкъщи. Много повече ще се притеснявам, за мен е кошмар като си представя, че може да ми се наложи да раждам не в болница. Правилно казват хората, че родилката в такъв момент е между живота и смъртта.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Karina_85 » 18 Мар 2019, 11:13

Не си представям в България да родя в домашни условия. Да, в някои страни на запад се практикува, обаче има акушерка или друго медицинско лице, което е в готовност, тоест информирано е, че еди къде си ще има домашно раждане и са подготвени за посещение. Тук си е чиста проба лудост, голямо геройство, няма що :???:
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот renetka » 25 Мар 2019, 16:46

Приветствам всякакви иновативни начини за раждане, но в никакъв случай не бих родила вкъщи. Дули, акушерки , водно раждане, но не и вкъщи.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот velvet_81 » 26 Мар 2019, 11:03

И аз не бих родила вкъщи. Гледала съм такива видеа, ми...гнусно е!
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот annamaria » 27 Мар 2019, 17:35

Хората се чудят как да подобрят условията за раждане, а то все още има ентусиасти за раждане вкъщи. Това е пълна лудост. Одобрявам всякакви методи за успешно раждане, но само в болнична среда.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот Rainy mood » 29 Мар 2019, 11:18

annamaria написа:Хората се чудят как да подобрят условията за раждане, а то все още има ентусиасти за раждане вкъщи. Това е пълна лудост. Одобрявам всякакви методи за успешно раждане, но само в болнична среда.


Абсолютно на същото мнение съм.
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Раждане в къщи ( в домашни условия)

Мнениеот annamaria » 29 Мар 2019, 15:51

Психолози, дули, акушерки, одобрявам всичко иновативни методи за раждане, но нека е в болнична среда. Няма мода, която да оправдае раждането вкъщи и то през 21 век.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта