Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 18 Фев 2014, 21:18

batence написа:Здравейте, ходих да ми вадят мъдрец а след това се образуваха някакви кръвни телца като къпини на венеца и трябваше да се чистят. Инжектираха ми както първия път упойка Убистезин Форте 4%, мисълта ми е може ли до няколко часа след упойката да употребявам алкохол? Има ли някаква несъвместимост с алкохола, например като Антибиотик-а. Просто защото е вид упойка и не знам дали ще има някакъв проблем да пия лек алкохол или концентрат след това.
Благодаря предварително.

Здравейте, batence,
не е препоръчително да пиете алкохол след вадене на зъб, но не заради упойката, а по този начин нарушавате оздравителния процес,тъй като се нарушава образуването на стабилен съсирек. Преди да пиете и ядете нещо е добре да изчакате да премине действието на упойката.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот batence » 19 Фев 2014, 02:30

Dr Mladen Kambov написа:
batence написа:Здравейте, ходих да ми вадят мъдрец а след това се образуваха някакви кръвни телца като къпини на венеца и трябваше да се чистят. Инжектираха ми както първия път упойка Убистезин Форте 4%, мисълта ми е може ли до няколко часа след упойката да употребявам алкохол? Има ли някаква несъвместимост с алкохола, например като Антибиотик-а. Просто защото е вид упойка и не знам дали ще има някакъв проблем да пия лек алкохол или концентрат след това.
Благодаря предварително.

Здравейте, batence,
не е препоръчително да пиете алкохол след вадене на зъб, но не заради упойката, а по този начин нарушавате оздравителния процес,тъй като се нарушава образуването на стабилен съсирек. Преди да пиете и ядете нещо е добре да изчакате да премине действието на упойката.


Благодаря ви за изчерпателния отговор! :)
batence
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Фев 2014, 19:06

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот sk_1 » 19 Фев 2014, 09:29

Здравейте,
Вчера ходих на зъболекар и ми сложи арсен, като ме увери, че няма да навреди на плода. Казах й, че съм бременна в 12 г.с. Искам да попитам и Вас дали наистина при добре поставяне не е вреден арсена? И колко време мога да стоя с него? Защото както споменах по-горе ми го сложиха на 18.02 и мислят да го махнат чак на 24.02.. Този период не е ли много дълъг? :roll:
Благодаря Ви предварително за отделеното време!
sk_1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Фев 2014, 09:22

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Георги Петров » 09 Мар 2014, 17:02

Здрaвейте, изчетох огромнa чaст от информaциятa, която имa в нетa, но продължaвaм дa изпитвaм ужaс от упойките, a определено имaм нуждa от зъболечение. Тa въпросът ми е свързaн с интрaлигaментaрнaтa упойкa и болкaтa при постaвянето и по-точно - боли ли? Четох също и зa рaзни терaпии , които предрaзполaгaт пaциентите, но все още не могa дa се решa, a положението нямa дa стaне по-розово. Зa Д-р Кaмбов слушaм сaмо хубaви отзиви и мисля, че при него ще успея дa се отпуснa . Явно имaм нисък прaг нa болкa и дори упойкaтa ми се струвa,че е много болезненa. Имaм лоши спомени от детството и по-точно със стомaтолог-кaсaпин.Блaгодaря предвaрително зa отделеното време.
Георги Петров
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2014, 16:34

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот megity_01 » 26 Мар 2014, 20:42

Здравейте, преди година ми извадиха долен мъдрец, защото си хапех бузата заради него. Два месеца след това започнах да си хапя другата буза, но заради горен мъдрец. Не отидох да ми го извадят, тъй като съм голяма пъзла и на всичкото отгоре четох в интернет разни статии и много се наплаших, че при вадене на горен мъдрец има опасност да се получи отвор към синуса :o Въпросът ми е това поправимо ли е, ако се случи ии какво бихте ме посъветвали, освен естествено да отида на стоматолог час по-скоро? Благодаря! Приятна вечер!
megity_01
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Мар 2014, 19:44

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 30 Мар 2014, 17:08

sk_1 написа:Здравейте,
Вчера ходих на зъболекар и ми сложи арсен, като ме увери, че няма да навреди на плода. Казах й, че съм бременна в 12 г.с. Искам да попитам и Вас дали наистина при добре поставяне не е вреден арсена? И колко време мога да стоя с него? Защото както споменах по-горе ми го сложиха на 18.02 и мислят да го махнат чак на 24.02.. Този период не е ли много дълъг? :roll:
Благодаря Ви предварително за отделеното време!


Здравейте, sk_1,
моето лично убеждение е ,че при бременност, НЕ трябва да се поставя арсен за умъртвяването на зъби, тъй като той преминава плацентарната бариера и може да достигне до плода. Най вероятно във вашия случай това няма да доведе до проблем с бременноста, но реална опасност все пак има. Има арсени с различен период на действие от 24 часа до 7 дни и зависи какъв точно са ви поставили. При необходимост зъба да се умъртви, най безопасният метод е да се постави упойка без адреналин, след като каналите се обработят, зъба се запечатва временно с гласйономерен цимент и зъба се завършва след раждането. Ако имате още въпроси оставам на ваче разположение.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 30 Мар 2014, 17:33

Георги Петров написа:Здрaвейте, изчетох огромнa чaст от информaциятa, която имa в нетa, но продължaвaм дa изпитвaм ужaс от упойките, a определено имaм нуждa от зъболечение. Тa въпросът ми е свързaн с интрaлигaментaрнaтa упойкa и болкaтa при постaвянето и по-точно - боли ли? Четох също и зa рaзни терaпии , които предрaзполaгaт пaциентите, но все още не могa дa се решa, a положението нямa дa стaне по-розово. Зa Д-р Кaмбов слушaм сaмо хубaви отзиви и мисля, че при него ще успея дa се отпуснa . Явно имaм нисък прaг нa болкa и дори упойкaтa ми се струвa,че е много болезненa. Имaм лоши спомени от детството и по-точно със стомaтолог-кaсaпин.Блaгодaря предвaрително зa отделеното време.


Здравейте, Георги,
обезболяването е много важна част от нашата работа, за безболезненото и поставяне е много важно психическото предразполагане на пациента, освен това в устната кухина болковите рецептори са много по рядко разположени, за това убождането там е по малко болезнено от колкото на други места извън устата.Преди поставянето и ние използваме топикален анестетик (който е за намазване), използваме най-тънката игла и затопляме анестетика предварително, по този начин успяваме да поставим упойката почти незабележимо. Разбира се това зависи и къде се поставя упойката, на горната челюст в много случаи дори не се забелязва, докато в долната усещането е по осезаемо. Що се отнася до интралигаментарната анестезия, нещата са много индивидуални, не само спрямо самия пациент, но и на кои зъби се поставя. При нея иглата се поставя между зъба и венеца и там тя затяга като това позволява да се постигне много бързо обезболяване само на един зъб за кратко време и без голямо изтръпване. Важно е да се знае, че тя може да не бъде достатъчна и да се наложи да се комбинира с друг тип. Надявам се това да отговори на вашите въпроси, ако имате още оставам на ваше разположение.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 30 Мар 2014, 17:43

megity_01 написа:Здравейте, преди година ми извадиха долен мъдрец, защото си хапех бузата заради него. Два месеца след това започнах да си хапя другата буза, но заради горен мъдрец. Не отидох да ми го извадят, тъй като съм голяма пъзла и на всичкото отгоре четох в интернет разни статии и много се наплаших, че при вадене на горен мъдрец има опасност да се получи отвор към синуса :o Въпросът ми е това поправимо ли е, ако се случи ии какво бихте ме посъветвали, освен естествено да отида на стоматолог час по-скоро? Благодаря! Приятна вечер!


Здравейте, megity_01,
Няма какво да ви притеснява, на панорамна снимка може да се види дали има опасност да се отвори синуса, дори и това да се случи, с малка пластика на място се покрива отвора към синуса и проблема се решава. Въпроса е да се решите, ако прехапването ви създава проблеми и зъба да се извади.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот rama » 03 Апр 2014, 19:31

WP_20140403_458.jpg
WP_20140403_458.jpg (9.86 KiB) Прегледано 7485 пъти


Преди няколко дена ми излезе това образувание на венеца, което се вижда на прикачения файл. Усеща се много слаба болка при допир. Опасно ли е? Какво е?

Благодаря Ви предварително!
rama
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Мар 2014, 18:17

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Nadinka » 07 Апр 2014, 15:46

здравейте др. Камбов, преди два дена усетих болка навътре в устата, където е последния зъб. Когато погледнах видях, че ми е излязло, ще го нарека афта, защото незнам какво е. Представлява бяла тънка линия по вътрешната страна на бузата, където обаче по навътре става по издадено, все едно прехапано, но аз наистина го сякаш прехапвам, защото попада точно между долния и горния венец където свършват зъбите и ме боли. Боли ме когато си отварям устата да ям, когато дъвча. Моля, за вашето мнение.
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron