Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 08 Апр 2014, 13:27

rama написа:
WP_20140403_458.jpg


Преди няколко дена ми излезе това образувание на венеца, което се вижда на прикачения файл. Усеща се много слаба болка при допир. Опасно ли е? Какво е?

Благодаря Ви предварително!


Здравейте, rama,
от това което виждам има две възможности, или е фистула , което означава, че някой от съседните зъби е с гранулом (хронична инфекция) или е локално възпаление на венеца, много често се случва при бременни. За да се прецени какво е и какво да се направи ви съветвам да посетите вашия зъболекар за изясняване на състоянието, но няма от какво да се плашите, но и не отлагайте дълго.

Поздрави,
д-р Камбов
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 08 Апр 2014, 13:35

Nadinka написа:здравейте др. Камбов, преди два дена усетих болка навътре в устата, където е последния зъб. Когато погледнах видях, че ми е излязло, ще го нарека афта, защото незнам какво е. Представлява бяла тънка линия по вътрешната страна на бузата, където обаче по навътре става по издадено, все едно прехапано, но аз наистина го сякаш прехапвам, защото попада точно между долния и горния венец където свършват зъбите и ме боли. Боли ме когато си отварям устата да ям, когато дъвча. Моля, за вашето мнение.


Здравейте, Nadinka,
точно това, което си мислите е. Често се случва при хабитуално прехапване да се получи точно такова образувание. Причините за него могат да са растеж на мъдрец, локално подуване на бузата и др. Не представлява проблем, преминава за около 7-10 дни. Ако продължи по дълго или се случва често тогава трябва да се консултирате със зъболекар и да се види от къде идва проблема, ако се наложи може да се махне и мъдреца от съответната страна.

Поздрави
д-р Камбов
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот s_ivelina » 15 Апр 2014, 11:24

Здравейте д-р Камбов!
Дайте ми съвет как да се предпазя от зъбен камък и зъбна плака..преди да родя,а това беше преди 4 месеца.зъбите ми бяха в отлично състояние на 31г..без кариес и бе пломби,в 8 месец от бременността направих пулпит и ми вадиха нерв..често трупам зъбен камък ,но редовно съм посещавала стоматолог да ми ги чистят.ползвала съм скъпи пасти .имах възможност .но сега нямам тази възможност за скъпи продукти..все търся по евтинко ,винаги когато купувам пасти за зъби гледам да съдържат съставката Хлорхексидин,аз съм манячка на тема зъби,сменям на всеки 3 месеца четката за зъби,,,дайте ми съвет,Благодаря!Хубав и усмихнат ден!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот mutcunka » 16 Апр 2014, 18:54

Здравейте, преди около шест месеца си правих фотополимерни пломби на 4 зъба /кариеси/ при стоматоложка, похвалена, при нея не бях ходила преди. Правила съм си още няколко такива пломби преди години, без проблеми, но имах чувството, че новите ми пломбите пропускат, порести са. Сега, след шест месеца, са ми почернели зъбите и даже наболяват и трябва да ги правя наново. Възможно ли е това да е от пломбите, какви са тези материали не знам, плащала съм си всичко. От малък град съм и нямам голям избор от стоматолози. Моля да ме посъветвате относно този проблем и какво точно да изисквам от следващия, при който ще ида, че се отчаях. Благодаря предварително!
mutcunka
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Фев 2013, 22:05

Re: Д-р Младен Камбов - стоматология и дентална медицина

Мнениеот viktoriq_danailova » 23 Апр 2014, 13:49

Здравейте Д-р Камбов, Прикачила съм снимка на предните си три долни зъби. Има образование което не могат в моя град да преценят какво е точно. Всеки зъболекър ми казва различно и ми предлага различни решения. Попринцип тези зъби не ме болят, но ми излиза гнойна торба на венеца, пия антибиотик и минава, но след три четири седмици се появява отново и става по-зле и по-зле. Много ще Ви благодарна ако ми отделите 5 минути и кажете и своето мнение. Поздрави!
Прикачени файлове
10262242_10201924265128008_1769237211353980783_n.jpg
10262242_10201924265128008_1769237211353980783_n.jpg (25.05 KiB) Прегледано 535 пъти
viktoriq_danailova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Фев 2014, 06:30

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron