Слънчева алергия

Долекарска помощ при спешни случаи!!! Ръководства за първа помощ при спешни случаи.

Re: Слънчева алергия

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Авг 2011, 16:31

Margo написа:
МВB написа:Кловейт маз добро средство ли е за дерматит причинен от слънце?

В листовката пише, че е с добри показания срещу възпаления и сърбеж. Може би ще е добър срещу изгаряния :shock:

Кловейт е лекарство по лекарско предписание. Това означава, че задължително се изписва от лекар. Освен това активната съставка е на мощен кортикостероид, а формата, за която питате е маз. Това означава, че изключително рядко би се използвал точно този препарат. Кортикостероидите могат да се използват в някои случаи, но само след като се предпишат от лекар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Слънчева алергия

Мнениеот nedka27 » 09 Авг 2011, 13:47

Здравейте, моля и аз за помощ.От години страдам от слънчева алергия, обиколила съм лекари, но полза няма.Пия антихистаминови препарати, като цетеринакс, клемастин, мажа се с адвантант, кловейт, но алергията си остава.Обривът се появява няколко часа след излагане на слънце.Това са ситни малки пъпчици, който обхващат целите ръце, крака, областта на деколтето.Кожата отича, възпалява се и сърби ужасно.Явно има и температура, защото ме втриса и възпалените места горят.Всичко отминава за 5-6 дни, но е много неприятно.Мазането със слънце защитни кремове не помага, дори и най-високият фактор.Понякога дори след поставянето на крема и излагане на слънце, веднага се обривам.Лекарите ми обясниха, че най-вероятно добавените аромати провокират алергията.
nedka27
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Авг 2011, 13:42

Re: Слънчева алергия

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Авг 2011, 16:11

nedka27 написа:Здравейте, моля и аз за помощ.От години страдам от слънчева алергия, обиколила съм лекари, но полза няма.Пия антихистаминови препарати, като цетеринакс, клемастин, мажа се с адвантант, кловейт, но алергията си остава.Обривът се появява няколко часа след излагане на слънце.Това са ситни малки пъпчици, който обхващат целите ръце, крака, областта на деколтето.Кожата отича, възпалява се и сърби ужасно.Явно има и температура, защото ме втриса и възпалените места горят.Всичко отминава за 5-6 дни, но е много неприятно.Мазането със слънце защитни кремове не помага, дори и най-високият фактор.Понякога дори след поставянето на крема и излагане на слънце, веднага се обривам.Лекарите ми обясниха, че най-вероятно добавените аромати провокират алергията.

Здравейте, Недка!

Наличието на слънчева алергия наистина е неприятно. Съветвам Ви при наличие на обрив да посетите кожен лекар, за да се оцени добре типа на обрива, още повече, след като имате и други оплаквания. Може да се наложи да Ви направят допълнителни изследвания. Възможно е използването на козметика да влошава състоянието. Ето защо като избирате слънцезащитен крем Ви съветвам да се насочите към марки като La Roche, Bioderma, Avene, Uriage, Eucerin и винаги преди това да опитате с тестер.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Слънчева алергия

Мнениеот pnk » 23 Окт 2011, 16:27

При мен няма "сърбящ обрив", получават се по-тъмни пигментации по кожата, петна, точици (лунички). Със сигурност е реакция към слънцето. През зимата петънцата избледняват.
pnk
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Окт 2011, 12:54

Re: Слънчева алергия

Мнениеот qproin » 29 Окт 2011, 12:33

Две приятелки получиха много сериозна слънчева алергия. Лицето им се поду и се наложи спешно да търсят медицинска помощ. Според мен трябва много внимателно да се излагаме на слънце, аз дори рядко се показвам извън сянката на чадъра когато съм на почивка. Винаги нося шапка, и се мажа с лосион с висок фактор. Ама и все бяла си ходя.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Слънчева алергия

Мнениеот Снежана » 04 Юни 2012, 12:00

Мога ли да развия алергия от солариум подобна на слънчевата? Преди около седмица малко повечко постоях в солариума и започнаха да ми излиза лек обрив по деколтето и корема. След 2-3 дена всичко утихна, но се чудя дали е от солариума, тъй като аз често имам алергии от дълго стоене на слънце.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Слънчева алергия

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Юни 2012, 13:11

Снежана написа:Мога ли да развия алергия от солариум подобна на слънчевата? Преди около седмица малко повечко постоях в солариума и започнаха да ми излиза лек обрив по деколтето и корема. След 2-3 дена всичко утихна, но се чудя дали е от солариума, тъй като аз често имам алергии от дълго стоене на слънце.

Здравейте, Снежана!

Да, може да се развие слънчева алергия и от солариум!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Слънчева алергия

Мнениеот aninka » 10 Юли 2012, 09:26

Здравейте, Violina! В момента сме на море и над гърдите ми излезе ситен, червен обрив с формата на пеперуда, който страшно много ме сърби. Не го излагам на слънце и не съм го мазала с нищо, защото се притеснявам да не влоша положението, в което се намирам. В Синеморец сме, но нямам представа дали има кожен лекар... Какво да правя?
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Слънчева алергия

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Юли 2012, 15:16

aninka написа:Здравейте, Violina! В момента сме на море и над гърдите ми излезе ситен, червен обрив с формата на пеперуда, който страшно много ме сърби. Не го излагам на слънце и не съм го мазала с нищо, защото се притеснявам да не влоша положението, в което се намирам. В Синеморец сме, но нямам представа дали има кожен лекар... Какво да правя?

Здравейте!

Най-вероятно сте получила от т.нар. полиморфна светлинна ерупция. Това, което трябва да направите е да използвате слънцезащитен крем с висок фактор на защита поне 30, който да предпазва, както UVB, така и UVA лъчи. Нанасяйте слънцезащитния крем 20 минути преди излагане на слънце и го подновявайте на всеки 2 часа, след всяко излизане от водата или ако се изпотите.

Ако все пак оплакванията продължат се консултирайте с лекар.

Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Слънчева алергия

Мнениеот bisertaskov » 19 Юли 2012, 16:39

Слънчева алергия със симптом зачервени очи при две годишно дете.Това е диагнозата и искам да науча повече за тази слънчева алергия.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

ПредишнаСледваща

Назад към Първа помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта