Слънчева алергия

Долекарска помощ при спешни случаи!!! Ръководства за първа помощ при спешни случаи.

Re: Слънчева алергия

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Юли 2012, 20:14

bisertaskov написа:Слънчева алергия със симптом зачервени очи при две годишно дете.Това е диагнозата и искам да науча повече за тази слънчева алергия.

Здравейте!

Много интересна тема и малко дискутабилна. Не е широко разпространена тази диагноза. Обикновено причината се крие в нещо друго като полени, треви, различни химични вещества, някои вируси, бактерии, пушек, прах. Слънцето е като допълнителен влошаващ фактор. Може би във Вашия случай са изключени другите причини и е останало само слънцето като отключващ алергията фактор.

Алергията независимо от причината има едни и същи прояви. Ето защо оплакванията са сходни - зачервени, течащи очи и дразнене от светлина. Важно е да се уточни причината, за да може да се избягва.

Все пак за такава диагноза най-добре може да се изкаже очен лекар!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Слънчева алергия

Мнениеот Сисс.Бекташева » 19 Авг 2016, 16:56

Здравейте, преди няколко дни получих някаква слънчева алергия. 3 дена подред бях изложена на слънце и явно кожата ми не издържа. В последствие на зоните излагани на слънце излезнаха милиони мънички пъпчици, които предизвикват ужасен сърбеж и зачервяване. Минаха 3 дена и вместо да изчезнат, зеха да се множат... кожата ми гори а аз се треса от студ. Лекарят ми изписа хапчета, които ми каза да вземам мин 3 дена. Сега си взех Пантенол спрей и се надявам да изчезнат по-скоро...
Сисс.Бекташева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Авг 2016, 16:45

Re: Слънчева алергия

Мнениеот fubino » 12 Сеп 2016, 19:49

Здравейте,

днес ми изписаха антибиотик Ципрофлуксацин, но се притеснявам да го започна,защото само няколко часа преди това бях на солариум и кожата ми е леко зачервена. Трябва ли да изчакам някакво време преди да започна антибиотика?
fubino
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2016, 15:01

Re: Слънчева алергия

Мнениеот Viki Borisova » 29 Мар 2019, 09:47

Кожата ми е бяла и много чувствителна. Когато ходя на море, винаги преди плаж се мажа цялата. Тръгна ли без да се намажа изгарям за 15 мин, дори и да съм под чадър. Препоръчвам Нивея - 50 фактор.
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Предишна

Назад към Първа помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта