Кръводаряване - да спасим живот

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Кръводаряване - да спасим живот

Мнениеот FramarAdmin2 » 18 Май 2011, 12:49

Дарихте ли кръв? Спасихте ли един живот?
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Кръводаряване - да спасим живот

Мнениеот bisertaskov » 18 Май 2011, 23:13

Определено трябва да се дарява кръв, но даряваме само когато се налага на близки и приятели, може би самите кампании не са достатъчно целенасочени или просто не сме солидарни.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Кръводаряване - да спасим живот

Мнениеот southern_sun » 19 Май 2011, 10:33

Преди години докато съществуваха казармите редовно се организираха кампании за кръводаряване, които си бяха доста успешни тъй като за кръводаряване даваха 3 дена отпуск по служба. Ние българите не сме научени да правим нещо без заплащане или каквато и да е изгода, а само заради каузата.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Кръводаряване - да спасим живот

Мнениеот radina » 06 Юни 2011, 23:22

Трябва повече хора да застанат зад тази кауза трябва да се дарява кръв ако трябва направете кампания ,колкото и хора да отидат да дарят все е нещо.Имате вестник сайт форум аптеки мисля че ако имате желание ще успеете
Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие
Аватар
radina
 
Мнения: 55
Регистриран на: 18 Апр 2011, 18:04

Re: Кръводаряване - да спасим живот

Мнениеот funda » 07 Юни 2011, 13:42

Аз исках да дам кръв, но ми казаха, че сам прекалено слаба :o
funda
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Апр 2011, 20:52

Re: Кръводаряване - да спасим живот

Мнениеот southern_sun » 07 Юни 2011, 13:50

funda написа:Аз исках да дам кръв, но ми казаха, че сам прекалено слаба :o

Че те да не ти източват цялата кръв бе?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Кръводаряване

Мнениеот Margo » 15 Юни 2011, 15:41

Ако все още някой не е дал кръв нека да прочете това: Спасиха две бебета с рядка кръв в АГО - Хасково.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Кръводаряване - да спасим живот

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 20:01

И аз да се изкажа по тази тема, макар и леко негативно. Преди няколко месеца се наложи спешно кръвопреливане на мой роднина, който беше приет за лечение в София. Човекът е от Русе, а ние живеем във Велико Търново. Трябваше да осигурим в кратък срок 5 кръводарители. намерихме 10, но се оказа, че не може да се даде кръв в нашето населено място, тъй като сме в различен кръвен център от този в София и нямало вариант кръвните центрове да си взаимодействат за прехвърлянето на кръв. Така, че се наложи да караме тези хора до София, загубихме целият им ден и като цяло беше доста трудно изпълнение. Отпуските, които се дават пък след даване на кръв почти никоя частна фирма не уважава, така че донякъде разбирам липсата на желание за доброволно кръводаряване- за 2 шоколада и консерва русенско варено кой би отишъл.пък и все пак живеем в България- тук никой не прави нищо доброволно.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Кръводаряване - да спасим живот

Мнениеот Margo » 20 Окт 2011, 13:51

qproin написа:И аз да се изкажа по тази тема, макар и леко негативно. Преди няколко месеца се наложи спешно кръвопреливане на мой роднина, който беше приет за лечение в София. Човекът е от Русе, а ние живеем във Велико Търново. Трябваше да осигурим в кратък срок 5 кръводарители. намерихме 10, но се оказа, че не може да се даде кръв в нашето населено място, тъй като сме в различен кръвен център от този в София и нямало вариант кръвните центрове да си взаимодействат за прехвърлянето на кръв. Така, че се наложи да караме тези хора до София, загубихме целият им ден и като цяло беше доста трудно изпълнение. Отпуските, които се дават пък след даване на кръв почти никоя частна фирма не уважава, така че донякъде разбирам липсата на желание за доброволно кръводаряване- за 2 шоколада и консерва русенско варено кой би отишъл.пък и все пак живеем в България- тук никой не прави нищо доброволно.

За този проблем съм чувала много. Като всяко нещо в България няма връзка между институциите, в скучая един кръвен център с друг. Трябва управляващите да помислят по въпроса, не стига, че няма достатъчно кръводарители ами системата тромава. :oops:
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Кръводаряване - да спасим живот

Мнениеот Violetta » 20 Окт 2011, 20:31

qproin написа:И аз да се изкажа по тази тема, макар и леко негативно. Преди няколко месеца се наложи спешно кръвопреливане на мой роднина, който беше приет за лечение в София. Човекът е от Русе, а ние живеем във Велико Търново. Трябваше да осигурим в кратък срок 5 кръводарители. намерихме 10, но се оказа, че не може да се даде кръв в нашето населено място, тъй като сме в различен кръвен център от този в София и нямало вариант кръвните центрове да си взаимодействат за прехвърлянето на кръв. Така, че се наложи да караме тези хора до София, загубихме целият им ден и като цяло беше доста трудно изпълнение. Отпуските, които се дават пък след даване на кръв почти никоя частна фирма не уважава, така че донякъде разбирам липсата на желание за доброволно кръводаряване- за 2 шоколада и консерва русенско варено кой би отишъл.пък и все пак живеем в България- тук никой не прави нищо доброволно.

А има и друг момент, тълпите от цигани, които се роят пред всеки кръвен център и те гледат в очите...100-200 лева...
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron