Репеленти - кои са най-ефикасните продукти?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Re: Репеленти

Мнениеот ceciii » 16 Май 2012, 10:51

teddy написа:А нещо против молци да ми препоръчате, че са голяма напаст тези гадинки :x Преместихме се в ново жилище и направо трябва да се обаждам на фирма да идва да обезпаразитява... Засега съм сложила изсушена лавандула в гардеробите, но на малката много й мирише. Препоръчайте ми нещо ефикасно, защото не искам да си похапват от дрехите ни и да ги направят на решето. Баба ми едно време слагаше нафталин, еййй никога няма да я забравя тази миризма. Като вдигнеше спалнята или дивана така ни удряше в носа, че чак лошо ми ставаше :lol:

Има ароматизатори на Raid с аромат на лавандула - закачила съм си по един в гардероб, но те по-скоро предпазват от молци, а щом в апартамента ви вече има такива, първо трябва да се погрижиш за тях и да ги изтрепеш до крак :mrgreen: Синия спрей на Raid ще ти свърши перфектна работа в това отношение ;)
ceciii
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:43

Re: Репеленти

Мнениеот mimeto » 16 Май 2012, 16:02

nikita написа:Някой може ли да ми препоръча репелент за бебе? Купила съм мрежичка за количката, но не искам постоянно да я използвам, а започвам да виждам все повече пчели и оси по парковете. Нормално, защото се стопля, но не искам бебка да бъде нахапана от насекоми, а с тази мрежа нищичко не вижда милото. Слагам я на количката, докато спи, защото все повече започва да се разглежда и не ми се иска да й ограничавам погледа...

На няколко места вече виждам едно гелче на Бочко, което облекчава сърбежа след ухапване от насекоми. Съдържа лавандулово масло и невен, с успокояващ и охлаждащ ефект и предпазва от възпаление.
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Репеленти

Мнениеот mecana » 17 Май 2012, 12:44

mimeto написа:
nikita написа:Някой може ли да ми препоръча репелент за бебе? Купила съм мрежичка за количката, но не искам постоянно да я използвам, а започвам да виждам все повече пчели и оси по парковете. Нормално, защото се стопля, но не искам бебка да бъде нахапана от насекоми, а с тази мрежа нищичко не вижда милото. Слагам я на количката, докато спи, защото все повече започва да се разглежда и не ми се иска да й ограничавам погледа...

На няколко места вече виждам едно гелче на Бочко, което облекчава сърбежа след ухапване от насекоми. Съдържа лавандулово масло и невен, с успокояващ и охлаждащ ефект и предпазва от възпаление.

На Бочко има и защитен репелент, освен успокояващото гелче след ухапване от насекоми. Вече купих и двата продукта, защото все сме по разходки, а времето е топло и няма как да си спестим срещите с тях.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Репеленти

Мнениеот miki » 18 Май 2012, 15:44

teddy написа:А нещо против молци да ми препоръчате, че са голяма напаст тези гадинки :x Преместихме се в ново жилище и направо трябва да се обаждам на фирма да идва да обезпаразитява... Засега съм сложила изсушена лавандула в гардеробите, но на малката много й мирише. Препоръчайте ми нещо ефикасно, защото не искам да си похапват от дрехите ни и да ги направят на решето. Баба ми едно време слагаше нафталин, еййй никога няма да я забравя тази миризма. Като вдигнеше спалнята или дивана така ни удряше в носа, че чак лошо ми ставаше :lol:

А в шкафовете с храна има ли молци? Нашите "домашни любимци" се бяха настанили в една торба с орехи, еййй докато ги открия направо полудях. Постоянно хвърчаха тук и там, а не разбирах откъде идват. Хубаво провери навсякъде, защото каквито и препарати да слагаш, ако гнездото си стои - файда никаква :idea: Има лепенки, които се лепят на вратичката на шкафа и са безопасни за хранителните продукти, отново на Райд. Успех!
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Репеленти

Мнениеот monito » 21 Май 2012, 09:56

Прочетох нещо много интересно и няма как да не го споделя вас, нищо, че не става въпрос за препарат, а за... утайка от кафе :roll: Може да се използва като репелент срещу насекоми, като се наръси по местата, откъдето влизат или по ъглите на помещенията.

coffe.jpg
coffe.jpg (26.4 KiB) Прегледано 891 пъти
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Репеленти

Мнениеот rony_80 » 04 Юни 2012, 16:20

monito написа:Прочетох нещо много интересно и няма как да не го споделя вас, нищо, че не става въпрос за препарат, а за... утайка от кафе :roll: Може да се използва като репелент срещу насекоми, като се наръси по местата, откъдето влизат или по ъглите на помещенията.

Това с утайката от кафе е много интересно, но за мен не е никак практично. За вкъщи купувам от репелентните продукти на Райд, които се включват в контакта и досега не сме имали проблем с каквито и да е било насекоми :mrgreen: Винаги обаче, оставям прозореца отворен, за да се проветрява заради децата. Аз не усещам никакъв аромат, но веднъж малката каза, че й мирише неприятно.
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Репеленти

Мнениеот aninka » 05 Юни 2012, 15:29

А спомняте ли си едновремешните репеленти :lol: Влизаш в магазина да си купиш хляб и салам, а над главата ти висва спираловидна, тъмно кафява лента налепена с мухи... гадост :mrgreen: Имаше и едни пластмасови чинийки, в които явно изсипваха някакъв препарат, който ги привлича и убива - и те бяха пълни с всякакви гадинки. Направо да ти се отще :lol:

repelent.jpg
repelent.jpg (269.7 KiB) Прегледано 863 пъти

Добре че съвременните репеленти са по-дискретни и не предизвикват отвращение :roll:
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Репеленти

Мнениеот Камелия » 05 Юни 2012, 16:32

Искам да попитам, някой ползвал ли е Аутан и дали е отровен. Пише, че се намазва кожата на тялото и това отблъсква комарите, но ако попадне в устата или очите ще има ли някакви поражения. Алергична съм към комари и се подувам цялата, а ето, че летния сезон навлиза и с него комарите, а след всички тия дъждове кой знае колко комари ще се навъдят. Когато съм някъде на почивка винаги нося със себе си машинка с таблетки Райд, но когато съм на вън няма как да ме предпазва. Аутана дали е ефикасен кажете?!
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Репеленти

Мнениеот mamavladi » 21 Юни 2012, 13:53

Камелия написа:Искам да попитам, някой ползвал ли е Аутан и дали е отровен. Пише, че се намазва кожата на тялото и това отблъсква комарите, но ако попадне в устата или очите ще има ли някакви поражения. Алергична съм към комари и се подувам цялата, а ето, че летния сезон навлиза и с него комарите, а след всички тия дъждове кой знае колко комари ще се навъдят. Когато съм някъде на почивка винаги нося със себе си машинка с таблетки Райд, но когато съм на вън няма как да ме предпазва. Аутана дали е ефикасен кажете?!

На абсолютно всички репелентни продукти пише да се внимава да не попадат в очите и устата :idea: Дори и на детските, които би трябвало да са по-щадящи, така че много трябва да се внимава. Аутанът е ефикасен и за нас купувам от него, а за малкия купих репелентния лосион на Бочко.

Bochko_repelent.jpeg
Bochko_repelent.jpeg (4.24 KiB) Прегледано 826 пъти
mamavladi
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Май 2012, 10:35

Re: Репеленти

Мнениеот Bella » 22 Юни 2012, 10:50

mamavladi написа:
Камелия написа:Искам да попитам, някой ползвал ли е Аутан и дали е отровен. Пише, че се намазва кожата на тялото и това отблъсква комарите, но ако попадне в устата или очите ще има ли някакви поражения. Алергична съм към комари и се подувам цялата, а ето, че летния сезон навлиза и с него комарите, а след всички тия дъждове кой знае колко комари ще се навъдят. Когато съм някъде на почивка винаги нося със себе си машинка с таблетки Райд, но когато съм на вън няма как да ме предпазва. Аутана дали е ефикасен кажете?!

На абсолютно всички репелентни продукти пише да се внимава да не попадат в очите и устата :idea: Дори и на детските, които би трябвало да са по-щадящи, така че много трябва да се внимава. Аутанът е ефикасен и за нас купувам от него, а за малкия купих репелентния лосион на Бочко.

Bochko_repelent.jpeg

Този репелентен спрей го видях в Била, но ми се видя неефективен.Пробвала ли си го преди? Снощи бях потресена от нашествие на комари и всякакви други хапещи насекоми. Трябва бързо да взема мерки, преди да съм станала цялата в пъпки и да не мога да се съблека в жегите.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

ПредишнаСледваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта