Репеленти - кои са най-ефикасните продукти?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Re: Репеленти

Мнениеот sanya » 25 Юни 2012, 16:39

Bella, а използвала ли си гривните против комари? Могат да се поставят както на китката, така и на глезена и са активни от 4 до 6 седмици. За малките също купувам и въобще не си играя да пръскам или мажа с друг репелент. Противодействат и на други кръвосмучещи насекоми, така че ще са подходящи в твоя случай.

Mosquito_repellent.jpeg
Mosquito_repellent.jpeg (6.22 KiB) Прегледано 1370 пъти
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Репеленти

Мнениеот boncho green » 03 Юли 2012, 14:53

Не съм ползвал такива лепенки, но определено са забавни, може да купя такива за племенниците си. Често използвам обаче един спрей, който е с царевичен екстракт. Доволен съм, освен това няма характерната миризма на повечето репеленти. Тази година пак мисля да си взема преди да ида на почивка.
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24

Re: Репеленти

Мнениеот dimitrova_70007 » 03 Юли 2012, 14:58

Има едно природно, много ефективно средство. Може да се приготви в домашни условия, а може и да се купи и никак не е скъпо. Става дума за лавандулов спирт. Има едно голямо предимство пред останалите препарати и то е, че ухае приятно и наистина отблъсква комарите. Можете да го използвате и ако вече сте нахапани и усещате силен сърбеж. Има охлаждащо и успокояващо действие. Ако имате някакъв спирт вкъщи, може да накиснете в него стрък от лавандула. А ако не ви се занимава с приготвяне, във всяка аптека се продават готови. Ето например този:

http://apteka.framar.bg/18004397/%D1%81 ... %BC%D0%BB-
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Репеленти

Мнениеот Bella » 03 Юли 2012, 15:33

sanya написа:Bella, а използвала ли си гривните против комари? Могат да се поставят както на китката, така и на глезена и са активни от 4 до 6 седмици. За малките също купувам и въобще не си играя да пръскам или мажа с друг репелент. Противодействат и на други кръвосмучещи насекоми, така че ще са подходящи в твоя случай.

Mosquito_repellent.jpeg

Не не съм, но мои приятели са ги пробвали и ми ги препоръчаха.Смятам тази година и аз да пробвам ефекта им!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Репеленти

Мнениеот teddy » 09 Юли 2012, 16:08

Bella написа:
sanya написа:Bella, а използвала ли си гривните против комари? Могат да се поставят както на китката, така и на глезена и са активни от 4 до 6 седмици. За малките също купувам и въобще не си играя да пръскам или мажа с друг репелент. Противодействат и на други кръвосмучещи насекоми, така че ще са подходящи в твоя случай.

Прикачения файл Mosquito_repellent.jpeg вече е недостъпен

Не не съм, но мои приятели са ги пробвали и ми ги препоръчаха.Смятам тази година и аз да пробвам ефекта им!

Купих детска гривна за комари, но се задържа точно 5 минути на ръчичката на малката и я свали. Иначе ми изглежда много удобна, защото я слагаш и забравяш за всякакви спрейове и кърпи. Хубаво, ама номера не мина :mrgreen: На повечето репеленти пише, че не са подходящи за деца под 2-годишна възраст и в аптеката ми препоръчаха лосиона на Biotrade, който може да си използва за деца над 1 годинка и от възрастни. Ще го изпитаме на морето и ще споделя дали съм доволна от защитата.

Biotrade_Repelex spray.jpeg
Biotrade_Repelex spray.jpeg (2.42 KiB) Прегледано 1357 пъти
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Репеленти

Мнениеот ДоРеМи » 11 Юли 2012, 11:14

За малката купувам гривничка против комари, а това лято за нас купих едни мокри кърпички и ще продължавам да купувам такива, защото се използват много по-лесно от репелентните спрейове. Репелентни кърпички HOPS:

Hops.jpeg
Hops.jpeg (1.99 KiB) Прегледано 1345 пъти
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Репеленти

Мнениеот Georgica » 11 Юли 2012, 14:08

sanya написа:Bella, а използвала ли си гривните против комари? Могат да се поставят както на китката, така и на глезена и са активни от 4 до 6 седмици. За малките също купувам и въобще не си играя да пръскам или мажа с друг репелент. Противодействат и на други кръвосмучещи насекоми, така че ще са подходящи в твоя случай.

Mosquito_repellent.jpeg

Аз съм ползвала тия гривни, малко са грозни ама помагат много. Вече спокойно си летувам на планина и море без да се притеснявам от ухапвания от комари.
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Репеленти

Мнениеот eveline » 20 Юли 2012, 11:47

dimitrova_70007 написа:Има едно природно, много ефективно средство. Може да се приготви в домашни условия, а може и да се купи и никак не е скъпо. Става дума за лавандулов спирт. Има едно голямо предимство пред останалите препарати и то е, че ухае приятно и наистина отблъсква комарите. Можете да го използвате и ако вече сте нахапани и усещате силен сърбеж. Има охлаждащо и успокояващо действие. Ако имате някакъв спирт вкъщи, може да накиснете в него стрък от лавандула. А ако не ви се занимава с приготвяне, във всяка аптека се продават готови. Ето например този:

http://apteka.framar.bg/18004397/%D1%81 ... %BC%D0%BB-

Баба едно време ни мажеше с лавандулов спирт, когато си бяхме на село през ваканциите. Селото ни е в планина Родопи и дядо постоянно ходеше за билки, а баба ги изсушаваше върху вестници. Има много природни продукти, които могат да се използват, но на мен лично не ми се занимава, а и не мисля, че спирта е подходящ за малки деца, защото изсушава кожата :roll:
Ние използваме репелентните продукти на Аутан :)
eveline
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Юли 2012, 11:31

Re: Репеленти

Мнениеот Камелия » 27 Юли 2012, 16:23

eveline написа:
dimitrova_70007 написа:Има едно природно, много ефективно средство. Може да се приготви в домашни условия, а може и да се купи и никак не е скъпо. Става дума за лавандулов спирт. Има едно голямо предимство пред останалите препарати и то е, че ухае приятно и наистина отблъсква комарите. Можете да го използвате и ако вече сте нахапани и усещате силен сърбеж. Има охлаждащо и успокояващо действие. Ако имате някакъв спирт вкъщи, може да накиснете в него стрък от лавандула. А ако не ви се занимава с приготвяне, във всяка аптека се продават готови. Ето например този:

http://apteka.framar.bg/18004397/%D1%81 ... %BC%D0%BB-

Баба едно време ни мажеше с лавандулов спирт, когато си бяхме на село през ваканциите. Селото ни е в планина Родопи и дядо постоянно ходеше за билки, а баба ги изсушаваше върху вестници. Има много природни продукти, които могат да се използват, но на мен лично не ми се занимава, а и не мисля, че спирта е подходящ за малки деца, защото изсушава кожата :roll:
Ние използваме репелентните продукти на Аутан :)

Не мисля, че спирта би навредил на нежната детска кожа, а що се отнася до Аутан преди седмица ми се наложи да напръскам краката и ръцете си със спрей. Беше кошмарно, задушаваща миризма, ръцете ми горчаха после, притесних се да не е отровно и се измих. Така ли трябва да бъде?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Репеленти

Мнениеот Eva:) » 07 Авг 2013, 11:16

Преди 2 дни племенничето на моя приятел почти се натрови от Райд против комари, който се включва в контакта. Мили родители, бъдете много внимателни с всички препарати против насекоми, защото не са безобидни за крехкия детски организъм!
Eva:)
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Авг 2013, 11:09

ПредишнаСледваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта