Ухапване от пчела и оса

Долекарска помощ при спешни случаи!!! Ръководства за първа помощ при спешни случаи.

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Авг 2011, 16:26

Margo написа:
daniela написа:Незнам дали да спомена, че освен посочените лекарства за първа помощ е най-добре да се натрие с чесън, изсмуква отровата, наистина е доста ефикасно ;)

Да това дори съм го пробвала, ако нямаш на близо чесън е добре да имаш наблизо лед , поне!

Най-добре да разчитате на леда, а не на чесъна :)!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Sofito » 19 Окт 2011, 20:29

Мен това лято ме беше ужилила оса по гърба. Не го виждах и с 2 огледала, но го усещах, сърбеше ме, но нямах оток. След 2 дни майка ми извади жилото без проблем. Нямам алергия към оси, дори даже не съм разбрала.
Sofito
 
Мнения: 53
Регистриран на: 18 Окт 2011, 21:57

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот bisertaskov » 19 Окт 2011, 21:14

Sofito написа:Мен това лято ме беше ужилила оса по гърба. Не го виждах и с 2 огледала, но го усещах, сърбеше ме, но нямах оток. След 2 дни майка ми извади жилото без проблем. Нямам алергия към оси, дори даже не съм разбрала.

Може би е било пчела защото осата не си оставя жилото тя само си инжектира отровата.Пчелата след ухапване си оставя жилото и след това умира.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот valiart » 19 Окт 2011, 23:44

Мой познат го охапали две пчели това лято, една на гърба и втората на ръката на вена. После обаче изпил два алергозана и направо омекнал. Буквално паднал на земята. Целия се подул и кожата му станала на пъпчици като волейболна топка. Врата и ушите му се подули. Тази по-сериозна реакция на охапването или на приетите ДВА алергозана се е дължала?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Окт 2011, 22:41

valiart написа:Мой познат го охапали две пчели това лято, една на гърба и втората на ръката на вена. После обаче изпил два алергозана и направо омекнал. Буквално паднал на земята. Целия се подул и кожата му станала на пъпчици като волейболна топка. Врата и ушите му се подули. Тази по-сериозна реакция на охапването или на приетите ДВА алергозана се е дължала?

Здравейте!

Най-вероятно тези оплаквания са причинени от ухапването от пчелите, а алергозанът не е успял да подейства.

При наличие на подобна реакция след ухапване е необходимо този човек да носи в себе си сет за спешно реагиране.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот valiart » 21 Окт 2011, 22:40

д-р Тодева, Благодаря Ви за отговора! И аз имах такива притесненя, но момчето категорично ми заявяваше: "Че няма алергия!" За това реших да се допитам до вашето компетентно мнение. Още веднъж Ви Благодаря!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот eli » 08 Ное 2011, 11:15

А може ли да се разбере предварително, дали човек е алергичен от жилещи насекоми? Така поне може да е подготвен, ако се наложи а няма достъп до лекар.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2011, 15:34

eli написа:А може ли да се разбере предварително, дали човек е алергичен от жилещи насекоми? Така поне може да е подготвен, ако се наложи а няма достъп до лекар.

Здравейте, Ели!

За съжаление няма как да се разбере дали определен човек е алергичен към ужилването от пчели или други насекоми. Още повече, че риска от развитие на такава алергия може да нарасте с броя на ужилванията. Хубавото е, че повечето хора имат само локална реакция и не развиват тежки алергични реакции. При съмнение за възникване на такава реакция трябва да се потърси незабавно специализирана помощ. Тези, които знаят, че са алергични трябва винаги да имат в себе си средства за незабавно реагиране.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот ирина » 20 Дек 2011, 02:06

Здравейте и от мен
И аз имат такава случка нещо ме беше бащати на лакътя докато съм спала сутринта като се събудих окото се беше затворило от оток другата бузата ми беше двойна и устните от едната страна бяха отекли все едно съм прекалила със силикона а за мястото на хапването да не говорим там пълна беше от лакътя до китката и другата ръка от китката до пръстите .така и не разбрах от какво е направих тест за оси и пчели но беше отрицателен
А въпроса ми е от какво друго може да има такава реакция или теста не е бил качествен
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Ухапване от пчела и оса

Мнениеот ирина » 20 Дек 2011, 02:18

Извинявам се за грешките които има но не успях да го редактиран
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

ПредишнаСледваща

Назад към Първа помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта