Смяна на личния лекар

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Смяна на личния лекар

Мнениеот FramarMedia » 21 Май 2011, 09:12

Ще смените ли личния си лекар? Знаете ли как? Кое би ви накарало да го смените? Ще се радваме да чуем мнението ви...
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Смяна на личния лекар

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 01:46

Скоро ще сменя моя. Дълги опашки от пенсионери и неадекватно работно време. Премести се в нов кабинет с малка чакалня. Достатъчно ли е?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Смяна на личния лекар

Мнениеот radowen » 22 Ное 2011, 16:18

И аз трябва да сменя нашия семеен лекар, просто защото си сменихме местожителството. Но все още не съм избрала новия :roll: Иска ми се да е добър семеен лекар, търпелив, отзивчив, с добро отношение към пациентите, да няма дълго чакащи пред кабинета му, т.е. да е с адекватен брой медицински сестри...Искам, ама няма такъв :lol:
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Смяна на личния лекар

Мнениеот Margo » 22 Ное 2011, 16:26

radowen написа:И аз трябва да сменя нашия семеен лекар, просто защото си сменихме местожителството. Но все още не съм избрала новия :roll: Иска ми се да е добър семеен лекар, търпелив, отзивчив, с добро отношение към пациентите, да няма дълго чакащи пред кабинета му, т.е. да е с адекватен брой медицински сестри...Искам, ама няма такъв :lol:

Най-добре е да питаш приятели и близки за съвет. Както вече стана ясно да случиш на добър лекар в България си е направо чудо!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Смяна на личния лекар

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 13:02

Аз преди 6 месеца го смених и съм доволна от новия ми личен лекар. Сега ако намеря здравната книжка на баща ми ще сменим неговия, защото не сме доволни.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Смяна на личния лекар

Мнениеот valiart » 27 Ное 2011, 13:13

сиско написа:Аз преди 6 месеца го смених и съм доволна от новия ми личен лекар. Сега ако намеря здравната книжка на баща ми ще сменим неговия, защото не сме доволни.


От кое конкретно не сте доволни? Става въпрос за личния лекар на баща Ви?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Смяна на личния лекар

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 15:25

Ами първото от което не сме доволни е, че издават само направления за лекари от болницата в която работи самия лекар. Ако искаш направление за специалист в друга болница в града се започва едно ходене по мъките. И ако беше само това ...
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Смяна на личния лекар

Мнениеот radowen » 28 Ное 2011, 13:46

сиско написа:Ами първото от което не сме доволни е, че издават само направления за лекари от болницата в която работи самия лекар. Ако искаш направление за специалист в друга болница в града се започва едно ходене по мъките. И ако беше само това ...

Това не го разбирам - в направлението не пише името на специалиста, а само вида - т.е. не пише напр. за д-р Тошев-кардиолог, а само че е необходим прегледот кардиолог. Конкретния специалист си го избира пациента!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Смяна на личния лекар

Мнениеот Даниела Стоянова » 02 Дек 2011, 12:46

Ако някой все още не е сменил личния си лекар сега имате шанс да го направите това: Имаме право да сменим личния си лекар през декември

radowen написа:Това не го разбирам - в направлението не пише името на специалиста, а само вида - т.е. не пише напр. за д-р Тошев-кардиолог, а само че е необходим прегледот кардиолог. Конкретния специалист си го избира пациента!
Трябва да ти кажа, че така дори е по-добре, защото на мен ми се е случвало да искам направление за конкретен специалист и да не ми дават защото по една или друга причина двете лекарки не се харесват.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Смяна на личния лекар

Мнениеот radowen » 02 Дек 2011, 13:32

Даниела Стоянова написа:Ако някой все още не е сменил личния си лекар сега имате шанс да го направите това: Имаме право да сменим личния си лекар през декември

radowen написа:Това не го разбирам - в направлението не пише името на специалиста, а само вида - т.е. не пише напр. за д-р Тошев-кардиолог, а само че е необходим прегледот кардиолог. Конкретния специалист си го избира пациента!
Трябва да ти кажа, че така дори е по-добре, защото на мен ми се е случвало да искам направление за конкретен специалист и да не ми дават защото по една или друга причина двете лекарки не се харесват.

Точно това и аз исках да кажа на сиско - че направленията не са за конкретен лекар, а за специалист, изборът е твой и не е нужно да го споменаваш на личния лекар щом имаш опасения. И това наистина е добре!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта