Как защитавате кожата си от слънцето?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Използвате ли слънцезащитни продукти през летните месеци?

Да, винаги когато излизам навън през деня.
3
19%
Когато съм на почивка на море.
11
69%
Само когато съм на плажа.
2
13%
Не.
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 16

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот aninka » 21 Мар 2012, 12:36

Аз стоя под чадъра с биричка в ръка :lol: Но, когато се излагам на слънце, изполвам специална козметика, защото кожата ми е страшно бяла и чувствителна, и ако си позволя да изгоря става нещо страшно. Моите продукти са на Биодерма - това е най-доброто, което съм използвала досега. Имат пудра за лице, която е с 50-ти фактор защита, използвам я дори през зимата. Серията има доста интересни слънцезащитни продукти - маска след слънце, крем за ски, стик за устни... За кожа, като моята е супер :)
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот Silvi » 21 Мар 2012, 13:04

aninka написа:Аз стоя под чадъра с биричка в ръка :lol: Но, когато се излагам на слънце, изполвам специална козметика, защото кожата ми е страшно бяла и чувствителна, и ако си позволя да изгоря става нещо страшно. Моите продукти са на Биодерма - това е най-доброто, което съм използвала досега. Имат пудра за лице, която е с 50-ти фактор защита, използвам я дори през зимата. Серията има доста интересни слънцезащитни продукти - маска след слънце, крем за ски, стик за устни... За кожа, като моята е супер :)

Не се притеснявам толкова през лятото колкото през пролетта. Първите слънчеви лъчи на пролет ми образуват страхотно грозни петна по кожата и само фон дьо тен или тониращ крем оправя положението докато тена на лицето ми не се изравни от само себе си.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот teddy » 23 Мар 2012, 16:11

Използвам слънцезащитни продукти с висок фактор, защото слънцето е много лошо. За нас купувам минимум UV 20, а за детето UV 50+. Не използвам специален крем за лице, защото нямам чак такива проблеми, но когато извеждам малката на разходка, я мажа още от вкъщи. Миналата година бяхме на Евелин, но това лято ще се насоча към друга марка, като посъбера малко мнения от форума ;)
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот nikita » 19 Апр 2012, 16:18

Използвам слънцезащитни продукти единствено, когато сме на море или планина. Кожата ми не е толкова чувствително, че да се мажа и в града :mrgreen: Но за беба задължително ще използвам, при това 50-ти фактор, защото слънцето става все по-вредно с течение на годините. Засега не сме се показвали от количката, защото излезем ли на разходка винаги заспива, но стане ли по-топло непременно ще я мажа със слънцезащитен крем.
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот palechka » 25 Апр 2012, 12:47

eli написа:То май никоий не мисли за защита, всеки иска да колкото се може по тъмничък и се облещват на слънцето ей така, че да ги хване по-бързо и да потъмнеят :D

Да, обаче слънцето става все по-вредно и колкото по-висок слънцезащитен фактор използвате, толкова по-добре. Иначе рискувате да си навлечете голяма беля на главата.
За това лято съм си набелязала спрея на Биодерма с 50-ти фактор защита. Предпочитам помпите по принцип, защото много по-лесно се използват, а и емулсиите по-лесно се разнасят по кожата. Млеката ми идват много тежки и трудно се размазват... Марката е изпитана и много качествена, използвала съм други продукти на Биодерма и съм сигурна, че този спрей ще ми осигури необходимата слънцезащита.

bioderma-photoderm-max-spray.jpeg
bioderma-photoderm-max-spray.jpeg (6.66 KiB) Прегледано 761 пъти
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот svilena82 » 05 Май 2012, 18:48

Задължително със слънцезащитно олио!
svilena82
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2012, 18:41

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот mimeto » 08 Май 2012, 10:54

Засега използвам само кремче за лице, защото от бременността кожата ми стана по-чувствителна и тук-там започнаха да ми се появяват петънца. Купих си слънцезащитния крем за лице на VICHY SPF50+, който е и против петна. В аптеката ми препоръчаха още 3-4 вида, но този ми е по джоба и се спрях на него, а и продуктите на VICHY са много качествени. Най-вероятно и за тялото ще си купя слънцезащитен продукт на същата марка, но основно на почивките ще си го използвам. И без това гледам да вървя по сенчестите места и в жегите нямам никакво намерение да се пържа навън :mrgreen:
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот shushito » 10 Май 2012, 13:24

Моята кожа не е предразположена към изгаряне, тъй като си имам слънчеви бани по рождение :mrgreen: Въпреки това, когато сме на море винаги използвам слънцезащитно мляко и в никакъв случай не е под 20-ти фактор. Не съм изгаряла досега, но на това "полезно" слънце напоследък, не мога да се реша да се изложа без защита. Разчитам на Avene в това отношение.
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот tochica » 14 Май 2012, 09:58

Задължително използвам слънцезащитни продукти - и през лятото, и през зимата. Не мога да си позволя да изляза, без да съм сложила крем за лице с фактор, а лятото съм като бебетата, защото мажа ръце, крака и всичко, което се подава изпод дрехите :mrgreen: Кожата ми е много бяла и чувствителна, и на мига се зачервява, ако постоя малко повече на слънце. Преди няколко седмици си купих слънцезащитното мляко на VICHY, което е с 30-ти фактор слънцезащита и е подходящо както за лице, така и за тяло :)
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот bobito » 16 Май 2012, 14:45

А някой може ли да ми препоръча слънцезащитни продукти за много чувствителна и алергична кожа? Всяко лято ги купувам с надеждата, че този път няма да се обрина, нооо не ми се получава. Не знам дали от слънцето или от самия продукт, но съм обрината още преди да стигна до плажа :? А и не може кожата ми да реагира на всичко... Най-вероятно е алергия към някоя от съставките, не знам вече... Склонна съм да дам повече пари, но да имам спокойно и весело лято, а не да се чудя с какво да прикрия зачервената си кожа :roll:
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта