Как защитавате кожата си от слънцето?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Използвате ли слънцезащитни продукти през летните месеци?

Да, винаги когато излизам навън през деня.
3
19%
Когато съм на почивка на море.
11
69%
Само когато съм на плажа.
2
13%
Не.
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 16

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот tochica » 27 Май 2012, 09:38

bobito написа:А някой може ли да ми препоръча слънцезащитни продукти за много чувствителна и алергична кожа? Всяко лято ги купувам с надеждата, че този път няма да се обрина, нооо не ми се получава. Не знам дали от слънцето или от самия продукт, но съм обрината още преди да стигна до плажа :? А и не може кожата ми да реагира на всичко... Най-вероятно е алергия към някоя от съставките, не знам вече... Склонна съм да дам повече пари, но да имам спокойно и весело лято, а не да се чудя с какво да прикрия зачервената си кожа :roll:

Слънцезащитните на Ивостин са предназначени за чувствителна кожа, предразположена към алергии, а слънцезащитния фактор им е 50+. Аз лично не съм ги използвала, но сестра ми също е с бяла и чувствителна кожа, и има доста бенки по тялото. Тя си купува кремчето за лице и емулсията за тяло - напълно си оправдават цената според нея. Може да си поискаш тестери в аптеката, за да ги пробваш първо и ако ти харесат, тогава да купуваш.

iwostin-solecrin.jpg
iwostin-solecrin.jpg (2.79 KiB) Прегледано 510 пъти
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот mamavladi » 04 Юни 2012, 08:59

Аз тази година си купих комбинирания слънцезащитен спрей на Галеник, който е подходящ за лице и тяло, и е с 50-ти фактор защита. Спрейовете са ми по-удобни от млеката - пръскаш и разнасяш. Много по-лесно се нанасят по тялото, отколкото млякото. Продуктите на Галеник са качествени и се надявам, че ще остана доволна, пък и не са скъпи ;)
mamavladi
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Май 2012, 10:35

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот rony_80 » 04 Юни 2012, 16:29

mamavladi написа:Аз тази година си купих комбинирания слънцезащитен спрей на Галеник, който е подходящ за лице и тяло, и е с 50-ти фактор защита. Спрейовете са ми по-удобни от млеката - пръскаш и разнасяш. Много по-лесно се нанасят по тялото, отколкото млякото. Продуктите на Галеник са качествени и се надявам, че ще остана доволна, пък и не са скъпи ;)

За спрея не знам, не съм го използвала и не мога да споделя мнение, но използвам крем-пудрата на Галеник, която е с 50-ти фактор защита. По принцип не си падам по комбинираните продукти, но от този съм доволна и като пудра, защото много добре покрива и изравнява тена, и като слънцезащитно средство.

Galenic-pudra.jpg
Galenic-pudra.jpg (40.51 KiB) Прегледано 479 пъти
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот zan-zan » 21 Юни 2012, 10:23

Аз използвам слънцезащитни емулсии за себе си, а за малката купувам спрей. Слънцезащитно мляко и олио не използвам, защото започвам страшно много да се потя от тях и моментът никак не е приятен :? Виждам, че всички са писали с какво защитават кожата си от слънцето, но никой не е писал за продуктите след плаж, а те са не по-малко важни. За мен и мъжът ми купувам продуктите на Avene ;)

Avene-sun-emulsia-50.jpg
Avene-sun-emulsia-50.jpg (46.46 KiB) Прегледано 447 пъти

Avene-after-sun.jpg
Avene-after-sun.jpg (18.24 KiB) Прегледано 447 пъти
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот Снежана » 21 Юни 2012, 11:02

Кожата ми е бяла и много често изгарям на слънцето, дори понякога получавам и слънчева алергия, но въпреки това не винаги използвам слънцезащитни продукти. Сега съм си взела два на Клоран и смятам малко по сериозно да се погрижа за кожата си!
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот mecana » 27 Юни 2012, 10:30

Задължително купувам слънцезащитни продукти, при това не само лятото. Мъжа ми е с по-матова кожа и ги използва единствено, когато сме на плаж. Аз и малкия обаче, сме доста светли... Преди малко писах и в другата тема - за детските слънцезащитни продукти. Най-доволна останах от тези на Bioderma и вече няколко години купувам само от тях - и за нас, и за малкия. Не мога да си позволя да изведа детето на разходка без да го предпазя, особено ако е с потниче, че веднага му изгарят раменцата. Задължително шапките са на главата, за да предпазват лицето и така се защитаваме от слънцето.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот esita » 29 Юни 2012, 12:44

въпрос към орхидеа какъв е този 2 в 1 оцветяващ фон дьо тен
esita
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юни 2012, 12:11

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот Niko » 04 Юли 2012, 13:03

Искам да попитам дали може да се използва слънцезащитен крем за лято за лицето или трябва задължително да бъде различен за лице и различен за тяло?
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот mecana » 09 Юли 2012, 10:17

Niko написа:Искам да попитам дали може да се използва слънцезащитен крем за лято за лицето или трябва задължително да бъде различен за лице и различен за тяло?

Моят крем за лице задължително е със слънцезащитен фактор, защото кожата ми е много светла и слънцето определено не й е приятел... За тази цел си купувам отделно крем за лице и слънцезащитна емулсия за тяло. Ако предпазваш лицето единствено на плажа, не виждам проблем да използваш млякото за тяло, но ако го използваш цяло лято ти препоръчвам да си купиш отделно кремче. То си е хем подхранващо, а също хидратира и предпазва кожата от вредното влияние на слънчевите лъчи.

Bioderma_photoderm_50+.jpg
Bioderma_photoderm_50+.jpg (28.28 KiB) Прегледано 413 пъти
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Как защитавате кожата си от слънцето?

Мнениеот ДоРеМи » 11 Юли 2012, 09:36

Хайде и аз да се отчета в темата за слънцезащитните продукти :) Водихме малката за три дена на море, защото й се появиха пъпчици по ръчичките и крачетата, а всички знаете, че морската вода лекува. Спретнахме си един прекрасен уикенд и си изкарахме повече от добре. За малката купих емулсията на Ивостин 50+, защото горещо ми я препоръчаха, а за нас имах плажно мляко на Евелин 30+ от миналата година и използвахме него. Прибираме се вечерта в хотела и моята дружка ме пита - Какво е това петно на гърба ти, много е странно? В първия момент изобщо не зацепих и чак като се погледнах в огледалото се сетих, че щерката ми маза гърба на плажа :lol: Направо й се бяха отбелязали пръстчетата тук-там, защото тя така разнасяше слънцезащитното. Много се смях, но да знаете, че перфектно предпазват, защото следите от пръстчета бяха по-светли, а наоколо кожата ми беше зачервена :roll:

Eveline_SPF30.jpeg
Eveline_SPF30.jpeg (4.43 KiB) Прегледано 405 пъти
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта