Как да се спася от бялото течение?

Re: Бяло течение

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 13:52

Флажил наистина ли помага? Аз никога не съм пробвала хапчета за този проблем :)
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Бяло течение

Мнениеот tweety » 15 Ное 2011, 13:01

Често бялото течение е съпроводено от появата на вагинални гъбички. Съществуват 5 симптома на вагиналните гъбички, които са най-често се свързани с бялото течение:
- непоносим сърбеж в областта малките и големите срамни устни;

- парене;

- възпаление на самото влагалище;

- болка по време на уриниране (често тази болка се бърка с цистит);

- болка по време на сексуален контакт.

Ако някой от тях се появи при вас, добре е да му обърнете внимание навреме и да се консултирате със специалист, а да не отлагате с надеждата той да изчезне сам.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Бяло течение

Мнениеот сиско » 18 Ное 2011, 17:17

ох, и аз не мога да оттърва от това бяло течение, спасение няма, изследванията ми са перфектни, само експериментират с мен и резултат нулев :x
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Бяло течение

Мнениеот Margo » 22 Ное 2011, 16:20

сиско написа:ох, и аз не мога да оттърва от това бяло течение, спасение няма, изследванията ми са перфектни, само експериментират с мен и резултат нулев :x

Пробвала ли си вагинални промивки с Тантум роза?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Бяло течение

Мнениеот radowen » 23 Ное 2011, 09:42

Да, наистина, някой пробвал ли е Тантум роза - изкачат ми рекламни банери на продукта и тъй като и аз имам проблеми се замислих дали е добро решение?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Бяло течение

Мнениеот сиско » 24 Ное 2011, 22:31

Margo написа:
сиско написа:ох, и аз не мога да оттърва от това бяло течение, спасение няма, изследванията ми са перфектни, само експериментират с мен и резултат нулев :x

Пробвала ли си вагинални промивки с Тантум роза?

не съм, имаш ли отзиви за него, ако да пиши
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Бяло течение

Мнениеот Igri4ka » 29 Ное 2011, 00:31

И аз страдах прекалено много от бяло течение. Не помогнаха нито препарати, нито хапчета, нито промивки. НИЩО!
Все пак се намери лек. Преди всичко трябва да се знаят и спазват следните неща:
1. Бялото течение, гъбите, са резултат от намален имунитет. Следователно трябва да се приемат мощни имуностимулатори.
2. Когато се къпете в банята, не трябва да се подмивате със сапун, т.к. се променя pH-то.
3. Не се къпете непосредствено преди излизане, т.к. половите органи са много чувстителни и веднага се получават възпаления. Пазете кръста си от настиване и се обличайте.
4. Интимните сапуни и геловете само задълбочават проблемите.
5. Прекалената сексуална възбуденост също способства за раздразнения. Бъдете във върха си, но тогава, когато трябва.
Спазването на тези прости правила Ви гарантира едно спокойно ежедневие.
Успех!
Igri4ka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2011, 00:21

Re: Бяло течение

Мнениеот tweety » 29 Ное 2011, 10:13

Igri4ka написа:И аз страдах прекалено много от бяло течение. Не помогнаха нито препарати, нито хапчета, нито промивки. НИЩО!
Все пак се намери лек. Преди всичко трябва да се знаят и спазват следните неща:
1. Бялото течение, гъбите, са резултат от намален имунитет. Следователно трябва да се приемат мощни имуностимулатори.
2. Когато се къпете в банята, не трябва да се подмивате със сапун, т.к. се променя pH-то.
3. Не се къпете непосредствено преди излизане, т.к. половите органи са много чувстителни и веднага се получават възпаления. Пазете кръста си от настиване и се обличайте.
4. Интимните сапуни и геловете само задълбочават проблемите.
5. Прекалената сексуална възбуденост също способства за раздразнения. Бъдете във върха си, но тогава, когато трябва.
Спазването на тези прости правила Ви гарантира едно спокойно ежедневие.
Успех!

Аз също се отървах от досадното бяло течение, но може би защото волно или неволно съм спазила няколко от правилата, които сте изброила. Наистина е страшно досадно това бяло течение!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Бяло течение

Мнениеот сиско » 29 Ное 2011, 22:53

А аз все още е съм се оттървала от него, мисля сега като пусна дете на ясла да обърна повече време на себе си и отново да посетя гинеколог. Така и ще си направя профилактичните прегледи.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Бяло течение

Мнениеот tweety » 01 Дек 2011, 11:51

Всяка трета жена се бори с това не приятно заболяван, но знаем ли как да се предпазим от появата му? Предлагам нялко съвета за превенция:

Личната хигиена – поддържането на добра лична хигиена е първото средство срещу бялото течение. 2-3 бани със смрадлика в месеца са чудесно профилактично средство срещу бялото течение. Естествено, както всяко друго нещо и с тях не трябва да се прекалява тъй като прекомерното им използване може да доведе до изсушаване на влагалището. Обикновените сапуни могат да изсушат лигавицата на влагалището, затова е добре да подберете сапун, създаден специално за интимните части на тялото.

Антибиотиците – може би ви е известно, че употребата на антибиотици без подходящи придружаващи ги витамини води до появата на гъбички и бяло течение. Затова винаги, когато употребявате такива лекарства помолете лекаря да ви препоръча медикаменти, които ще ви предпазят от появата на гъбички.

Подходяща храна – здравословното хранене, както винаги е едно от основните неща, които трябва да спазвате, за да се предпазите от всякакъв род настинки и заболявания. Намалете приема на храни, които съдържат захар или рафинирани въглехидрати или изобщо се откажете от тях. Не пийте повече от 3 чаши кафе, чай или кока кола на ден. Наблягайте на храни, богати на витамини от групите B, A, C и E, както и на желязо, магнезий, селен, флаваноиди, цинк. Три пъти на ден яжте счукан суров чесън. Консумирайте всеки ден кисело мляко с жива закваска.

Бельото – постарайте се да използвате бикини вместо прашки (последните използвайте само при специални случаи или тогава, когато тоалетът ви налага носенето им). Използването на прашки е съпроводено с риск от замърсяване на влагалището, което неминуемо ще доведе до появата на бяло течение. Предпочитайте памучното бельо пред синтетичното. Освен това, особено през зимните месеци е важно да се обличате добре и да пазите кръста си, тъй като една настинка не рядко е съпроводена и с бяло течение. Забравете за голия кръст особено в студените месеци, ако искате да опазите здравето си.

Носете удобно бельо – това е важно, особено когато сте бременна, тъй като носенето на стегнати прашки по време на бременност може да предизвика освен замърсяване на влагалището и хемороиди. Избягвайте и прекалено тесните панталони.

Ако бялото течение е съпроводено с парене при уриниране, много често това е симптом на неприятното заболяване цистит. За да избегнете появата му освен прилагането на добра лична хигиена, удобно бельо и дебели дрехи през зимата, трябва обезателно да пиете поне по 1,5 литра вода на ден.

За лечение на гъбична инфекция можете да си приготвите вана с етерични масла. Добавете във водата 6 капки масло от чаено дърво и две капки масло от мащерка. Няколко пъти облейте гениталиите външно, а след това за десет минути седнете във ваната.

Но не забравяйте, че при наличие на бяло течение или други оплаквания, не пропускайте да посетите своя гинеколог. Това е най-сигурният начин да разберете дали имате нормален влагалищен секрет или се налага лечение.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта