Апендицит - как да разберем ?

Апендицит - как да разберем ?

Мнениеот Alexsandra bg » 05 Юни 2011, 01:04

Какво точно и къде боли при апендицит че имам съмнения ?
Аватар
Alexsandra bg
 
Мнения: 45
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:32

Re: Апендицит - какви са симптомите

Мнениеот bisertaskov » 05 Юни 2011, 01:15

Болката е доста силна долу в дясно , понякога изтръпва чак крака.При мен се забавиха с операцията и ми се спука апедикса и получих локален перитонит "за разнообразие" Вместо 4-5 шева имам 15 .Да не говорим че лежах в болницата 10 дни.Така че взимай сериозни мерки че лоша работа.От операцията са минали поне 12-13 години но още си имам проблеми с корема заради тоя перитонит.Ако усетиш силна болка тичай в спешния не отлагай и не пий обезболяващи,за да нямаш моите усложнения.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Апендицит

Мнениеот Margo » 15 Юни 2011, 11:18

bisertaskov написа:Болката е доста силна долу в дясно , понякога изтръпва чак крака.При мен се забавиха с операцията и ми се спука апедикса и получих локален перитонит "за разнообразие" Вместо 4-5 шева имам 15 .Да не говорим че лежах в болницата 10 дни.Така че взимай сериозни мерки че лоша работа.От операцията са минали поне 12-13 години но още си имам проблеми с корема заради тоя перитонит.Ако усетиш силна болка тичай в спешния не отлагай и не пий обезболяващи,за да нямаш моите усложнения.

Не ме стресирай така, че от доста време ме боли от дясно. Ходих на лекари ама не ми казаха, че е апендицит :o
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Апендицит - какви са симптомите

Мнениеот bisertaskov » 18 Юли 2011, 22:52

Не те стряскам просто казвам как ме подредиха лекарите :D Извода е повече обръщайте внимание на здравето си и ако нещо ти подсказва че не са ти обърнали достатъчно внимание отиди и си плати един преглед при друг специалист за успокоение така вече може да си малко по спокоен :D :D :D :D
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Апендицит - какви са симптомите

Мнениеот qproin » 29 Окт 2011, 12:50

При мен нямаше голяма болка, при доста лекари ходих докато се разбере какво всъщност е положението. И тъй като съм жена породилата се в инфекция в корема даваше отражение на всичките ми органи. Докато ми направят операцията бях пила лекарства за язва, гинеколога ми лекуваше увеличени яйчници, за бъбреци пих лекарства. Накрая случайно попаднах на хирург и се отървах от всичко. Но в месеците, в които се съмнявахме за какво ли не- постоянно ми беше лошо, кожата ми беше станала сивкава, трудно ходех до тоалетна и често повръщах.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Апендицит - какви са симптомите

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 14:03

Пълен ужас! ужасна истоярия! Много, много лошо.....те така разбират нашите лекари, че.....
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Апендицит - какви са симптомите

Мнениеот valiart » 29 Окт 2011, 15:39

Ох, това с установяването на точната диагноза е голям кошмар, наистина! А по повод на апедицита, се сещам за една моя приятелка, която я оперираха от апендицит. Но оставили някакви памуци в нея и така я зашили. После едни чудесии, направо нямам думи :!: :!: :!:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Апендицит - как да разберем ?

Мнениеот pavleta » 04 Май 2016, 16:25

Помня, че болката се появи вечерта и през нощта се засили. После лекарите ми казаха, че това е характерното време на проява на апендицита.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Апендицит - как да разберем ?

Мнениеот Yarost » 09 Май 2016, 15:28

То май всякакви подобни болки се обострят нощем, не при само апендицит.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Апендицит - как да разберем ?

Мнениеот analizatorka » 09 Май 2016, 15:58

На мен сутринта ме присви. Станах нормално рано, нищо ми нямаше и изведнъж ме заболя и айде направо в болницата.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта