Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 10 Фев 2014, 17:00

jasy2004 написа:Д-Р ДОСЕВА, БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР! КОНКОРА Е ОТ 0,10 МГ. ИМА ЛИ ЗНАЧЕНИЕ,ЧЕ СЪМ МРЪДНАЛА В НАЧАЛОТО НА КАРДИОГРАМАТА?


Здравейте, "jasy2004"!

Това, че не сте били абсолютно неподвижна при записа на ЕКГ, не е голям проблем.При движение само се променя качеството на записа.

Д-р Досева
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот jasy2004 » 10 Фев 2014, 17:20

Blagodarq vi !Pozdravi ot Burgas !!!
jasy2004
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот TGN » 11 Фев 2014, 08:46

Здравейте Д-р Досева ,
От няколко дни сърцето ми е с нарушен ритъм и понякога усещам стягане .Преди години съм имала екстрасистули , но скоро не се беше случвало.Има моменти в които ми е трудно дори да си поема въздух.От около година имам силно изявен ПМС , който се характеризира със силно напрежение преди цикъл и сърцебиене.От около година се появи и световъртеж , за който не се откри физиологична причина и ми казаха , че най вероятно е на нервна почва.В момента приемам Фосфорус 15 разреждане (след консулт с хомеопат).Изследвали са ми щитовидната жлеза-леко е увеличена но не се е налагало медикаментозно лечение.Възможно ли е състоянието ми в момента да се дължи на стрес и ПМС или може да е нещо по-сериозно.
TGN
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Фев 2014, 08:21

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот djerity » 12 Фев 2014, 11:46

Здравейте д-р Досева.
От 15 дни мъжа ми боледува,постоянно му сменят лекарствата. Ходих ме на белодробен лекар,правих ме два рентгена (през 10 дни) На първата пишеше "Бронхит с перибронхит двустранно базално",а на втората "Липсва динамика в рентгеновия статус от предходната графия". Правих ме кръвна картина,всичко било наред. Първо почна с един антибиотик,после мина на друг + инджекции. Но няма никакво подобрение. Постоянно има суха кашлица,до скоро беше с постоянна температура 39 C,сега се повишава само вечер. Задъхва се при най-малкото натоварване,като кашля получава болка в кръста. Постоянно се чувства отпаднал,треперливо му е,чувства тежест на сърцето и го стяга сърцето. Вчера ходи пак при белодробната и му каза че има "Остър бронхиолит",придружен с "Остър ларингит" и го прати на УНГ,тя пък му каза че има "Остър ларинготрахеит" и му предписа още хапчета... Какво да правим? Да се консултираме ли с друг белодробен специалист,или да изискаме други иследвания? Трябва ли да влезе в болница?
Много се притеснявам,моля ви кажете какво да правим...
Благодаря ви предварително...
djerity
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Фев 2014, 11:22

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот zorybg » 14 Фев 2014, 08:15

Здравейте д-р Досева. На 34 години съм, жена. Страдам от тиреотоксикоза , но от 3 месеца съм в ремисия с хормони в норма, без лекарства. Ектрасистули получавам от доста дълго време. Ходила съм многократно на кардиолози, правили са ми и холтер, нищо не намират. На ЕКГ имам СТ-депресия, но при нормална ехография не била опасна. Проблемът ми е сега главно нощем. Когато съм обърната по гръб или наляво няма оплаквания или те са рядко, но в момента, в който се завъртя надясно и започва прескачането. Не спира, докато пак не променя позицията на тялото си. Дали е опасно и да се обърна ли отново към лекар?
zorybg
 
Мнения: 42
Регистриран на: 20 Дек 2011, 16:12

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот angelche21 » 21 Фев 2014, 13:23

Zdraveite d-r Doseva az sam momiche na 21 godini predi vi bqh pisala nz dali pomnite spomenah vi che sam operirana ot tbc splondilid na kostite i imam plastini na grabnaka iskam da se konsultiram s vas i da mi dadete edin savet s maja mi iskame sled vreme bebe dali ne e problem tova predi dve godini me operiraha no me e strah a mnogo iskame bebe dali ne e opasno veche ili trqbva da zabravq nqmali nqkakav variant da moga da rodq ili nqma ako resha.Dali vaobshte shte moga da rajdam nqkoga kato sam s tozi problem sega po princip se chustvam dobre .blagodarq predvaritelno
angelche21
 
Мнения: 15
Регистриран на: 24 Дек 2013, 14:52

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 23 Фев 2014, 09:03

angelche21 написа:Zdraveite d-r Doseva az sam momiche na 21 godini predi vi bqh pisala nz dali pomnite spomenah vi che sam operirana ot tbc splondilid na kostite i imam plastini na grabnaka iskam da se konsultiram s vas i da mi dadete edin savet s maja mi iskame sled vreme bebe dali ne e problem tova predi dve godini me operiraha no me e strah a mnogo iskame bebe dali ne e opasno veche ili trqbva da zabravq nqmali nqkakav variant da moga da rodq ili nqma ako resha.Dali vaobshte shte moga da rajdam nqkoga kato sam s tozi problem sega po princip se chustvam dobre .blagodarq predvaritelno


Здравейте, "angelche21"!

Спомням си вашият случай. Разбирам желанието ви да имате дете, както и здравословното ви състояние.
Не мога да ви дам еднозначен отговор НЕ - не можете или Да- можете да опитате да забременеете, тъй като не ви познавам лично, както и състоянието, в което се намирате в момента. Само мога да кажа, че винаги има надежда и че ако опитате ще ви е трудно в износването на плода, но никой лекар не може да ви прогнозира как точно ще се развие бременността ви. Потърсете специалист АГ, на който да се доверите и съвместно с лекуващия ви лекар да намерите вариант след колко време и в какво състояние е най-добре да опитате да забременеете.

Поздрави,
Д-р Досева
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 23 Фев 2014, 09:10

zorybg написа:Здравейте д-р Досева. На 34 години съм, жена. Страдам от тиреотоксикоза , но от 3 месеца съм в ремисия с хормони в норма, без лекарства. Ектрасистули получавам от доста дълго време. Ходила съм многократно на кардиолози, правили са ми и холтер, нищо не намират. На ЕКГ имам СТ-депресия, но при нормална ехография не била опасна. Проблемът ми е сега главно нощем. Когато съм обърната по гръб или наляво няма оплаквания или те са рядко, но в момента, в който се завъртя надясно и започва прескачането. Не спира, докато пак не променя позицията на тялото си. Дали е опасно и да се обърна ли отново към лекар?


Здравейте, "zorybg"!

Желателно е да посетите кардиолога, който ви наблюдава, тъй като той ви познава най-добре. Направете си нова ЕКГ. Споделете му от колко време имате тези усещания. Намирате ли се "под стрес в момента"? На каква терапия сте? Ако е необходимо ще ви се добави ново лекарство или ще се коригират дози на лекарствата, които пиете в момента. Място за паника няма.
Прегледайте се, за да сте спокойна и бъдете в контакт и с ендокринолога. Нека всичко бъде под контрол.

Д-р Досева
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 23 Фев 2014, 09:21

djerity написа:Здравейте д-р Досева.
От 15 дни мъжа ми боледува,постоянно му сменят лекарствата. Ходих ме на белодробен лекар,правих ме два рентгена (през 10 дни) На първата пишеше "Бронхит с перибронхит двустранно базално",а на втората "Липсва динамика в рентгеновия статус от предходната графия". Правих ме кръвна картина,всичко било наред. Първо почна с един антибиотик,после мина на друг + инджекции. Но няма никакво подобрение. Постоянно има суха кашлица,до скоро беше с постоянна температура 39 C,сега се повишава само вечер. Задъхва се при най-малкото натоварване,като кашля получава болка в кръста. Постоянно се чувства отпаднал,треперливо му е,чувства тежест на сърцето и го стяга сърцето. Вчера ходи пак при белодробната и му каза че има "Остър бронхиолит",придружен с "Остър ларингит" и го прати на УНГ,тя пък му каза че има "Остър ларинготрахеит" и му предписа още хапчета... Какво да правим? Да се консултираме ли с друг белодробен специалист,или да изискаме други иследвания? Трябва ли да влезе в болница?
Много се притеснявам,моля ви кажете какво да правим...
Благодаря ви предварително...


Здравейте, "djerity"!

Опасявам се, че съм закъсняла с отговора си.
На колко години е съпруга ви? Има ли хронични заболявания?
Диагнозите бронхит и ларингит се лекуват често с антибиотици и други медикаменти и изхода от лечението, обикновено настъпва бързо. Острият бронхиолит е желателно да се лекува в болница, тъй като състоянието на болния е по-тежко. А ларинготрахеита е заболяване, което по-бавно и трудно се лекува. Необходимо е повече време.
Това, което мога да кажа, без да съм прегледала пациента е, че е необходимо да се консултирате със специалист- пулмолог и кардиолог, за да се уточни състоянието на мъжа ви и да се вземе най-доброто решение за лечение - най-вероятно в болница. Трябва да се направят и нови изследвания.

Д-р Досева
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Dr Miroslava Doseva » 23 Фев 2014, 09:28

TGN написа:Здравейте Д-р Досева ,
От няколко дни сърцето ми е с нарушен ритъм и понякога усещам стягане .Преди години съм имала екстрасистули , но скоро не се беше случвало.Има моменти в които ми е трудно дори да си поема въздух.От около година имам силно изявен ПМС , който се характеризира със силно напрежение преди цикъл и сърцебиене.От около година се появи и световъртеж , за който не се откри физиологична причина и ми казаха , че най вероятно е на нервна почва.В момента приемам Фосфорус 15 разреждане (след консулт с хомеопат).Изследвали са ми щитовидната жлеза-леко е увеличена но не се е налагало медикаментозно лечение.Възможно ли е състоянието ми в момента да се дължи на стрес и ПМС или може да е нещо по-сериозно.


Здравейте, "TGN"!

Състоянието, което описвате, може да се обясни с ПМС, стрес, влияние на щитовидната жлеза, или по-общо казано с хормоналните промени, които настъпват в организма ви. За "нещо по-сериозно" не бих могла да кажа без преглед и изследвания. Съветвам ви да се наблюдавате и когато се появят тези симптоми, да се прегледате при лекар и да си направите изследвания. Има подходящи лекарства, които ще ви помогнат при такава ситуация.

Д-р Досева
Dr Miroslava Doseva
 
Мнения: 118
Регистриран на: 08 Юни 2011, 14:37

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта