Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот milenka8 » 24 Фев 2014, 20:10

здравейте д-р Досева да споделя моите симптоми са тежест и стягане в сърдечната област и отзад,задух дали е някой сърдечен или белодробен проблем според вас защото съм много притеснена
milenka8
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2014, 20:01

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот juls roze » 01 Мар 2014, 10:25

Здравейте Д-р Досева, отнася се за баща ми.На 20.07.2012 получи инсулт със засегнати лява ръка и крак. Можеше да се опира на болния крак и да си служи от части с ръката.На 12.02.2014 падна в къщи в банята и си счупи ябълката. Смениха ставата и сега е в къщи,като идва рехабилитатор да го раздвижва. Оказа се впоследствие,че когато е паднал в банята не помни и каза,че вероятно е направил пак инсулт.Счупен е инсултния крак. До този момент никой не казва какво да направим,трябва ли да има консултация с невролог и как се извиква специалист в къщи. Защото той все още си е на легло,само сяда и от време на време става прав,но няма никаква усещаемост на левия крак. Като постои повече от 1мин. му се завива свят, прилошава му, казва че някой го стиска за врата. Явно от залежаването не стига кислород до мозъка? Постоянно му е студено на краката. Кажете ми какво трябва да се направи в случая? Как да извикаме невролог в къщи? Как може да бъде прегледан? Той си е 100% инвалид, ТЕЛК-а му е 87%, майка направи пълномощно и ще отиде в ТЕЛК комисията да съобщи за промяна в положението му.Благодаря Ви предварително!
juls roze
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Мар 2014, 10:09

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот djerity » 01 Мар 2014, 10:52

Благодаря за отговора, д-р Дражева. На 31 г. е мъжа ми,няма хронични заболявания. Ще посетим специалист- пулмолог и кардиолог...
djerity
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Фев 2014, 11:22

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот asd123 » 02 Мар 2014, 11:12

asd123 написа:
кръвното ми е следното
сутрин след ставане 115-124/70-80
вечер в 5-6 ч 130-138/80-88
вечер преди лягане 9ч 10 ч 120-133/78-85
при едномесечно измерване. Нормално ли е винаги вечер в 5 6 часа да ми е най високо или е проблем
и още един въпрос след бягане или фитнес около 10 20 30 минути след тренировка кръвтото ми пада до около 125-130 горна граница с около 5 до 10 единици когато вечер е било най високо.
Събота и неделя е около 125 135 вечер 5-6ч горната граница а през седмицата е позавишено с близо 5 единици

забравих да допълня пулс сутрин 65 до 77 вечер 80-90 изключвам това че по време на упражнения се вдига пулса над 120 след 10 20 30 мин след упражненията се нормализира до 80 90 в зависимост от натоварването ми по време на упражненията.
и кога е най показателно да се измерва кръвното и кога при завишени стойности е проблем
asd123
 
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Яну 2014, 19:07

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот zorybg » 12 Мар 2014, 11:49

Здравейте д-р Досева. Обръщам се отново към вас.
Аз съм с тиреотоксикоза от 2 години и половина и тогава започнаха и проблемите ми със сърцето-прескачания, сърцебиене. Но в последно време ми се случва нещо ужасно. Преди си мислех, че екстрасистулите, които получавам са ужасни, но явно не е било така. Преди 4-5 месеца се бях разбързала да взимам детето от училище и изведнъж ми прескочи сърцето-казах си няма проблеми ще отмине. Да, но не отмина. Започна да си бие както си иска- да прескача , да бие неравномерно, бързо и аз се стреснах и стана още по-лошо. Стигнах до училището, седнах и изпих 10мг пропранолол/ аз го пия сутрин и вечер по 10мг/. Мина ми веднага, щом подейства лекарството. След това миналия месец ми се случи , изкачвайки се по стълби до петия етаж. Вчера ми се случи отново. Бях си забравила нещо вкъщи. качих се на бегом до третия етаж, слезнах на бегом и вече долу в колата се започна-бие бързо и неравномерно. като си изпих пропранолола мимина веднага. Днес имам час за кардилог. Миналата година правих ехокардиография и доплер, защото на ЕКГ-то имам СТ-депресии, но и от ехото и от доплера всичко беше наред. Но как се живее с това сърце незнам. Започна да ме е страх да не ми се случи това във всеки един момент. Това според вас излизане от ритъм ли е на сърцето и към какви други изследвания трябва да се насоча?
zorybg
 
Мнения: 42
Регистриран на: 20 Дек 2011, 16:12

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот s_ivelina » 12 Мар 2014, 14:25

Здравейте д-р Досева!
Моля Ви кажете ми хомеопатичен антибиотик за хроничен бронхит.Мъжът е на 31г има псориазис и хроничен бронхит,а преди години е имал язва,но язвата е излекувана.има и сенна хрема всичко е заради алергията.препоръчайте ни някое добро лекарство за сенна хрема,доста му тече носът.нещо което да щади стомаха и да става за псориазис.Благодаря!Слънчев ден!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот elli » 12 Мар 2014, 22:27

Здравейте Д-р Досева! На 21 години съм и от 7-8 дни имам странно стягане и тежест около сърдечната област ,имам снимка на бял дроб на която не се вижда нищо притеснително ,ЕКГ- нормално...Въпросът ми е възможно ли е проблема да е от сърцето.Пушач съм,но от както го има това ги отказах .Благодаря!
elli
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2014, 22:08

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Barbolinka » 23 Мар 2014, 02:30

Здравейте, д-р Досева, от една седмица имам бодежи в средата на гръбначната област, които достигат до лявата коремна област. Болката не е постоянна, но се появява рязко, сякаш нещо ме пробожда. Направиха ми кардиограма, но всичко е наред. Кръвното ми е 90/60 на 24 год. съм. Пия аспирин и валидол за облекчаване. Въпросът ми към Вас е дали съм прищипала мускул или е нещо друго?
Barbolinka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Мар 2014, 02:13

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот bolqrka1892 » 25 Мар 2014, 19:18

Здравейте д-р Досева. Моят проблем започна с кашлица, която беше на моменти суха на моменти влажна. Личният ми лекар прецени лечението да се проведе с Грипекс и Вентолин на сироп. Аз се усъмних, че правя бронхит или пневмония, защото започнах да се потя и задушавам. В началото нямах температура, но в последствие започнах да вдигам до 37.5. Тогава личният ми лекар ме изпрати на кардиолог, изписаха ми лекарства за кръвното, от които се почувствах зле. Сама реших да си направя снимка и ми откриха двустранен бронхит. Това е от месец декември от тогава смених 5 антибиотика и 3 вида лекарства за кръвното. Подобрение няма, а и направления също. Въртя се в един омагьосан кръг. Кръвното ми постоянно се променя също и получавам сърцебиене това е от момента, когато се появи бронхита. Сега не знам към какъв специалист да се обърна, симптомите продължават. Кашлица, пак умора, потене и кръвно. Моля Ви помогнете ми, нямам представа какво става с мен.
bolqrka1892
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Мар 2014, 18:46

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот Estir » 30 Мар 2014, 18:37

здравейте,искам да попитам,дали и какъв препарат за отслабване мога да използвам,тъй като приемам Бизопролол(5 мг)2 пъти дневно,в менопауза съм,имам проблем с теглото сега,никога преди това не съм била пълна.бизопролола ми го назначи кардиолог,след прекаран сърдечен пристъп,имах и висок холестерол,пиех феминорм,известно време-3 месеца,но не ми помогна нито за топлите вълни,нито за корекция на теглото.благодаря Ви за отговора.
Estir
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Мар 2014, 18:23

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта