Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот EMG » 02 Апр 2014, 20:02

Здравейте доктор Досева!

Месец юли 2013 бях в болница с пневмония.Сега месец март 2014,пак се разболях от пневмония.След болничното лечение трябва да продължа с левофлоксацин Тева 500 х 1 таб.за 5 дни и ако понеса антибиотика, защото имам и хроничен колит ,докторката ми каза да го пия още 5 дни. т.е. общо 10 дни. Изписаха ми и оксибио.Трябва ли след пневмония да отида на преглед при кардиолог и как да си повиша имунитета? Как и какви инуностимуланти да взимам и по колко време?
Благодаря Ви за отделеното време!
EMG
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Мар 2014, 03:00

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот nayle » 03 Апр 2014, 15:57

Dr Miroslava Doseva написа:Здравейте,
казвам се д-р Мирослава Петрова-Досева и работя като лекар във Вътрешно отделение.

С удоволствие бих отговорила на вашите въпроси, свързани с белодробните и сърдечни заболявания.

Повече информация за мен и моята практика можете да получите от профила ми в Справочника на Фрамар.

ЗДР д-р М. Доселова
от три месеца насам усещам някаква тежест по средата на гръдния кош.
Може ли проблема да е сърдечен. В момента съм болна и кашлям, същата болка усещам пак, дали не съм истинала сериозно, или някаква неизлекувана болест от време????
nayle
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2014, 15:27

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот ВацLove » 06 Апр 2014, 20:52

Здравейте д-р Досева! Извинете, но моята приятелка се е заразила със стрептококова инфекция тип А! Дълго време лекарите я лекуваха със най-различни препарати, но положението и вместо да се подобри, се влошаваше. Стигна се дотам, че напоследък все по трудно дишаше и ползваше инхалатори за да може по-добре да диша! Това се случи, защото не и назначаваха до сега кръвна проба и всъщност не знаеха от кой точно вирус се е заразила! Едва след моята намеса и назначиха кръвна проба и се разбра, от кой тип вирус се е заразила. Не мога още да схвана, че има лекари които лекуват само по описани симптоми, а не назначават апаратурна диагностика на заболяването! Това направо ме смайва! Как може да се назначава лечение само въз основа на описани от заболелия симтоми? Та нали едни и същи симптоми често се повтарят в най-различни заболявания! И трябва някой твърдо да се намеси и да поиска съответното медицинско изследване, за да стане ясна диагнозата най-накрая! Та, мила д-р Досева, въпроса ми е, че тъй-като не вярвам вече на тукашните лекари, ви моля да и предпишете съответното лечение на тази стрептококова инфекция тип А! Минахме през няколко мед. лаборатории и диагнозата се потвърди във всичките три лаборатории. След като лекуващия и лекар се запозна с естеството на вируса и предписа АМОКСИЦИЛИН. Този препарат правилният ли е? Моля ви от сърце за вашият отговор! Бъдете Благословена! С обич!
ВацLove
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2014, 20:22

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот IVR » 16 Апр 2014, 22:18

Здравейте д-р Досева,

Преди време злоупотребих с алкохол ( не ми се случва често, но...) и следващата сутрин имах упорито повръщане, доста се напъвах но почти нищо не повръщах. Заедно с повръщането се появи болка и бодежи в гърдите при вдишване и движение. Болката е в ляво, в сърдечната област. Нямам температура, без хрема или кръв при опит за отхрачване. След 3-тия ден започнах съвсем леко да се опитвам да кашлям. Дишането ми е нормално, може би леко учестено, но може и да си въобразявам (от многото четене в интернет, затова се ходи на лекар, а не се чете :) Ходих при специалист "Вътрешно отделение" да ме преслуша, защото из интернет четох за руптура на хранопровода; рефлукс и т.н. как всичко това и в следствие на повръщането, може да доведе до пневмоторакс. Вашият колега ме преслуша, направи снимка и каза че нямам никакъв пневмоторакс, а болката била невралгична (интеркостална невралгия или нещо подобно). Може ли да помоля за Вашето мнение по проблема. Има ли причина да се притеснявам и дали не трябва да посетя гастроентеролог и кардиолог. Предварително Ви благодаря за отделеното време. Надявам се въпроса да е интересен и за други читатели.
Снимката е тук: http://www.4shared.com/download/qyIalwi ... ?lgfp=3000
IVR
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Яну 2014, 19:32

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот любопитна » 23 Апр 2014, 00:14

Здравейте доктор Досева.Може ли с изследване -ХОЛТЕР,да се определи с точност проблема за сърцебиенето?...Или така наречената -аритмия......При мойта майка има проблем с кръвното налягане,което ту уйасно високо,ту ужасно ниско....и получава аритмия....Правила е електрокардиограма-няма нищо притеснително .....искат да и правят цветна снимка,но преди това-препоръчват изследване -ХОЛТЕР...Как да постъпим според вас?Кое да е първото изследване и има ли смисъл и от двете нещА?Доколкото зная,цветната снимка е болезнена....Благодаря предварително...Като допълнение искам да кажа ,че мама е диабетик,освен всичко друго....
любопитна
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Апр 2014, 19:01

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот agapitka » 23 Апр 2014, 17:59

Здравейте Д-р Досева,в началото на месец февруари получих сърцебиене посетих кардиолог ,направи ми кардиограма,преслуша ми сърцето и ми каза че е на нервна почва като ми изписа деанкст и магнезий.Проблема е че сърцебиенето пак се появи а с него и стягане в гърба от лявата страна изтръпване и дори лека болка в лявата ръка.На 23 години съм .Моля ви за съвет и вашето мнение.Благодаря ви.
agapitka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2014, 17:53

Re: Д-р Мирослава Досева-белодробни и сърдечни заболявания

Мнениеот EMG » 27 Апр 2014, 12:15

Искам да попитам ,отговаря ли Д-р Мирослава Досева на запитванията тук?Последните страници всички постове започват със ЗДРАВЕЙТЕ Д-Р ДОСЕВА ,нооо отговори няма.
А аз си мислех ,че ще получа компетентен отговор,точно когато ми беше необходим.
EMG
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Мар 2014, 03:00

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron