Горчив вкус в устата - на какво може да се дължи?

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Горчив вкус в устата

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 13:58

Страшно неприятен проблем, + лош дъх и обложен един такъв език нали?
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: Горчив вкус в устата

Мнениеот big boss » 01 Ное 2011, 11:01

Горчивият вкус може да се дължи и на заболяване на черния дроб,може да е страничен ефект при прием на лекарства по точно антибиотик и т.н.Точна диагноза може да постави лекар и не мисля че е удачно самолечение без да си наясно какво лекуваш,особено ако горчивината продължи по дълго време определено трябва да се консултирате с лекар за да не си докарате повече главоболия.
big boss
 
Мнения: 120
Регистриран на: 21 Окт 2011, 13:18

Re: Горчив вкус в устата

Мнениеот Margo » 02 Ное 2011, 11:25

Някъде бях чела, че горчивия вкус с устата може да се дължи на заболяване на жлъчката.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Горчив вкус в устата - на какво може да се дължи?

Мнениеот barbarela » 24 Мар 2014, 16:45

Ха, това за кедровите ядки ме уби; от петък насам си хапвам кедрови ядки, от вчера (неделя) имам горчив вкус в устата ... като днес е определено по-зле от вчера. Усещането е действително в задната част на езика, по-силно вдясно, и горе на небцето. Лош дъх нямам, и определено не се дължи на киселини. Посочвам такива подробности главно ако някога на някого му се случи, да има база за сравнение. А за десетината дена ... ми утре заминавам така или иначе извън града и ще се върна след две седмици; ако дотогава не е минало, ще търся друга причина.
barbarela
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Мар 2014, 16:41

Re: Горчив вкус в устата - на какво може да се дължи?

Мнениеот Грохот » 13 Яну 2017, 16:42

Всеки ден ли ядете кедрови ядки? Аз едно кратно съм ял, когато са сложени в салата, но не усещам горчив вкус. Може би при по-голямо количество е това.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Горчив вкус в устата - на какво може да се дължи?

Мнениеот PharmaGirl » 16 Яну 2017, 01:28

Много вероятна причина за горчивия вкус е ако консумираш някакви храни или напитки, съдържащи подсладители (захарин, ацесулфам К и др.). Те са най-честите виновници за горчив вкус в устата.
PharmaGirl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Дек 2016, 02:09

Re: Горчив вкус в устата - на какво може да се дължи?

Мнениеот franky » 16 Яну 2017, 09:41

На мен ми е горчало, когато съм пила антибиотик. А когато няма такава външна причина, гастроентеролог трябва да си каже думата. Може да е от проблеми с жлъчката или черния дроб.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта