Д-р Петър Руев - специалист УНГ

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот ИваИ » 04 Юни 2012, 23:02

Здравейте д-р Русев,

Искам да питам няколко неща свързани със сливици.

По принцип съм получила мнение от двама УНГ че сливиците ми са за махане ако няма полза от инжекциите пеницилин(депопеницилин или другите разновидности забравих какви бяха). Все още не съм ги приложила тези инжекции защото тепърва ще ги търся, сигурно знаете че ги няма от дълго време в нашата държава.
Като съм започнала за това, .......знаете ли дали с българска рецепта мога да ги закупя от друга държава.
Сливиците до колкото мога да преценя НЕ са уголемени, даже трудно се виждат, но са целите на някакви мехури, има кашлица и особен дъх.....и в шията и в главата става страшно като настъпи болкови пристъп.

Проблемите ми със сливиците са свързани със някакви болкови пристъпи по цялото тяло/стави. АST е хронично завишено, но от 7-8 пъти изследване за няколко години, НИКОГА не съм го засичала над 290.

Един от лекарите при които ходих(кардиолог) написа постстрептококов реактивен артрит. Тук искам да ви питам стрептококов реактивен артрит и ревматизъм едно и също ли е? А изобщо могат ли постстрептококов реактивен артрит или ревматизъм да се появят при AST като моето движещо се в границите 200-290, което се води леко завишено.
Подобно леко завишено АST та макар и хронично може ли изобщо да бъде причина за вадене на сливици според вас?


А този пеницилин наистина ли никъде го няма в България, във Варна със сигурност няма.
ИваИ
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Юни 2012, 18:56

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот Dr Petar Ruev » 06 Юни 2012, 13:53

Здравейте,
В ерата на антибиотиците все по-рядко говорим за "ревматизъм" ... Във вашият случай вероятно става въпрос за хроничен тонзилит с усложнение от страна на ставите, което налага антибиотично лечение, последвано от оперативно лечение - тонзилектомия:
Повече на www.rouev-orl.com - актуално!
С уважение:
Д-р Руев
Д-р Петър Руев, дм

Специалист по УНГ болести
Специалист по Онкология
Пластични операции на носа, ушите и лицето
Слухопротезиране
Трайно лечение на хъркането
Dr Petar Ruev
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Юни 2011, 09:07

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот ИваИ » 06 Юни 2012, 19:31

А искам да ви питам това заразно ли се води което описах в предното ми мнение?.
Хроничен тонзилит АST от 200 до 290(последния път преди 5 дни беше 219), ......с-реактивен протеин и ПКК+СУЕ винаги са биле в норма през годините.
Симптомите които описах по горе протичат без температура, .....е на годината по веднъж за около ден/два ми се случва да се качи температурата максимум до 37,2

Най вече за малки деца ме интересува при контакт с мен могат ли да се заразят....?
ИваИ
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Юни 2012, 18:56

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот Mihaleva » 20 Юли 2012, 15:54

Здравейте д-р Руев!
След една по-продължителна кашлица и зачервено гърло гласът ми стана по-дрезгав и все още не се е оправил напълно.Според вас на какво може да се дължи това? Преди тази настинка с кашлицата не съм имала никакви проблеми с гласа .
Mihaleva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Юли 2012, 10:53

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот snowjay » 21 Юли 2012, 19:10

Здравейте, д-р Руев!
Наскоро ми беше поставена диагнозията "хипертрофия на носните раковини", вследствие на дългогодишна употреба на ксилометазолин. Изследвах се и за алергии и не съм алергична. Отидох на преглед във ВМА, там ми направиха процедура за намаляване на конхите с електроди - радиочестотна процедура (Radiofrequency Turbinate Reduction) на 2 юли 2012 г. Преди седмица ми беше последния контролен преглед и докторът се учуди, че имам толкова много корички в носа, въпреки че следвам стриктно инструкциите за почистване със Sterimar. Поставям и Ринолекс маз за нос. Това, което ме притеснява, и което искам да обсъдя с Вас, е, че преди няколко дни издухах доста голяма коричка от дясната ноздра, колкото две грахови зърна и след това от любопитство реших да "опипам" с клечка за уши вътрешността на дясната ноздра, защото я почувствах много по-празна от преди. ТОва, което напипах с клечката за уши беше костица, по която задира памучето на клечката и отгоре няма лигавица :( Само в дясната ноздра е така. В лявата лигавицата на конхата си е на мястото, разликата е осезаема. Не знам дали си внушавам, но.. възможно ли е прекалено голяма част от меката тъкан на concha inferior в дясната ми ноздра да е изгорена по време на процедурата и да се е оголила костицата на конхата? Със сигурност не напипах коричка - беше твърда костица. Бихте ли ми казали нормално ли е да се напипва оголена костица в ноздрата и това носи ли рискове? На контролния преглед докторът каза, че всичко би трябвало да е наред, само коричките го учудиха. Имам записан час след 2 седмици при друг УНГ специалист, но тези въпроси ме измъчват. Благодаря Ви предварително за отговора!
snowjay
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юли 2012, 19:06

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот danieles84 » 23 Юли 2012, 21:12

Здравейте Др. Петър Руев - специалист УНГ
Проблемът ми е следния-започна се с усещане за някакъв гъст секрет зад носа в носоглътката(носа не беше запушен),които не можех да изкарам по никакъв начин.След това се появиха едни замайвания от време на време.Посетих доктора си който след преглед каза че имам възпълени уши и възпълен синозит.Минах 10 дневен курс на лечение с амоксициклин-резултат никакъв.Посетих специалист УНГ и след преглед и направена назоскопия(надявам се така се превежда на български-един дълъг уред с кабел и камера на върха)ми поставиха диагноза-алергичен ринит-изписаха ми кортикостероиден спрей сутрин и антихистаминов вечер(резултат отново никакъв)и ми казаха че трябва да си направя тест за алергия.Върнах се при моя доктор и направих ме кръвен тест за алергии-резултата е завишен имуноглобулин E=500 и алргии към няколко вида треви най вече,някои дървета и малко от акари в домашния прах.казаха ми да започна прием на антихистаминови препарати всеки ден.Започнах приема на лекарствата но резултат имаше първите два дни като замайването спря моментално,но след това започна да се появява пак.Започнах да усещам някаква пълнота в ушите все едно имам гъста течност.Отидох на алерголог-изписа ми освен антихистамина през деня и назалния спрей и орални кортикостероиди за 6 дена(тях спрях ме на 4-я ден от страхотно главобилие).върнах се след седмица при моя лекар отново със страхотна умора и невъзможност за работа.оказа се че ушите са възпълени отново -месец след амоксициклина сам на ципрофлоксацин вмомента,със сменени противоалергични лекарства който съдържат и псевдоефидрин за вадене на секрета.Опитах и така ,но немога да приемам псевдоефедрин заради неравномерен и силно ускорен пулс на сърцето.Вече незнам какво да правя.опитах куп спрейове,куп бабини рецепти,чистя къщата си на всеки два дена,сложих противоалергични и противоакарни покривала на матрака и възглавниците си,избягвам излизането на вън,но оправия няма.ушите ми се пълнят все повече със нещо и се усеща едно напрежение в главата.Алерголога спомена че след месец ако лекарствата не помогнат може да започна имунотерапия със алергични ваксини,които вкарват всяка седмица от самия алерген.Незнам какво да правя вече и съм крайно неспособна да работя заради спонтанните замайвания идващи от ушите.Моля ви споделете мнението си.важно е за мен!
С уважение Дани. :roll:
danieles84
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2012, 22:28

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот emilgd » 15 Окт 2012, 15:53

Здравейте,
Аз съм мъж на 38 години. Правени са ми 3 операции на носа и сега пак имам проблеми с полипи в едната и синехии в другата ноздра. Там доктора ми каза, че съм за операция. Съгласен съм!!!
Отскоро проблема с хъркането ми се задълбочи. По симптомите съм сигурен че имам сънна апнея. След преглед на доктора ми диагнозата се потвърди. В момента ми предлагат да ме оперират - Уволопалатопластика. Аз съм в размисъл дали ще ми помогне тази операция? Четох, че резултата е 50% на 50% и може да стане и по лошо.
Къде мога да се прегледам на ново за да съм сигурен че е нужна тази операция? Кои са водещите специалисти в тази област? Четох че правят операции и с лазер но може ли да постигне желания ефект? ( не мога да си позволя безброй опрации :? и резултат да няма )
Моля ви да ме посъветвате какво да правя и как да постъпя? :o
Благодаря предварително!
emilgd
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2012, 14:51

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот vasivas » 14 Ное 2012, 17:52

Д-р Руев здравейте,
става въпрос за месечното ми бебе, което от 1 месец има хрема. Мнението на педиатъра беше,че е от вирусна инфекция, тъй като имаше и влажна кашлица. Кашлицата мина, сополките,които бяха воднисти направо минаха з а3 дни и всичко беше наред за 2дни,докато съпруга ми не се разкиха и настина, а оттам прихвана и бебето. Само суполи. И така вече един месец хърка нощта, има зелено-бели лепкави сополи,които изваждам когато видя с клечка за уши. Нищо не тече, но някъде навътре в нослето хърка. Нощно време смърка , явно ги усеща.
Минахме през коларгол, адреналин на капки, физиологичен разтвор непрекъснато, спрей за нос с морска вода и какво ли не и нищо.
Пуснахме микробиология и днес резултата е стафилококи от кожен тип, които има и по кожата на човек. Педиатъра изписа капки за ОЧИ, които да капем в носа, широкоспектърен антибиотик с кортикостероид, макситрол.
Аз отказвам, защото в листовката изрично пише,че не са безобидни за бебета и малки деца.
Моля за компетентно мнение с какво да се лекуваме. Педиатъра отлага ваксинация заради това и може би затова ни изписа и тези капки, незнам.
Предварително благодаря.
Натиснах нещо без да искам и изпратих незавършен поста си
vasivas
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2012, 17:42

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот vasivas » 14 Ное 2012, 17:59

бебето ми е на 4 месеца, не съм написала правилно
vasivas
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Ное 2012, 17:42

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот Dr Petar Ruev » 22 Ное 2012, 11:44

Тъй като дълго време нямах достъп до форума бих помолил всички, които са ми писали през последните дни да ми пишат отново ако оплакванията са актуални!
С уважение:
Д-р Петър Руев, д.м.
Д-р Петър Руев, дм

Специалист по УНГ болести
Специалист по Онкология
Пластични операции на носа, ушите и лицето
Слухопротезиране
Трайно лечение на хъркането
Dr Petar Ruev
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Юни 2011, 09:07

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта