Д-р Петър Руев - специалист УНГ

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот djudjanka » 27 Дек 2012, 12:48

Здравейте, д-р Руев!

От около 2 год. имам проблем с дишането, носът ми почти винаги е запушен (едната или другата ноздра) като най-силно изразено е в легнало положение. Преди време бях ходила на преглед и ми казаха, че имам леко изкривяване на носната преграда, но това е така откакто се помня и едва ли в това е причината. От скоро в едната ноздра усещам лека болка при допир и нещо като налепи.
Не използвам капки за нос, само от време на време физиологичен разтвор.
Какво бихте ме посъветвали?

Благодаря
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот jenskata » 11 Яну 2013, 22:10

Здравейте др.Руев, проблема е следния,преди известно време ми направи впечатление че детето ми(на 1.2г.) не реагира на името си и на силни звуци и въобще на такива неща.Правихме изследване за слуха защото до последно си мислех че не чува,но изследването което и правиха беше с пълна упойка Бера показа че то си чува.Но ми казаха че проблема не е в слуха и ме посъветваха да се обърна към психолог..А иначе детето си е жизнено,смеем се играе си с играчки ,радва се като гледа телевизор,но не говори още думички и продължавам да си мисля че не чува ,много рядко се обръща когато и говоря и то е за малко.Ако може да ми помогнете да ми кажете какво да правя,благодаря ви предварително.Продъжавам да си мисля че изследването може да греши,какво ще ми кажете вие 100% ли е сигурно изследването БЕРА.Какво ще ме посъветвате да направя отук нататък,пак ли да я заведа на УНГ или кък друг специалист да се обърна?Благодаря ви предварително!
jenskata
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Яну 2013, 19:50

Re: Д-р Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот diana8712 » 16 Яну 2013, 20:30

Здравейте д-р Руев! Имам болки в езика :( боли ме като си повдигам езика на горе и ми излезна нещо странно отстрани на езика като мехур вече около 10 дни стой там и не изчезва, а днес забелях и отдолу покрай вените на езика едни изпъкнали неща като ивици... Много ме страх да не е рак на езика на 25год. съм и сам активен пушач от доста време. На последното посещение при специалист УНГ преди около месец доктора ми каза, че имам само зърнен фарингит, а не разбирам защо я има болката в езика...
Благодаря Ви предварително!
diana8712
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Яну 2013, 20:25

Re: Д-р Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот kapkabana » 21 Яну 2013, 12:26

Здравейте ,д-р Руев . Дано тук е мястото за този въпрос ...
Използвам около 4 години Ринолекс маз , но от половин година ми казват по аптеките, че е спрян от производство. Какво мога да си взема, което да е с подобно или близко действие.
Благодаря за отговора!
kapkabana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Яну 2013, 11:05

Re: Д-р Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот zoqcik » 29 Яну 2013, 23:43

Здр. Искам да попитам, понеже имам малък проблем с ушите, може би да съм ги възпалила, от 2 седмици насам сутрин се събуждам с корички в ушите, имам събежи и ушната ми кал е доста рядка.
zoqcik
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Яну 2013, 23:35

Re: Др. Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот Dr Petar Ruev » 10 Фев 2013, 22:45

Елате на преглед: www.rouev-orl.com
Д-р Петър Руев, дм

Специалист по УНГ болести
Специалист по Онкология
Пластични операции на носа, ушите и лицето
Слухопротезиране
Трайно лечение на хъркането
Dr Petar Ruev
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Юни 2011, 09:07

Re: Д-р Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот Dr Petar Ruev » 10 Фев 2013, 22:46

Елате на преглед: www.rouev-orl.com
Д-р Петър Руев, дм

Специалист по УНГ болести
Специалист по Онкология
Пластични операции на носа, ушите и лицето
Слухопротезиране
Трайно лечение на хъркането
Dr Petar Ruev
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Юни 2011, 09:07

Re: Д-р Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот IvetaDimitrova_2 » 07 Мар 2013, 12:59

Здравейте,доктор Руев,
Имам дете на 5 години,на което е назначена операция и на трите сливици.Операцията ще се прави в Пловдив,а ние сме от друг град.Бих желала да Ви попитам:В началото на месеца трябваше да отидем за операция,но детето се разболя.Направихме изследвания тук,в нашия град и имаше завишени левкоцити.Какво показва това,че левкоцитите са увеличени? Това противопоказание ли е за извършване на операцията? Трябва ли и следващия път пак да правим изследвания в нашия град? Също искам да Ви питам-детето колабира при вземането на кръв.Това от какво се получава и има ли някаква опасност при операцията-притеснявам се за анестезията?
Благодаря Ви предварително!
IvetaDimitrova_2
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Мар 2013, 12:45

Re: Д-р Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот Martin_Ivanovv » 10 Мар 2013, 08:28

Добър ден, Д-р Руев, на 20 години съм, след прекарана умерена хрема отидох на снимка на синусите заради лека болка в главата, оказа се ,че е синузит : изцяло запълнен десен максиларен синус и частично запълнен десен фронтален синус. Отидох за мнение при лекар УНГ , който без много много да пита каза, че иска да направи пункция, в момента съм в болница на венозен антибиотик Медаксон , но честно казано не мисля ,че е оправдано.Аз самият уча медицина и всеки изгубен ден е много труден за наваксване . Според мен съгласяването ми беше грешка, четох много за синузита и хора в много тежки стадий са минавали без пункция. Аз нямам температура , нямам и главоболие , а и мисля че съвременната медицина предоставя достатъчен набор от ефективни антибиотици и пункцията е по-скоро нещо като краен метод ако лечението не се повлиява от тях .Преди няколко дни бях започнал със спринцовка да си поставям в носа по 1 мл физиологичен разтвор NaCl във всяка ноздра и мисля ,че имаше ефект .Много ще съм благодарен ако изразите мнението си за пункцията и дали е наложителна в случаят или мнението ви за някой ефективен антибиотик или хомеопатично лечение. Благодаря предварително .
Martin_Ivanovv
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Мар 2013, 08:13

Re: Д-р Петър Руев - специалист УНГ

Мнениеот yani4ka » 11 Мар 2013, 15:26

Здравейте д-р Руев,
имам проблем със слуха, не знам дали е правилният начин да го назова, но имам намален слух и забавен слух. Имам предвид под забавен, че чувам или разбирам, не знам как точно да го кажа, това което ми казва събеседника по-късно. Не намирам време да се прегледам и ще съм ви благодарна , ако ми разясните дали наистина имам проблем или просто не си чувам. Ще ви бъда много благодарна, ако ми разясните какъв ми е проблема и наложащо ли е да отида на доктор!
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта