Четка за зъби - еластичност на косъма и видове четки

Четка за зъби - еластичност на косъма и видове четки

Мнениеот southern_sun » 15 Юни 2011, 09:39

Има ли значение с каква четка за зъби мием зъбите си? Каква е ролята на еластичността на косъма на четката и допълнителните приставки на четката за масаж на венците?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Четка за зъби

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 11 Юли 2011, 10:44

southernsun написа:Има ли значение с каква четка за зъби мием зъбите си? Каква е ролята на еластичността на косъма на четката и допълнителните приставки на четката за масаж на венците?

Четката за зъби има значение за почистването на зъбите, важна е твърдостта на косъма, не толкова неговата еластичност. Добре е да се ползват четки със средна твърдост на косъма или мека ако имате чувствителни венци. Честата им смяна също е важна поне на 2-3 месеца, тъй като те се захабяват и стават не ефективни. Също така е важно и да не упражнявате силен натиск при четкането, това няма да направи зъбите ви по чисти По мое проучване което направих за себе си някои електрически четките са доста по ефективни от други особено за хора които не са толкова старателни в четкането
Д-р Камбов
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Четка за зъби

Мнениеот kriskiss2001 » 18 Окт 2011, 15:12

Здравейте, избирам четка за зъби с мек косъм, SOFT, но скоро след миене започва да се смачква и става почти неизползваема, да я сменя ли с по-твърда? Или да използвам от китайския прашец за избелване на зъбите?
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Четка за зъби

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 17:10

Взех си електрическа четка за зъби Oral B. Тотална разлика от стандартната. Много съм доволна! Препоръчвам ги.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Четка за зъби

Мнениеот kriskiss2001 » 25 Окт 2011, 08:45

valiart написа:Взех си електрическа четка за зъби Oral B. Тотална разлика от стандартната. Много съм доволна! Препоръчвам ги.

Е да, но защото сама се движи в устата ти, но като падне батерията и с един измит зъб по- малко. :lol:
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Четка за зъби

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 10:44

kriskiss2001 написа:
valiart написа:Взех си електрическа четка за зъби Oral B. Тотална разлика от стандартната. Много съм доволна! Препоръчвам ги.

Е да, но защото сама се движи в устата ти, но като падне батерията и с един измит зъб по- малко. :lol:


Няма, страшнооо! Пложението е под контрол :D Всички други зъби така блестят, че тоя не измития не се забелязва. Щото усмивата заслепява :mrgreen:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Четка за зъби

Мнениеот kriskiss2001 » 25 Окт 2011, 11:04

valiart написа:
kriskiss2001 написа:
valiart написа:Взех си електрическа четка за зъби Oral B. Тотална разлика от стандартната. Много съм доволна! Препоръчвам ги.

Е да, но защото сама се движи в устата ти, но като падне батерията и с един измит зъб по- малко. :lol:


Няма, страшнооо! Пложението е под контрол :D Всички други зъби така блестят, че тоя не измития не се забелязва. Щото усмивата заслепява :mrgreen:

Виждам аз на снимката виждам. Белите зъбки са предимство. Една усмивка железни врати отваря. И аз често мия моите и са бели. Дай да си ги сравним на кой са по-бели ;) На който са по-бели печели целувка :roll:
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Четка за зъби

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 14:01

Аз използвам стандартна четка за зъби, имах и електрическа ама не ми се занимава с нея. Ползвам четките на Триса, не са скъпи и съм доволна. освен това използвам и вода за уста и зъбен конец и ми се струва, че владея положението.Смятам да опитам и таблетките за смучене Биогайа, които подмомагали устната хигиена.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Четка за зъби

Мнениеот kriskiss2001 » 25 Окт 2011, 14:13

qproin написа:Аз използвам стандартна четка за зъби, имах и електрическа ама не ми се занимава с нея. Ползвам четките на Триса, не са скъпи и съм доволна. освен това използвам и вода за уста и зъбен конец и ми се струва, че владея положението.Смятам да опитам и таблетките за смучене Биогайа, които подмомагали устната хигиена.

Да, аз също правя като теб, само тези таблетки не съм ги опитал. Явно често се целуваш щом спазваш такава хигиена ;)
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Четка за зъби

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 22:33

kriskiss2001 написа:
qproin написа:Аз използвам стандартна четка за зъби, имах и електрическа ама не ми се занимава с нея. Ползвам четките на Триса, не са скъпи и съм доволна. освен това използвам и вода за уста и зъбен конец и ми се струва, че владея положението.Смятам да опитам и таблетките за смучене Биогайа, които подмомагали устната хигиена.

Да, аз също правя като теб, само тези таблетки не съм ги опитал. Явно често се целуваш щом спазваш такава хигиена ;)

Хахаха, ще ми се. Това е малко от типа, когато жена излиза да се избръсне за всеки случай- никога не знаеш какво ти готви съдбата, така че най-добре да си подготвен.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта