ПРЕПОРЪЧАЙТЕ МИ ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот mecana » 26 Апр 2012, 09:53

Използвах тестовете за овулация на Clear Ovu Test и след третия опит, втората чертичка от теста за бременност беше налице :) Трябваше ми малко време време, за да се ориентирам, защото не ми беше ясно как точно да отчитам чертичката в теста за овулация. Първия път като се тествах, имаше втора чертичка, но съвсем бледа и решихме да изчакаме до следващия ден, а тогава вече пък изобщо не се виждаже. На втория тест направихме опита при по-бледа чертичка, а следващия ден беше по-тъмна и така до третия успешен опит ;) Препоръчвам ви го с две ръце :roll:
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот nikita » 26 Апр 2012, 14:27

На мен не ми трябваше тест за овулация, защото си имах свой собствен :mrgreen: Появят ли ми се пъпки, значи е време да действаме :lol:
Сега сериозно по въпроса :roll: Хубаво е, че има такива тестове за овулация, защото така процента на забременяемост /не знам дали е точно така да се каже/е много по-висок. При всяка жена овулацията настъпва по различно време - 10, 11,12 13 дена след първия ден на последния цикъл и няма точна формула за нейното изчисление. Така много по-лесно се ориентираме кога да се захванем с приятната задачка, а именно бебеправенето ;)
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот elena » 27 Апр 2012, 11:22

nikita написа:На мен не ми трябваше тест за овулация, защото си имах свой собствен :mrgreen: Появят ли ми се пъпки, значи е време да действаме :lol:

Имаш си пъпкомер за овулация, така ли да го разбирам :lol: :lol: :lol:
Моите тестове за овулация също бяха на Клиър Ову Тест. Купих си ги, защото една приятелка ми ги препоръча, а сега аз ги препоръчвам на мои приятелки, които искат да забременеят :roll:
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот Даниела Стоянова » 27 Апр 2012, 12:36

Я ми обяснете малко по подробно как се правят тези тестове, тъй като от доста време опитваме със съпруга ми да имаме дете и някак не се получава. От кой ден на цикъла се почва, как точно се определят резултатите? Като тестовете за бременност ли е ? Ще ви бъда много благодарна също така, ако ми препоръчате и марка!
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот aninka » 27 Апр 2012, 14:21

Даниела Стоянова написа:Я ми обяснете малко по подробно как се правят тези тестове, тъй като от доста време опитваме със съпруга ми да имаме дете и някак не се получава. От кой ден на цикъла се почва, как точно се определят резултатите? Като тестовете за бременност ли е ? Ще ви бъда много благодарна също така, ако ми препоръчате и марка!

Овулацията при всяка жена настъпва по различно време. Точно това е целта на теста за овулация, защото ние може да си мислим, че изчисляваме дните правилно, а всъщност да не е така. Аз си правих теста, като започвах от 10-ия ден след първия ден на менструалния ми цикъл, т.е. ако цикъла ми е дошъл на 10-то число, започвам на 20-то да правя тестове... В една опаковка има 5 теста за овулация и 1 тест за бременност ;) Би трябвало 5-те теста да стигнат, за да си хванеш овулацията. Препоръчвам ти да не тестваш сутришната урина, защото може да отчете грешен положителен резултат. Също е хубаво да правиш тестовете по едно и също време всеки ден - така резултатите ще са най-точни. Та процедурата е следната - пишкаш и потапяш тестовата лента в пробата с урина, като стрелките сочат надолу и внимаваш да не я потопиш повече от граничната линия. Изчакваш от 3 до 10 минути /поне толкова се чака, ако използваш Клиър ову тест/ и ако освен контролната лента се появи втора лентичка, която е по-тъмна от нея е време да започвате бебеправенето.
Дано съм обяснила както трябва и да си ме разбрала :) Успех и скоро да се похвалиш с втора чертичка от другия тест!
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот palechka » 27 Юни 2012, 13:50

Бях чувала единствено за тест за бременност до момента, в който не започнахме с опитите за бебе. Една приятелка ме светна по въпроса и веднага си купих тест за овулация. В противен случай си е просто игра на тото и не, че няма да стане, но ще отнеме много по-дълго време. Изключително полезен тест! Според мен марката няма чак такова значение, защото предназначението им е едно и също.
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот Finger » 27 Юни 2012, 16:49

aninka написа:
Даниела Стоянова написа:Я ми обяснете малко по подробно как се правят тези тестове, тъй като от доста време опитваме със съпруга ми да имаме дете и някак не се получава. От кой ден на цикъла се почва, как точно се определят резултатите? Като тестовете за бременност ли е ? Ще ви бъда много благодарна също така, ако ми препоръчате и марка!

Овулацията при всяка жена настъпва по различно време. Точно това е целта на теста за овулация, защото ние може да си мислим, че изчисляваме дните правилно, а всъщност да не е така. Аз си правих теста, като започвах от 10-ия ден след първия ден на менструалния ми цикъл, т.е. ако цикъла ми е дошъл на 10-то число, започвам на 20-то да правя тестове... В една опаковка има 5 теста за овулация и 1 тест за бременност ;) Би трябвало 5-те теста да стигнат, за да си хванеш овулацията. Препоръчвам ти да не тестваш сутришната урина, защото може да отчете грешен положителен резултат. Също е хубаво да правиш тестовете по едно и също време всеки ден - така резултатите ще са най-точни. Та процедурата е следната - пишкаш и потапяш тестовата лента в пробата с урина, като стрелките сочат надолу и внимаваш да не я потопиш повече от граничната линия. Изчакваш от 3 до 10 минути /поне толкова се чака, ако използваш Клиър ову тест/ и ако освен контролната лента се появи втора лентичка, която е по-тъмна от нея е време да започвате бебеправенето.
Дано съм обяснила както трябва и да си ме разбрала :) Успех и скоро да се похвалиш с втора чертичка от другия тест!

От коментара ти разбирам, че теста за овулация се прави по подобен начин на теста за бременност, но не ми стана ясно от кой ден се започва.Все пак лентичките са само 5.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот elena » 28 Юни 2012, 09:51

Тестовете за овулация са 5 в опаковка, като първия се прави на 10-ия или 11-ия ден - смята се от 1-ия ден на месечния цикъл. Тоест, ако цикълът ти е дошъл на 1-ви юни, започваш с тестовете на 10-11-ти юни и ги правиш всеки ден. Петте теста са напълно достатъчни, за да уловят кога една жена е в овулация. Най-подходящите дни за бебеправене са в деня на овулация и следващите 2 дена. Дано да съм обяснила правилно :)
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот southern_sun » 11 Окт 2012, 11:01

elena написа:Тестовете за овулация са 5 в опаковка, като първия се прави на 10-ия или 11-ия ден - смята се от 1-ия ден на месечния цикъл. Тоест, ако цикълът ти е дошъл на 1-ви юни, започваш с тестовете на 10-11-ти юни и ги правиш всеки ден. Петте теста са напълно достатъчни, за да уловят кога една жена е в овулация. Най-подходящите дни за бебеправене са в деня на овулация и следващите 2 дена. Дано да съм обяснила правилно :)

Колкото и странно да ви звучи, но моята овулация не е на 10-14 ден от месечния цикъл. Цикълът ми е 28 дена, а с детето си забременях веднага след менструацията. Зная, че в редки случаи това е възможно. Зачената е на 27-28 декември, а е родена на 24.септември, като последната дата на менструацията ми беше на 20 декември.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: ТЕСТ ЗА ОВУЛАЦИЯ !!!!

Мнениеот jasmin » 20 Окт 2012, 19:18

Ами има тестове за овулация. Аз съм ползвала тези на CERTAIN :)
Успех момичета
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта