Чай или кафе предпочитате?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Чай или кафе

Мнениеот radowen » 21 Ное 2011, 12:53

Трудно ми е да си представя началото на деня без чаша ароматно топло кафе! А следобяд не пия ли кафе се чувадски отпаднала!
Пия билкови чайове, но рядко!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Чай или кафе

Мнениеот pasta » 12 Дек 2011, 11:40

Определено кафе,под вскаква форма :).
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Чай или кафе

Мнениеот nadejdaig » 22 Дек 2011, 17:40

За съжаление не съм запозната с различните видове чай и кафе, но съм чувала, че има вид турски чай, който е много силен и въздействащ, и не е за предпочитане да се прекалява с него. А аз започвам сутрините си с чаша ароматно кафе, което ме ободрява и дава старт на деня ми. ;)
nadejdaig
 
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Дек 2011, 14:47

Re: Чай или кафе

Мнениеот Изабел » 22 Дек 2011, 23:43

Чай пия когато съм много ,много зле,предпочитам хубаво ароматно кафе,едно ми е достатъчно за удоволствие а не за събуждане или други поводи.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Чай или кафе

Мнениеот southern_sun » 16 Яну 2012, 17:15

Аз като една заклета почитателка на хубавото и ароматно кафе съм прочела какво ли не за тази тъмна напитка, но това, което прочетох днес направо ме шокира: Кафето намалява риска от репродуктивни нарушения при жените мммм чудесно, който иска да няма проблеми със зачеването да пие кафе!

До този извод са стигнали учени, които са изследвали над 67 470 жени. Тези от тях, които пият до 4 чаши на ден имат с 25% по-малко вероятност да се разболеят от рак на матката или други заболявания на половата система отговорни за възпроизводството. Лекарите изчислили връзката между чашите кафе дневно и гинекологичните проблеми при жените. Така те достигнали до извода, че четири чаши на ден намалява вероятността почти с една четвърт. Според това проучване обаче любителите на кафето не трябва да се тревожат за здравето си освен ако не пият кафе твърде късно вечер, тъй като предизвиква безсъние, а също така бременните не бива да злоупотребяват с тази тонизираща напитка.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Чай или кафе

Мнениеот y_simeonova » 16 Яну 2012, 17:26

И чай и кафе :) Защо трябва да избираме като може да имаме и двете и да се наслаждаваме на деня с чаша чай или кафе :) Аз пия и двете.
y_simeonova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Яну 2012, 17:20

Re: Чай или кафе

Мнениеот ирина » 20 Яну 2012, 22:40

И аз претпочитам кафе правя си комбинация от 3 вида кафе и ми харесва много. Аромата и вкуса е мн добър наскоро бях в Лондон на гости за седмица там традиционната напитка е черен чай с мляко въобще не ми хареса ,но пък трябваше да го изпия че е обида ако откажеш.
Позрави
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Чай или кафе

Мнениеот Силвия Бояджиева » 20 Яну 2012, 22:59

Още като стана първото нещо което правя е кафето, задължително нес кафе не излизам без да си изпия първо кафенцето!Чай когато съм болна, но децата съм ги научила сутрин да пият чай :)
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Чай или кафе

Мнениеот ogi-smile » 21 Яну 2012, 10:57

Чаят не е просто напитка. Чаят е култура, начин на живот, усещане за свят. В много случай, това какъв чай си избираш да пиеш за деня определя твоето състояние на духа. Чая носи енергия, ароматите му събуждат сетивата и те карат да потъваш в различните светове от, където той идва. Едни от най - прекрасните легенди са легендите за чая..
Традицията да се пие чай пристигнала в различни страни по света от Китай, по-точно от провинция Юннан, от град Лиджиан, който се намирал в началото на Пътя на коприната.Пътят на чая започвал от централния търговски площад на града, където се определяло качеството на чая. Там се оформяли керваните, които тръгвали за различни страни.В древен Китай чаената церемония започвала с това, че човек трябвало психологически да е готов за нея, да се освободи от всичко, което го дразни.
Само когато спокойствието и тишината се настанявали в душата му, той бил готов за чаения ритуал. Първоначално чай пиели само аристократите и обитателите на императорските дворци. По-късно за провеждането на чаени церемонии започнали да се строят специални чаени павилиони – те били много красиви, пълни със светлина и много леки.Те се разполагали насред живописен пейзаж, близо до извор. В павилионите имало само столове, масички и дивани. Това било място за размисъл и почивка.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Чай или кафе

Мнениеот Memento » 27 Яну 2012, 12:59

По-често пия кафе, макар и да не съм голям фен. Преди месец открих чудодейната тайна на черният чай с мляко и кафява захар разкрита ми от от една чаена магьосница и останах очарован :) Препоръчвам горещо на всеки.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта