За символа на фармацията - змия около чаша

Похвалете ни, окуражете ни, критикувайте ни или просто споделете!

За символа на фармацията - змия около чаша

Мнениеот prospan » 29 Юни 2011, 11:34

Змия около чаша.От къде идва?Какво означава символа на фармацията?
prospan
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юни 2011, 11:21

Re: За символа.

Мнениеот Margo » 29 Юни 2011, 13:41

Да си призная честно, порових се из нета, но не открих нищо конкретно. Та от къде идва символа на Фармацията?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: За символа.

Мнениеот FramarMedia » 29 Юни 2011, 15:19

;) Точно тук ли си задавате въпроса, във форума на Аптеки Фрамар?
От устата на змията капе...отрова. И отива в чашата. Нещо да сте чували за змийската отрова и лечебните и качества?
Цитирам:
Жезълът на Моисей. С този жезъл той е вървял през пустинята и е водил народа си. Жезълът представлява прът с увита около него змия. Ако някои се разболее или го ухапе змия, скорпион или го сполети друга болест, Моисей вдигал жезъла си и му казвал да гледа в очите на змията - така болните получавали изцеление. Оттогава символ на фармацията остава жезъла на Моисей с увитата змия. В последсвтие символът на жезъла е заменен с чаша.В съвремието интерпретацията на символа е , че - "дозата прави отровата" , Dosis sola facit venenum,
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: За символа.

Мнениеот prospan » 30 Юни 2011, 09:13

Благодаря!
Извинете, но чувам много версии...червейчета ,паразитчета...вадели ги увити околу пръчка и какво ли още не.
Вие разполагате с голяма /меко казано/ гама продукти и си помислих ,че така ше е и с информацията.
Пак благодаря!
Хубав ден!
prospan
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юни 2011, 11:21

Re: За символа.

Мнениеот FramarMedia » 30 Юни 2011, 09:22

prospan написа:Благодаря!
Извинете, но чувам много версии...червейчета ,паразитчета...вадели ги увити околу пръчка и какво ли още не.
Вие разполагате с голяма /меко казано/ гама продукти и си помислих ,че така ше е и с информацията.
Пак благодаря!
Хубав ден!

Както беше казал председателят Мао: "Да разцъфтят 100 цветя, да се съревновават 100 школи."
Вероятно всеки си прави негова версия на символа, и като обяснение и като изпълнение. Но класическото обяснение за класическия символ е това.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: За символа.

Мнениеот slu4aen » 17 Юли 2012, 12:27

prospan написа:Змия около чаша.От къде идва?Какво означава?

Благодаря Ви, че попитахте, защото и аз съм в търсене на смисъла на този символ.
Макар и да ви упрекнаха от тази аптека, че точно тук сте избрали да публикувате на тяхната страница (злобата няма граници),
аз Ви благодаря, защото намерих отговор. Бъдете здрави!
slu4aen
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2012, 12:23

Re: За символа.

Мнениеот Ваня_13 » 17 Юли 2012, 15:30

slu4aen написа:
prospan написа:Змия около чаша.От къде идва?Какво означава?

Благодаря Ви, че попитахте, защото и аз съм в търсене на смисъла на този символ.
Макар и да ви упрекнаха от тази аптека, че точно тук сте избрали да публикувате на тяхната страница (злобата няма граници),
аз Ви благодаря, защото намерих отговор. Бъдете здрави!

Нищо не разбрах от коментара ви! Намерихте отговора на чий въпрос?
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: За символа на фармацията - змия около чаша

Мнениеот КристинаТодорова » 15 Фев 2018, 11:43

А какво ще кажете за символа на Асклепий/Ескулап, който бил жезъл, около който имало обвита змия (понякога и две). По-късно негов символ станала чаша, обвита със змия — смок мишкар, известен и като Coluber aesculapii.
КристинаТодорова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Фев 2018, 11:40

Re: За символа на фармацията - змия около чаша

Мнениеот dalina » 03 Окт 2019, 16:05

Kyндaлини e тepмин нa caнcĸpит, ĸoйтo ce пpeвeждa ĸaтo “yвит“. Зaтoвa и cимвoлът зa eнepгиятa Kyндaлини пpeдcтaвлявa змия, yвитa oĸoлo гpъбнaĸa тpи пъти и пoлoвинa пъти.
dalina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Окт 2019, 16:01


Назад към Въпроси и предложения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта