Какво съдържа КОМПЛЕКТ ПЪРВА ПОМОЩ?

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: КОМПЛЕКТ ПЪРВА ПОМОЩ

Мнениеот Hristo » 29 Фев 2012, 21:23

eli написа:Нали е задължително във всяка кола да има такъв комплект. Тези дали отговарят на изискванията?

Ами със сигурност не отговаря на изискванията. В автоаптечката е задължително наличието на уред за обдишване, също игли и ножица.
Този комплект е по-скоро при първа помощ при порязване. За друго освен за превръзка не виждам за какво може да ти послужи.
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: КОМПЛЕКТ ПЪРВА ПОМОЩ

Мнениеот Saiman » 29 Фев 2012, 21:35

Hristo написа:
eli написа:Нали е задължително във всяка кола да има такъв комплект. Тези дали отговарят на изискванията?

Ами със сигурност не отговаря на изискванията. В автоаптечката е задължително наличието на уред за обдишване, също игли и ножица.
Този комплект е по-скоро при първа помощ при порязване. За друго освен за превръзка не виждам за какво може да ти послужи.

Според мен тази аптечка за Първа помощ няма нищо общо с автоаптечката.КОМПЛЕКТ ПЪРВА ПОМОЩ е комплект за вкъщи или да го имаш под ръка при пътуване но не с кола.
Saiman
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:44

Re: КОМПЛЕКТ ПЪРВА ПОМОЩ

Мнениеот georgi_78 » 13 Мар 2012, 15:55

На мен ми се е случвало на няколко пъти в къщи да се порежа и то доста дълбоко. И всеки път се каня да си купя марли и някой бинт, спирт за почистване или други подобни атрибути, които да ми влезнат в помощ, но си оставах само с намерението.Но при последният път, когато си порязах пръста, беше много дълбоко, нямах с какво да го почистя, измих го с вода, полях го с ракия :shock: и му сложих някаква кърпичка. Естествено за какво да ходя на лекар :ugeek: , нееее то трябва да умирам, че да отида. Та пръстът ми целия се зачерви и ме болеше много, раната започна да отделя някакъв воднист секрет и чак тогава реших да посетя лекаря ;). Няма да разказвам как ме нареди :) , почисти раната както трябва( не с ракия ), маза ме с някакъв крем и ми изписа антибиотик, понеже раната се е инфектирала и започнала да набира. И познайте, вече имам аптечка за първа помощ :)
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: КОМПЛЕКТ ПЪРВА ПОМОЩ

Мнениеот dochkata » 15 Май 2012, 12:04

Не знам дали комплектите за първа помощ ще ни свършат работа, ако недай си боже нещо се случи докато пътуваме, но определено ще влезнат в употреба, когато ходим на излет в планината или на пикник в близкия парк. Доколкото разбрах единия е за първа помощ при леки изгаряния, а другия е за първа помощ при ухапване от насекоми или леки наранявания, така че със сигурност няма да са ни излишни. Аз като се замисля ние май нямаме и задължителната аптечка за първа помощ в колата - трябва да питам мъжа ми и да си я набавим, че знае ли човек...
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Предишна

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта