Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

Мнениеот XELREIZAR » 17 Юли 2013, 14:56

ZDRAVEITE..
MOQT PROBLEM E SLEDNIQT:
BLIZO 2 MESECA,MOJE I POVE4E MI SE POQVIHA 4ERVENI PETNA-PUP4ICI,OKOLO CQLATA GLAVA NA 4LENA..VEROQTNO OT SILNIQ ANTIBIOTIK KOITO PRIEMAH ZA GRIPNA NASTINKA/BQHA MALKO,NO POSLEDSTVIE SE UVELI4IHA/NQMAM PROBLEM S EREKCIQTA I EQKULACIQTA..NO TEZI PUP4ICI NE MINAVAT..VUPREKI,4E HODIH PRI UROLOG,KOITO ME IZSLEDVA PO KAPKOV PUT OT ANUSA I USTANOVI,4E IMAM BAKTERII I LEKO UVELI4ENIE NA PROSTATATA-KOETO KAZA 4E E NORMALNO ZA 35 GOD.VUZRAST.. NAZNA4I MI LE4ENIE S PRILIVANE NAEFLORAN 500mg./100ml.,FOSFOBION,EKSTRAKT ALOE..O O6TE NE6TO,KOETO NEMOGA DA PRO4ETA NA RECEPTATA/POVLIQH SE DOBRE,KATO IZ4EZNAHA ZNA4ITELNO NO NE NAPULNO..PRODULJIH S UROGUT PERORALNO../SEGA PUP4ICITE,PAK SE POQVIHA PO4TI TOLKOVA KOLKOTO BQHA V NA4ALOTO I SLED EQKULACIQ IMAM SILNA BOLKA NA CQLATA GLAVA,NO NE VINAGI,A NA PERIODI/POTDURJAM REDOVEN POLOV JIVOT S EDNA PARTNIORKA,KATO SLED VSEKI AKT,PUP4ICITE MI STAVAT MNOGO 4ERVENI,A PONQKOGA I DOSTA 4UVSTVITELNI NA PIPANE/V POSLEDSTVIE UTIHVAT I NE SA TOLKOVA ZA4ERVENI../
...NEZNAM,KAKVO E TOVA..PRITESNQVAM SE,PONEJE I SLED SERIOZEN KURS NA 5 VLIVANIQ NA LEKARSTVA,TOVA NE SE OPRAVI...MOLQ ZA VA6ATA KOMPETENTNA POMO6T,ZA DA ME NASO4ITE,KAKVI MERKI DA VZEMA!
/BLAGODARA ISKRENNO!
XELREIZAR
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Юли 2013, 14:36

Re: Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

Мнениеот juli_tersieva » 23 Юли 2013, 16:22

Dr Julian Kocev написа:Здравейте! В тази рубрика може да зададете Вашите въпроси от област урология. Ще се радвам, ако мога да ви бъда полезен! Повече за мен и за моята практика можете да научите от профила ми в Справочник - Фрамар

Здравейте, д-р Коцев !
Поводът да се обърна към Вас е влошеното здраве на баща ми.Наскоро Ваш колега,който му беше лекуващ лекар във вътрешно отделение по кл. пътека 33 /чета в епикризата/, ми каза, че от направените ехографски изследвания е установил наличието на 2 кисти на десен бъбрек - 4 см и 2 см., а завишените стойности на пи-
кочна киселина в кръвта /496-459,6/насочват за заболяване от подагра.
След като получихме и прочетох епикризата, бях изненадана, че в нея липсваше
информация по направените констатации, липсваше препоръка за лечение и рецепта,
липсваше дори указание за спазване на диета.
Недоумявам защо има разминаване между съобщената ми устно информация и написаното в епикризата и не зная накъде да се насоча за изясняване на реалността относно здравословното състояние на баща ми, който е на 82 г.Дали бихте ми помогнали със съвет и дали посочените стойности на пик. киселина са сигурен симптом
за подагра.Благодаря Ви предварително и се надявам на Ваш отговор.

Жулиета Терзиева
juli_tersieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юли 2013, 16:01

Re: Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

Мнениеот Dr Julian Kocev » 29 Юли 2013, 14:17

sony_liston написа:Здравейте, бих искал да ви задам един въпрос свързан с един мой урологичен проблем, а той е следния: Имам открита склероза на мехурната шийка, знам че лечението е оперативно, но четох, че може да се започне лечение с "Алфа блокери", бихте ли ме посъветвали какви по точно да взема. благодаря предварително.


Здравейте, начинът на лечение при склероза на мехурната шийка може да се определи само от преглед на специалист, състоянието е сериозно.
Аватар
Dr Julian Kocev
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Май 2013, 14:16

Re: Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

Мнениеот Dr Julian Kocev » 29 Юли 2013, 14:19

kosmosabg написа:Добър ден имам следния проблем

Значи преди няколко месеца пих антибиотик за Акне Вибромицин забелязах че има странични ефекни като поява на тъмни петна.

Появи ми се тъмно петно на главичката на пениса и главичката ми е сбъчкана моля ви помогнете кажете какво да правя


Не е много вероятно Вибромицин да има страничните ефекти, които изброявате. Ако имате притеснения може да се обърнете към венеролог.
Аватар
Dr Julian Kocev
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Май 2013, 14:16

Re: Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

Мнениеот Dr Julian Kocev » 29 Юли 2013, 14:20

jordan_84 написа:Здравейте д-р Коцев проблема ми е следния мъж на 29 години сам.От една седмица имам лека болка в левия тестис по точно когато съм легнал по корем и когато го притискам леко.Като си напипвам едипима е малко по голям от десния и отдолу има нешто като малко меко топченце което се мести когато съм легнал е по малко а когато се исправя е по малко като го бутам и ме наболява нещо като разширена веничка.Тестиса нее подут да вмъкна че имам и проблем с кръста дископатия дали това е нормално или трябва да посетя уролог?


Да, моята препоръка е да посетите уролог.
Аватар
Dr Julian Kocev
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Май 2013, 14:16

Re: Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

Мнениеот ivopol82 » 20 Авг 2013, 13:48

Здравейте доктор Коцев, ще се опитам да бъда максимално кратък. От около 7 месеца имам болки в гръбнака, в областта на дясната плешка и отпред подребрието на нивото на черния дроб. Направих през времето многократно всички видове изследвания, като ПКК, биохимия-АСАТ АЛАТ и др., равматоиден фактор, Ренген бял дроб и грабначен стълб, ЕКГ сърце, ехография коремни органи и др. Във всички изследвания всичко беше абсолютно добре и без отклонения но болката не спираше, като проведох и лечения с много лекарства и витамини: Мовалис, Мидокалм, невробекс, нурофен, диклак дуо, както и Милгама М, и много видове витамини като Магнезий, калций, Омега 3 и др. През цялото време болката си оставаше, като в допълнение съм използвал и много видове мазила, като Алга сан, Диклак гел, Див кестен с арника и какво ли още не. Дори бях хоспитализиран в клиника по Неврология Св. Наум, като от там ми проведоха лечение с ток, магнит и ултарзвук. Лекуваха ме с Алмирал и Тросикам, като ефекта беше нулев. Последно опитах с Поморийска лечебна кал, но и от това нямаше ефект. През цялото време по време на болките в гръбнака, плешката и отпред се чувствах много добре, като не съм имал нито температура, нито нещо тревожно. Опитах и с иглотерапия и мануална терапия, като от второто получих дори засилване на болката. Тъй като не получих за толкова време адекватна диагноза, започнах сам да чета и попаднах на тема за хламидии. Преди два дни направих кръвно изследване в лаборатория Рамус и се оказа че резултатите на Хламидия трахоматис IgM и IgG са в граничните стойности - 0.89 и 18, а резултата за Хламидия трахоматис IgА е 1.54 (+)positive. Възможно ли е това да е причината за всичките неповлияни болки в грабнака и отпред, както и какво лечение и към какъв специалист трябва да се обърна? Сърдечно Ви благодаря предварително!
ivopol82
 
Мнения: 9
Регистриран на: 20 Авг 2013, 09:19

Re: Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

Мнениеот Nikoni » 24 Авг 2013, 17:35

Здравейте, на 30г.съм, 95кг.,187см., не приемам лекарства, в спермограмата ми откриха Стрептококи тип Б, умерено количество и мненията за лечение или не са различни, също така сперматозоидите са бавни и морфологията е на долна граница, възможно ли е да са свързани и причина? Благодаря.
Nikoni
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Апр 2012, 23:15

Re: Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

Мнениеот Nasko1 » 14 Сеп 2013, 01:26

Здравейте!
Като цяло имам проблем с пениса, които не знам от какво се дължи. Първо имам нещо като пъпчици, но не такива които са при акне, нито пък приличат на пъпки от ухапване. На 16 години съм и от доста време ги забелязвам. По-скоро приличат на корена от който излизат космите. Наскоро мисля, че забелязах, че тези образувания се подуват и започват да приличат на гнойна пъпка и след като ги стисна те изчезват - точно както при акне.
Освен това забелязвам, че спермата ми е прозрачна, а не бяла и не знам дали това се дължи на често мастурбиране или има някакво друго обяснение.
И разбира се накрая по темата - като поредният тийнейджър толкова съм съм се наплашил с темата "рак" че днес докато бях в банята сякаш забелязах че единият тестис ми е малко по-голям от другия. Може би просто си въобразявам /което и е почти сигурно/ и сега постоянно си мисля за това. Докато стоя сякаш точно от лявата страна тестиса ми се дърпа надолу, но нямам някаква болка или поне тя не е такава, че да не може да се издържа или да ми прави кой знае какво впечатление.
Държа да кажа, че това дърпане е изключително рядко и не се случва често.

Много бих се радвал ако ми дадете по-изчерпателен отговор над тези няколко въпроса, които ме притесняват и да, знам че вероятно трябва да посетя уролог но бих искал и едно мнение от тук тъй като виждам че сте професионалист.
Nasko1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2013, 01:25

Re: Д-р Юлиян Коцев – въпроси от област урология

Мнениеот joreto91 » 22 Сеп 2013, 01:08

Здравейте Д-р Юлиян Коцев на 22 години съм и имам много гаден проблем след като свърша един път не мога да повторя поне близките 24 часа поради простата причина че ме боли.
Много бих се радвал ако можете да ми помогнете по някакъв начин.
Благодаря предварително
joreto91
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Сеп 2013, 01:01

Здравейте!

Мнениеот noetic » 22 Сеп 2013, 04:03

Здравейте!
От известно време имам следния проблем. Започнах вечер да ставам един път или два пъти по малка нужда. Сега и през деня, след като се облекча остава едно усещане за не облекчение и лека стегнатост или подутост. Излизат леки газове и корема лекичко къркори и една постоянна стегнатост долу ниско в четала м/у половия орган и ануса. Налягането понякога е слабо а друг път си е нормално при уриниране. Вечер леката стегнатост и усещане, че ми е подут мехура не ми дава покой да заспя а съм ходил по малка нужда, след известно време леко отшумява, но дискомфорта си остава и усещането, че бих могъл да пикая.

Моля за евентуална диагноза и съвет?

Няма кървене или болка при уриниране.
noetic
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Сеп 2013, 03:44

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта