Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 27 Мар 2014, 16:30

Virginia2401 написа:Здравейте, д-р Тулев!

Преди почти 4 месеца родих второто си дете чрез секцио. Около седмица след операцията получих нещо като мехурче върху разреза, но след редовни превръзки и вадене на конци мястото се „успокои”. Мислех, че всичко е наред, докато преди 2 месеца не се появи образувание, наподобяващо херния между пъпа и пубисната кост. Оказа се че това е гранулом тип чуждо тяло . След по-малко от 10 дни, след редовно поставяне на лед, грануломът се резорбира и сега няма и следа от него.
В момента раната от операцията отделя по малко прозрачна течност, не изглежда като заздравяла, а по-скоро като отворена. По продължението й се виждат конци. Хирургът ми каза, че всичко е наред и мога да мокря мястото без проблеми. Препоръча само Цикатридина.

Това нормално ли е? Ясно е ,че организмът ми не толерира конците и затова се опитва да ги изхвърли, но това незаздравяване вече 4-ти месец ме притеснява.

Бих искала да ми дадете второ мнения.Каква се процедира в такива случаи?

Благодаря Ви предварително.

Здравейте!
По думите Ви разбирам, че проблема е свързан с непоносимост към конците. Какво разбирате под "незараснала рана", дали е така в действителност или все още изхвърляте конци, които образуват малки фистулки, зарастващи бавно. Ако търсите друго мнение, то трябва да е съпроводено от преглед. Отидете при друг хирург, който да Ви прегледа и прецени състоянието.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Nelly_87 » 29 Мар 2014, 20:01

Здарвейте ,д-р Тулев!
Първо искам да поясня ,че става въпрос за мъж.Може ли да ми кажете какво означава тази ехография на млечните жлези?

ДМЖ - б.о
ЛМЖ-Нормална кожа и подкожие.Ретроареоларно се визуализира неправилна хипогенна структура с вид на фиброгландуларна тъкан разрастнала около рудиментарни дуктуси.Находката е с размери-надлъжен 22 мм/напречен 10мм.Няма оформена капсула.
Аксили - б.о

Заключение:Ту на ЛМЖ.
Nelly_87
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Мар 2014, 19:53

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 29 Мар 2014, 22:37

Nelly_87 написа:Здарвейте ,д-р Тулев!
Първо искам да поясня ,че става въпрос за мъж.Може ли да ми кажете какво означава тази ехография на млечните жлези?

ДМЖ - б.о
ЛМЖ-Нормална кожа и подкожие.Ретроареоларно се визуализира неправилна хипогенна структура с вид на фиброгландуларна тъкан разрастнала около рудиментарни дуктуси.Находката е с размери-надлъжен 22 мм/напречен 10мм.Няма оформена капсула.
Аксили - б.о

Заключение:Ту на ЛМЖ.

Здравейте!
Това означава, че има съмнение за туморна формация и налага консултация с онкохирург, за преценка за операция.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Nelly_87 » 30 Мар 2014, 12:38

Благодаря Ви за бързия отговор.
Но това не означава задължително,че тумнора е злокачествен нали така?
Nelly_87
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Мар 2014, 19:53

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот inikolova » 04 Апр 2014, 21:19

Моля за компетентното Ви мнение - доброкачествен или злокачествен е туморът?
Хистологичен резултат: У 3069-84
У 3069-70 Резекционна линия без туморова инфилтрация
У 3071-73 Типичен карциноид
У3074-81 Лимфни възли с хроничен неспецифичен лимфаденит

Благодаря Ви предварително!
inikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2014, 21:11

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот jeni30 » 06 Апр 2014, 16:08

Здравейте,имам един въпрос - случайно напипах топче около зърното но дясната гърда.Много съм притеснена.Пред цъкъл съм,ако това има значение,много ме болят гърдите.Имам мастопатия и от време на време имам болки и напипвах уплатнения.Това което ме притеснява много е че сего топчето е колкото леща и си е топче не уплатнение.
ехография :Наличие на елипсовидна хипоехогенна сянка в областа на дясна мама на 3 часа.с р-р 5*4 мм Востаналата част нормален паренхим,без огнищни лезии.

мамография :Инволутивен тип паренхим на двете гърди.В дясна мама на 3часа се вижда плътна овална сянка с р-р 5*4 мм суспектна за фиброаденом,без ретракция на околният паремхим.Кожа и подкожие - интактни.Аксили свободни.
jeni30
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Сеп 2012, 21:12

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот ivanova87 » 12 Апр 2014, 23:06

zdraveite,predi dva meseca mi otkriha bu4ka v lqvata gurda,otstraniha q i morfologi4noto opisanie e parahim na mle4na jleza s obshirni zoni fibrozna i mastna tukan s prusnati mnojestveni ognishta dilatirani acini i kanali s epitelni proliferati s oformqne na papila,vklu4itelno i v kutusi s apokrinizaciq.nali4ie na mikrokalcifikati.IXX zapazsen sloi mioepitelni kletki okolo proliferiralite diktusi(pozitivna ekspresiq za gladkomuskulen aktin)slabi izrazena membranna ekspresiq na E-kadherin v pochti vcichi diktusi,lipsva ekspresiq za CK5/6,KATO KLINI4NA DIAGNOZA SA MI NAPISALI ;Ca , na 26 godini sum molq da mi kajete vashteto mnenie kak da postupq
ivanova87
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Апр 2014, 22:54

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот ivanova87 » 12 Апр 2014, 23:32

здравейте док Тулев,
преди два месеца ми откриха бу4ка в лявата гърда при ехографски преглед,диагност.като фиброаденом.отстраниха го и като резултат след дълги изследвания клини4на диагноза;Ca
като морфологи4но описание; паренхим на мле4на жлеза с обширни зони фиброзна и мастна тъкан с пръснати множествени огнища дилатирани ацини и канали с епителни пролиферати с оформяне на папила,вклу4ително и в дуктуси с апокринизация;нали4ие на микрокалцинафикати.ИХХ;запазен слой миоепителни клетки около пролифериралите дуктуси(позитивна експресия за гладкомускулен актин)слабо изразена мембранна експресия на Е-кадхерин в по4ти вси4ки дуктуси;липсва експресия за CK5/6
обясниха ми 4е това не е рак а предпоставка за поява за в бъдеще,не ми е назна4ено ле4ение а само активно да следя 4рез ехография и прегледи при хирург,може те ли да ми дадете вашето мнение това дастатъ4но ли е,как да постъпя,да пусна ли изследвания за втор мнение ???благодаря предварително
ivanova87
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Апр 2014, 22:54

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 13 Апр 2014, 18:26

inikolova написа:Моля за компетентното Ви мнение - доброкачествен или злокачествен е туморът?
Хистологичен резултат: У 3069-84
У 3069-70 Резекционна линия без туморова инфилтрация
У 3071-73 Типичен карциноид
У3074-81 Лимфни възли с хроничен неспецифичен лимфаденит

Благодаря Ви предварително!

Здравейте!
Първо къде се намира тумора? Най общо карциноида е разновидност на карцинома, с по доброкачествено развитие, по рядко дава метастази и добре се влияе от химиотерапия.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 13 Апр 2014, 18:28

jeni30 написа:Здравейте,имам един въпрос - случайно напипах топче около зърното но дясната гърда.Много съм притеснена.Пред цъкъл съм,ако това има значение,много ме болят гърдите.Имам мастопатия и от време на време имам болки и напипвах уплатнения.Това което ме притеснява много е че сего топчето е колкото леща и си е топче не уплатнение.
ехография :Наличие на елипсовидна хипоехогенна сянка в областа на дясна мама на 3 часа.с р-р 5*4 мм Востаналата част нормален паренхим,без огнищни лезии.

мамография :Инволутивен тип паренхим на двете гърди.В дясна мама на 3часа се вижда плътна овална сянка с р-р 5*4 мм суспектна за фиброаденом,без ретракция на околният паремхим.Кожа и подкожие - интактни.Аксили свободни.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта