Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 13 Апр 2014, 18:50

jeni30 написа:Здравейте,имам един въпрос - случайно напипах топче около зърното но дясната гърда.Много съм притеснена.Пред цъкъл съм,ако това има значение,много ме болят гърдите.Имам мастопатия и от време на време имам болки и напипвах уплатнения.Това което ме притеснява много е че сего топчето е колкото леща и си е топче не уплатнение.
ехография :Наличие на елипсовидна хипоехогенна сянка в областа на дясна мама на 3 часа.с р-р 5*4 мм Востаналата част нормален паренхим,без огнищни лезии.

мамография :Инволутивен тип паренхим на двете гърди.В дясна мама на 3часа се вижда плътна овална сянка с р-р 5*4 мм суспектна за фиброаденом,без ретракция на околният паремхим.Кожа и подкожие - интактни.Аксили свободни.


Здравейте!
Не разбрах съдържанието на въпроса. От направените изследвания се вижда, че най-вероятно имате фиброаденом, доброкачествено новообразувание на гърдата. Най-точна диагноза се поставя с хистологично изследване след премахването на тумора.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 13 Апр 2014, 18:58

ivanova87 написа:здравейте док Тулев,
преди два месеца ми откриха бу4ка в лявата гърда при ехографски преглед,диагност.като фиброаденом.отстраниха го и като резултат след дълги изследвания клини4на диагноза;Ca
като морфологи4но описание; паренхим на мле4на жлеза с обширни зони фиброзна и мастна тъкан с пръснати множествени огнища дилатирани ацини и канали с епителни пролиферати с оформяне на папила,вклу4ително и в дуктуси с апокринизация;нали4ие на микрокалцинафикати.ИХХ;запазен слой миоепителни клетки около пролифериралите дуктуси(позитивна експресия за гладкомускулен актин)слабо изразена мембранна експресия на Е-кадхерин в по4ти вси4ки дуктуси;липсва експресия за CK5/6
обясниха ми 4е това не е рак а предпоставка за поява за в бъдеще,не ми е назна4ено ле4ение а само активно да следя 4рез ехография и прегледи при хирург,може те ли да ми дадете вашето мнение това дастатъ4но ли е,как да постъпя,да пусна ли изследвания за втор мнение ???благодаря предварително

Здравейте!
До колкото разбирам колегите са имали съмнение за карцином на гърдата(клини4на диагноза;Ca), Хистологичното изследване не е потвърдило това съмнение. Ако имате някакви притеснения може да занесете препаратите в друга реномирана хистологична лаборатория за второ мнение.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот ivanova87 » 13 Апр 2014, 20:06

като заклу4ение ми е написано...мултифокална атипи4на дуктална хиперплзаия с папиларна дуктална хиперплазия и апокринна меплазия.поради множествения характер на лезията е необходимо клини4но проследяване.
на 26 години съм само второ мнение и профилакти4ни прегледи доастатъ4ни ли ще са ?
ivanova87
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Апр 2014, 22:54

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 13 Апр 2014, 22:39

ivanova87 написа:като заклу4ение ми е написано...мултифокална атипи4на дуктална хиперплзаия с папиларна дуктална хиперплазия и апокринна меплазия.поради множествения характер на лезията е необходимо клини4но проследяване.
на 26 години съм само второ мнение и профилакти4ни прегледи доастатъ4ни ли ще са ?

Да! Практически нямате тумор!
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот ivanova87 » 13 Апр 2014, 23:36

мога ли да идвам на консултации и прегледи при вас за в бъдеще
ivanova87
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Апр 2014, 22:54

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 15 Апр 2014, 15:13

ivanova87 написа:мога ли да идвам на консултации и прегледи при вас за в бъдеще

Здравейте! Разбира се, че може. Координатите ги има в личният ми сайт, http://onkolink.site88.net/
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Virginia2401 » 19 Апр 2014, 16:39

Dr Rumen Tulev написа:
Virginia2401 написа:Здравейте, д-р Тулев!

Преди почти 4 месеца родих второто си дете чрез секцио. Около седмица след операцията получих нещо като мехурче върху разреза, но след редовни превръзки и вадене на конци мястото се „успокои”. Мислех, че всичко е наред, докато преди 2 месеца не се появи образувание, наподобяващо херния между пъпа и пубисната кост. Оказа се че това е гранулом тип чуждо тяло . След по-малко от 10 дни, след редовно поставяне на лед, грануломът се резорбира и сега няма и следа от него.
В момента раната от операцията отделя по малко прозрачна течност, не изглежда като заздравяла, а по-скоро като отворена. По продължението й се виждат конци. Хирургът ми каза, че всичко е наред и мога да мокря мястото без проблеми. Препоръча само Цикатридина.

Това нормално ли е? Ясно е ,че организмът ми не толерира конците и затова се опитва да ги изхвърли, но това незаздравяване вече 4-ти месец ме притеснява.

Бих искала да ми дадете второ мнения.Каква се процедира в такива случаи?

Благодаря Ви предварително.

Здравейте!
По думите Ви разбирам, че проблема е свързан с непоносимост към конците. Какво разбирате под "незараснала рана", дали е така в действителност или все още изхвърляте конци, които образуват малки фистулки, зарастващи бавно. Ако търсите друго мнение, то трябва да е съпроводено от преглед. Отидете при друг хирург, който да Ви прегледа и прецени състоянието.


Здравейте отново!
Все още има 2 дупчици, които не искат да зарастват. Днес изхвърлих конец от едната и се надявам поне тя да зарастне. Страхувам се да не ги инфектирам. Мога ли да промивам с реванол, например?

Светли празници!
Virginia2401
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2014, 16:53

Re: Д-р Румен Тулев- специалист по хирургия и онкология

Мнениеот Dr Rumen Tulev » 19 Апр 2014, 17:10

Virginia2401 написа:
Dr Rumen Tulev написа:
Virginia2401 написа:Здравейте, д-р Тулев!

Преди почти 4 месеца родих второто си дете чрез секцио. Около седмица след операцията получих нещо като мехурче върху разреза, но след редовни превръзки и вадене на конци мястото се „успокои”. Мислех, че всичко е наред, докато преди 2 месеца не се появи образувание, наподобяващо херния между пъпа и пубисната кост. Оказа се че това е гранулом тип чуждо тяло . След по-малко от 10 дни, след редовно поставяне на лед, грануломът се резорбира и сега няма и следа от него.
В момента раната от операцията отделя по малко прозрачна течност, не изглежда като заздравяла, а по-скоро като отворена. По продължението й се виждат конци. Хирургът ми каза, че всичко е наред и мога да мокря мястото без проблеми. Препоръча само Цикатридина.

Това нормално ли е? Ясно е ,че организмът ми не толерира конците и затова се опитва да ги изхвърли, но това незаздравяване вече 4-ти месец ме притеснява.

Бих искала да ми дадете второ мнения.Каква се процедира в такива случаи?

Благодаря Ви предварително.

Здравейте!
По думите Ви разбирам, че проблема е свързан с непоносимост към конците. Какво разбирате под "незараснала рана", дали е така в действителност или все още изхвърляте конци, които образуват малки фистулки, зарастващи бавно. Ако търсите друго мнение, то трябва да е съпроводено от преглед. Отидете при друг хирург, който да Ви прегледа и прецени състоянието.


Здравейте отново!
Все още има 2 дупчици, които не искат да зарастват. Днес изхвърлих конец от едната и се надявам поне тя да зарастне. Страхувам се да не ги инфектирам. Мога ли да промивам с реванол, например?

Светли празници!

Здравейте!
Фистулите, т.н. от Вас дупчици, ще зараснат само ако конците, които ги причиняват се отстранят или организма спонтанно ги изхвърли. Отстраняването става с инструмент, след дезинфекция и се извършва от хирург. Иначе може да почиствате с всякакъв течен дезинфектант и да превързвате, след това със стерилна марля.
Dr Rumen Tulev
 
Мнения: 233
Регистриран на: 04 Юли 2011, 08:47

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта