гъделичкане в гърлото - храчки и гъста слюнка

гъделичкане в гърлото - храчки и гъста слюнка

Мнениеот guarani » 04 Юли 2011, 21:30

Здравейте! От няколко месеца имам проблеми с гърлото... Пих какво ли не. Преди повече 2 седмици в гърлото ми се събираше постоянно гъста слюнка, а понякога изплювах и малки БЕЛИ храчки до преди седмица, когато ме заболя гърлото. Носът почна да ми се запушва и отидох на доктор (казах му и за проблема с слюнката) и ми предписа "Бронхо - Ваксом", "BioGaia" и да си пръскам "тамтум верде". Болките отминаха, носът вече не ми се запушва така, но остана едно чувство в гърлото и по надолу в трахеята - като на ЛЕКО гъделичкане. Мога да вдишвам и да издишвам без да се закашлям, но все пак си ме дразни и ме кара да покашлям...

Преди повече от месец съм имал същото чувсто, изчаках да отшуми... Пил съм "Зодак", защото си мислех, че е алергия - разлика имаше съвсем малка. Утре мисля да си взема "Кларитин" да провам да видя ако помогне...

Моля ви някой да ми каже какво да правя вече, че ми писна.... 2 месеца се занимавам с гърлото само
guarani
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юли 2011, 21:10

Re: гъделичкане в гърлото

Мнениеот southern_sun » 05 Юли 2011, 10:50

guarani написа:Здравейте! От няколко месеца имам проблеми с гърлото... Пих какво ли не. Преди повече 2 седмици в гърлото ми се събираше постоянно гъста слюнка, а понякога изплювах и малки БЕЛИ храчки до преди седмица, когато ме заболя гърлото. Носът почна да ми се запушва и отидох на доктор (казах му и за проблема с слюнката) и ми предписа "Бронхо - Ваксом", "BioGaia" и да си пръскам "тамтум верде". Болките отминаха, носът вече не ми се запушва така, но остана едно чувство в гърлото и по надолу в трахеята - като на ЛЕКО гъделичкане. Мога да вдишвам и да издишвам без да се закашлям, но все пак си ме дразни и ме кара да покашлям...

Преди повече от месец съм имал същото чувсто, изчаках да отшуми... Пил съм "Зодак", защото си мислех, че е алергия - разлика имаше съвсем малка. Утре мисля да си взема "Кларитин" да провам да видя ако помогне...

Моля ви някой да ми каже какво да правя вече, че ми писна.... 2 месеца се занимавам с гърлото само

За болки с гърлото съм чувала, ама за гъделичкане...Не! Според мен е на алергична основа!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: гъделичкане в гърлото

Мнениеот bisertaskov » 06 Юли 2011, 23:29

Ако си ходил при личния лекар отивай веднага на специалист че като гледам колко хапчета си пробвал, май ще трябва да ти платят за експеримента който са провели върху теб.Имал съм проблеми с гърлото и докато не отидох на специалист нищо не се оправи,при мен беше по сложно защото постоянно се задавях и все едно ми беше нещо заседнало на гърлото,след дълги мъки при личната лекарка и много експерименти се оказа че увулата ми е прораснала в следствие на алергична реакция.След това рязане и т.н.Мисълта ми беше бягай при специалист.Успех и пиши какъв е бил проблема.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: гъделичкане в гърлото

Мнениеот guarani » 12 Юли 2011, 17:30

То не е точно в гърлото ми по надолу в трахеята и ме кара да се изкашлям. Сутрин особено все едно имам храчки, но са гъсти слюнки. А в гърлото постоянно все едно имам нещо и не мога да го преглътна, усещането се засилва вечер.

ПП: Ходих на уши носи и гърло и ми казаха, че имам хроничен фарингит придружен с алергичен ринит...
guarani
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юли 2011, 21:10

Re: гъделичкане в гърлото

Мнениеот southern_sun » 25 Юли 2011, 15:44

guarani написа:То не е точно в гърлото ми по надолу в трахеята и ме кара да се изкашлям. Сутрин особено все едно имам храчки, но са гъсти слюнки. А в гърлото постоянно все едно имам нещо и не мога да го преглътна, усещането се засилва вечер.

ПП: Ходих на уши носи и гърло и ми казаха, че имам хроничен фарингит придружен с алергичен ринит...

Какво лечение ти изписаха?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: гъделичкане в гърлото

Мнениеот guarani » 03 Авг 2011, 17:32

isoprinosine да пия 10 дена, но на 2рия го спрях, защото 1вия ден цял ден хълцах, а 2рия се обирнах... Само това. Казаха ми че имунната система не можела да се справи със вируса и за тва така.. иначе в секрета от гърлото нищо нямаше..
Сега спрях всякакви хапчета, от време на време се появява едно такова в гърлото дето не мога да преглътна, но отминава... ще видим какво ще става нататъка.
guarani
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юли 2011, 21:10

Re: гъделичкане в гърлото

Мнениеот Margo » 04 Авг 2011, 09:30

guarani написа:isoprinosine да пия 10 дена, но на 2рия го спрях, защото 1вия ден цял ден хълцах, а 2рия се обирнах... Само това. Казаха ми че имунната система не можела да се справи със вируса и за тва така.. иначе в секрета от гърлото нищо нямаше..
Сега спрях всякакви хапчета, от време на време се появява едно такова в гърлото дето не мога да преглътна, но отминава... ще видим какво ще става нататъка.

Предполагам, че си хълцала защото ти се е изсушила лигавицата, но не поиска ли да ти сменят таблетките? Явно са ти идвали малко силни!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта