Целувката - колко е стара? Истински ли се целуват по филмите

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Целувката

Мнениеот AngelEyess » 19 Апр 2012, 23:04

Бих казала, че всичко идва от само себе си и после вече както свикнеш, защото аз сериозно смея да твърдя, че има хора, които не умеят да се целуват... а за човек като мен целувката е много важна и предразполагаща, но когато не ми хареса край .. за мен лично начина на целуване двете устни на единия човек в устата на другия не ми наравят, а и е някак си много лигавещо ... нооо това си е мое мнение все пак ;) От чете на мнения, няма да се научите, определено си трябва практика и както казах всичко се получава доста естествено :)
AngelEyess
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Апр 2012, 22:52

Re: Целувката

Мнениеот Finger » 18 Май 2012, 15:28

AngelEyess написа:Бих казала, че всичко идва от само себе си и после вече както свикнеш, защото аз сериозно смея да твърдя, че има хора, които не умеят да се целуват... а за човек като мен целувката е много важна и предразполагаща, но когато не ми хареса край .. за мен лично начина на целуване двете устни на единия човек в устата на другия не ми наравят, а и е някак си много лигавещо ... нооо това си е мое мнение все пак ;) От чете на мнения, няма да се научите, определено си трябва практика и както казах всичко се получава доста естествено :)

Напълно те подкрепям, не всеки умее да се целува, но мога да ти кажа, че ако момчето/момичето те харесва истински ще направи всичко възможно за да ти достави истинско удоволствие. Целуването е като танц!
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Целувката

Мнениеот southern_sun » 28 Юни 2012, 14:45

celuv1.jpg
celuv1.jpg (9.86 KiB) Прегледано 530 пъти



Знаете ли че:
- целувката удължава живота на хората и ускорява пулса и нивото на хормоните в кръвта.
- една минута страстно целуване изразходва около 7 калории, като се предотвратява стреса и се ускорява нервната система.
- хората, които обичат да се целуват като цяло са оптимисти и са убедени в собствения си успех. Ако се целувате продължително това би довело до балансиране на киселинноста в устата ви.
1 (1).jpg
1 (1).jpg (19.76 KiB) Прегледано 530 пъти

- целувка след хранене може да предотврати кариес.
- Според лекарите по време на целувката се обменят 9 милилитра вода, 0.8 грама мазнини, 0.5 милиграма сол и 0.2 грама органични вещества. По този начин се повишава имунитете на човек
- за някои жени целувката е тест за съвместимост от чисто психологическа гледна точка.
Целувайки се вие разказвате за себе си и за вашето настроение в този момент.

През 1981 година Световната здравна организация обяви 6 юли за официален ден на целувката. Има си дори и специална наука занимаваща се с изучаване на този древен страстен ритуал. Нарича се филематология.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Целувката

Мнениеот Ann » 12 Окт 2012, 16:54

Освен, че целувката е най-красиво изживяване е и полезна. Оказа се, че страстната целувка е здравословна.
Интензивната и страстна целувка подобрява кръвообращението на лицето и действа като лицев масаж. По този начин се предотвратява появата на бръчки, подобрява се еластичността на кожата и нейният свеж вид.Когато се целувате стимулирате слюнчените жлези и те отделят повече слюнка, която спомага за по-доброто почистване на устната кухина.Целувката стимулира и имунитета.Освен това стимулира отделянето на хормоните серотонин и окситоцин. Абе с две думи: Целувайте се от страст и за здраве!
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Целувката

Мнениеот the princess » 19 Окт 2012, 12:05

Silvi написа:Какво послание носят целувките? Какво говорят целувките му за него самият? Имат ли скрито послание?

Мокри целувки


Ако докато те целува, твоят човек навлажнява половината ти лице и брадичка с устните си, той наистина е много страстен, но надали изпитва по-дълбоки чувства към теб. Мъже, които целуват така, всъщност не са особено верни и просто обичат да целуват… която и да е жена.

Сухи

Мокрите са кофти, но съвсем сухите целувки също не са от най-добрите. Онзи, който целува само с устни, а когато проникне с език, усещаш колко пресъхнала е устата му, всъщност е много притеснителна натура. Имаш истинско предизвикателство пред теб. Да отключиш страстта в него. Дали ще се справиш? Зависи само от теб.

Палав език

Гаджето ти е истински бързак с езика? Сякаш се състезава за рекорд на Гинес колко оборота в секунда може да направи? Не се стряскай, ами се радвай, защото си попаднала на перфектния любовник, който на всичкото отгоре копнее за сериозна връзка и именно заради това се престарава така в целуването.

Дълбоко проникване

Подаваш устни, вплиташ езика си в неговия и изведнъж… той те задавя с дълбокото проникване, което навлиза чак до кривото ти гърло. Той е настоятелен и властен. И показва това само с една целувка. Освен това често такива мъже са истински егоисти.

Целувки по челото

Ако пичът, по който си падаш, обича да те целува по челото, значи си попаднала на истински закрилник. Той ще те пази, ще те дарява със сигурност и ще е твой верен приятел.

Устни по шията

Ако един мъж целува по шията, вместо по устните, значи се страхува от обвързване и предпочита по-скоро само секса.

Целувки по бузата

Мислиш си, че това е един приятелски жест, но дълбоко грешиш. Мъжете, които целуват по бузата са големи играчи. Те проникват директно в женския мозък и карат дамите да бъдат настоятелни, да тръпнат и да се молят за малко повече нежност.

По дланта отвътре

Ако мъжът срещу теб те целува по вътрешната част на дланта, значи не търси сериозно обвързване. За него обещанията са просто думи без тежест, а любовта е отживелица.

Понякога целувката е като по задължение, но понякога е толкова "сладка" тогава е наистина от любов.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Целувката

Мнениеот Снежана » 16 Ное 2012, 16:57

Физическия контакт между двама души е толкова важен колкото водата за правилното съществуване на растенията. Ето няколко причини да не спирате да се целувате с половинката си:

Комуникация

Двойка, която комуникира повече и споделя желанията и мислите си засягащи целуването притежава една по-пълноценна връзка и се целува по-често има по-пълноценна връзка и се целува по-често.
Ограничението
Не се ограничавайте да целувате само устата, целувайте шията, ушите, експериментирайте, колкото сте по-смели толкова по-голям е шансът ви да откриете това, което наистина ви харесва и на двамата.

Моментът
Не мислете за това какво ще последва. Оставете се на течението. Не планирайте цялото преживяване и не го превръщайте непременно в прелюдия. Насладете се и изживейте напълно момента. Следващият сам ще дойде.

Прекъсването

Покажете привързаност, не спирайте да се целувате,не бъдете от онези двойки, които след месец започват все по рядко да се целуват.Опознавайте интимните моменти и ще станете все по-истински, желани и красиви.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Целувката

Мнениеот qna toneva » 18 Фев 2013, 22:27

целувката-израз на нашите чувства и емоции :P прекрасна необходимост ;)
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Целувката

Мнениеот geriva » 26 Фев 2013, 15:49

А знаете ли, че целувката е първото нещо което си отива, когато между двама души нещо не върви?
Доказано е , че голям процент от семейните двойки просто правят секс, без да отделят време за целувки.
На какво ли се дължи това?
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Целувката - колко е стара? Истински ли се целуват по фил

Мнениеот dacheva.denica » 02 Мар 2013, 17:24

Естествено, че не са истински... Много от актьорите си имат сериозни връзки и целувките с въпросната актриса са просто за пред екрана.
dacheva.denica
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Мар 2013, 16:05

Re: Целувката

Мнениеот S_Milenska » 09 Дек 2014, 12:03

AngelEyess написа:Бих казала, че всичко идва от само себе си и после вече както свикнеш, защото аз сериозно смея да твърдя, че има хора, които не умеят да се целуват... а за човек като мен целувката е много важна и предразполагаща, но когато не ми хареса край .. за мен лично начина на целуване двете устни на единия човек в устата на другия не ми наравят, а и е някак си много лигавещо ... нооо това си е мое мнение все пак ;) От чете на мнения, няма да се научите, определено си трябва практика и както казах всичко се получава доста естествено :)

Да, и аз го мразя този вакуум, направо лошо ми става. Мъжът ми е на ясно колко ми е неприятно и често идва да ме закача така хаха :)) :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта