магистър фармацевти

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

магистър фармацевти

Мнениеот GecGeo » 07 Юли 2011, 00:49

Достатъчна ли е диплома да бъдеш управител на аптека и да обслужваш болни пациенти? :)
Защо задавам този въпрос? Навярно цялото им ссловие ще скочат :P На около 50% от аптеките управителите са на възраст която не им позволява адекватно да изпълняват задълженията си(а това е много отговорно).
Извинявам се на всички тия хора които съвестно са работили толкова години , но всичко си има предел. Ако пострада някой пациент , кой ще носи отговорност? Маг-Фармацевта?- който е на 75-80 години!? А и не само възрастта. За една шоф, книжка се полага психотест , а за управител на аптека? Давам конкретен пример-аптека в Котел,управител маг,фарм. К. К. -един ЛУД човек. Идете и вижте -цирк. Човекът е за психиатрия , но има диплома- изкарана верочтно по времето на РабФак (работнически факултет-един вид ПУЦ ,за тези които не знаят какво е) На всичко отгоре тоя човек го знаят и в Министерството на здравеопазването като"лудият К." ,но му издават лиценз. Надявам се някой да прочете това и ако има подобни примери ,да ги сподели . Ндявам се даго прочетат и в мафията наречена БФС. :cry:
Гец
GecGeo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2011, 00:22

Re: магистър фармацевти

Мнениеот tazmaniq » 10 Юли 2011, 20:57

Съгласен съм с по горе написаното, но като липсват кадри а се отварят нови аптеки как да се процедира,другото което си мисля може същото да се каже и за много доктори а те всъщност ни изписват лекарствата така че цялата система на здравеопазването е сбъркана. Друго се сещам неспециалисти да работят ли в аптека или не ? Аз мога да кажа смело ДА след като продават козметика и добавки ,като отидеш в големите супермаркети да не е фармацевт да ти дава козметиката, хранителните добавки са без лекарско предписание и т.н. В крайна сметка кое е наред в цялата система и държава нещо не се сещам ? :D :D :D
Аватар
tazmaniq
 
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Юни 2011, 11:58

Re: магистър фармацевти

Мнениеот GecGeo » 11 Юли 2011, 00:18

Точно така е! Ще дам още един пример: Съгласно ЗАЛХМ лекарствата се продават САМО в цели опаковки , рецптите от НЗОК могат да се изпълняват САМО от маг.фармацевт , но той не може да промени нищо от това което е написал лекаря, т.е. (извинявам се на специалистите) всеки средно интелигентен човек може да вземе запечатаната кутийка и да обслужи клиента! КОй и с каква цел го е измислил , скривайки това безумие зад някакви хуманни подбуди. И аптеките се чудят какви циркове да измислят за да си обслужват клиентите. същото време приемът във ВУЗ за маг.фрм. и силно ограничен ,като кандидатите се "режат". На пом фарм. не им се дава реална възможност да придобият маг.степен. ЗАЩО?
GecGeo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2011, 00:22

Re: магистър фармацевти

Мнениеот tazmaniq » 11 Юли 2011, 22:38

Предполагам че на твоите колеги така им е угодно да има по малко фармацевти а от там идват и по голямо търсене и по високи заплати.Сигурен съм че колегите ти имат пръст в това да не им паднат заплатите нали се сещаш че фармацевтите взимат по големи заплати от нормалното за страната представи си сега че се увеличи приема и има нови кадри това какво значи цената пада :D :D :D .Пробойната е навсякъде .БФС и министерството на здравеопазването им е угодно да е така пълен хаос аз поне така го виждам като потребител и пациент.От целия този спор най много страдаме ние пациентите, обикаляме аптеките в търсене на хапчета дето някой доктор си ги е записал в тефтера през 1999 г.нищо че въобще вече ги няма в мрежата,преди това се редим на опашки с пенсиите да ме прегледа джипито след това ме праща на специалист и така нататък ако си нямаш работа си обикаляй в крайна сметка вас всички ви има защото има пациенти и потребители,колкото и грубо да звучи
Аватар
tazmaniq
 
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Юни 2011, 11:58

Re: магистър фармацевти

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 15:51

Според мен може да има два вида служители в аптеките - фармацевти, които да продават лекарства и да дават консултации и служители, които могат да отговарят за козметиката, детските консумативи и подобни. Това ще е най-добрия вариант.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: магистър фармацевти

Мнениеот radowen » 28 Ное 2011, 13:41

Според мен, в аптека консултация дори за детски консумативи, козметика, хранителни добавки и др.под. нелекарствени продукти трябва да се дава също от специалист - помощник - фармацевт например!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта