Идеи за луксозна традиционна кухня

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот Siss » 17 Май 2013, 10:25

Мислите, че кухните в традиционен стил са прекалено величествени и дори претруфени? Да, обаче традиционните кухни, които излъчват топъл и приветлив дух никога не излизат от мода. Забележете очарованието им - безброй детайли, цветове, изобилие от облицовки, много текстури и щедро осветление. Не е ли уютно? Ако все още не сте се убедили, че не бива да пренебрегвате традиционните кухни в интериора си, съм ви подбрал няколко кухни, които смятам, че притежават несравним чар и ще ви допаднат.

1. Топлият цвят на шкафовете придава топлина в пространството, а белите плочки, поставени по диагонал възбуждат интереса.
charming-traditional-kitchen-1.jpg
charming-traditional-kitchen-1.jpg (20.64 KiB) Прегледано 2660 пъти


2. Кухня с трапезария, която има всички елементи, необходими, за да я превърнат в сърцето на дома. Комбинацията на цветовете тук е добре премислена, но все пак елементите могат да ви се сторят в повече.
colorful-traditional-kitchen-2.jpg
colorful-traditional-kitchen-2.jpg (27.05 KiB) Прегледано 2660 пъти

3. Кухня в черно и сиво – стил, елегантност, драматизъм. Тази кухня е фаворитът на предложенията ми, а причината се крие в многото отразяващи повърхности…
grey-and-black-traditional-kitchen-3.jpg
grey-and-black-traditional-kitchen-3.jpg (25.18 KiB) Прегледано 2660 пъти


4. Осветлението на тази кухня затопля сивото и омекотява бялото. Тя е едно доста уютно и привлекателно място да се помотаем.
grey-traditional-kitchen-4.jpg
grey-traditional-kitchen-4.jpg (24.98 KiB) Прегледано 2659 пъти


5. Луксозна кухня с много и уникални елементи като сложно издълбани шкафове, гигантски мраморни плочки и златни акценти…
luxury-traditional-kitchen-5. jpg.png
luxury-traditional-kitchen-5. jpg.png (219.25 KiB) Прегледано 2658 пъти

6. Топлите тонове на прасковено и бяло играят добре заедно за постигане на комфорт...
old-world-kitchen-white-6.jpg
old-world-kitchen-white-6.jpg (25.3 KiB) Прегледано 2658 пъти

7.Кухненският остров осигурява чудесно място за приготвяне на ястията или дори интимен разговор с любимия човек.
rustic-traditional-kitchen-7.jpg
rustic-traditional-kitchen-7.jpg (25.48 KiB) Прегледано 2658 пъти

Още ли мислите, че кухните в традиционен стил са прекалено претруфени и нямат място във вашия интериор? Допаднаха ли ви идеите за луксозна традиционна кухня?
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот denkaruseva » 17 Май 2013, 11:56

Третото и четвъртото предложение май най - ми допадат. Хем са класически, хем по - модерни :P
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот rossitta » 17 Май 2013, 15:59

Почти всички ми допадат, но не и третата
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот Elica » 01 Авг 2017, 15:13

Не мисля, че правилната дума тук е класическо, класическо означава изчистено от излишни детайли, а тези кухни не са такива. Тези са винтидж, времето в което класика нямаше, а всичко бешпе колкото повече, толкова по-добре. :)) Хубави са кухните, но не бих избрала такава, по-скоро бих заложила на винтидж материали в абсолютно модерно изпълнение.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот Mon_ton » 02 Авг 2017, 10:41

Не ми харесват и на мен тези кухни. Повече ми харесват практичните и модерните.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Авг 2017, 11:28

моята кухня е в антично дърво се води, но доста модерно направена.. т..е не е кой знае какво, обикновена кухня, но изглежда доста добре и пак се води винтидж. :) не ми харесват тези допълнителни неща, които утежняват и задушават, за мен е важно да има въздух, който го свързам с простора.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот vanessa_ » 02 Сеп 2017, 11:34

Харесвам модерните кухни, не ми харесват старинните и едновременно модерни. Не винаги ми харесват, много често не са направени с добър вкус. :roll: Трябва да са много добре направени, това включва добавянето на добри мебели, на добри съдове, за да бъде добър външния вид и да изглежда добре. :)
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот Rali_hr » 03 Сеп 2017, 09:50

Винтидж кухните са много трудни за правене, те трябва да кореспондират с цялата къща, с цялото обзавеждане, от чинията до виличката, салфетките дори, иначе изглежда не на място и грозно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот Kaya » 18 Сеп 2017, 15:39

И според мен такава кухня се съчетава супер трудно, да успееш да я направиш достатъчно изискана, достатъчно атрактивна и добре оформена, не е никак лесно, може да сте сигурни. А то не е само там да я направиш, ами трябва да бъде и оформена останалата част от жилището по подходящ начин.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Идеи за луксозна традиционна кухня

Мнениеот TheFox » 10 Окт 2017, 13:02

Лично на мен ми харесва вариант 1. Разгледах в Интернет за подобно обзавеждане и ми се стори, че в http://temax.bg/category/117/kuhni.html е най-подходящото. Ще се опитам да направя нещо подобно и се надяваме да ми се получи. След като стане готово направо ще направя едно видео и ще го кача.
TheFox
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Сеп 2017, 23:40

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта